Hello,
čo to som tu už prelistoval a čím viac čítam som zmätenejší :-D, sto ludí sto názorov...
Chcem prejsť na full, (začiatočník 180cm, 82kg, hnedé oči :-)), singletracky, traily - hlavne malé karpaty, mal by to byť taký univerzálnejší bajk na ktorom sa dá šľapať aj hore...

dopracoval som sa k týmto modelom a chcel by som vedieť váš názor na porovnanie:

http://www.ctm.sk/model/full/rawer-xpert/matna-cierna-seda/
http://www.giant-bicycles.com/sk-sk/bikes/model/trance.27.5.3/20937/81096/#overview

hlavne ma zaujíma geometria (ktorý je vhodnejší pre začiatočníka), a kvalita rámov (napr.. pri giant rámoch som tu čítal, že radi praskajú), použitie pevných osiek (giant má tuším vpredu, ctm vzadu), pruženie...

Poprípade ak má niekto vhodnú alternatívu sem s ňou

Díky
28.06.2015 - 13:29:01
00
Mal som aj Trance a pred tyzdnom som si kupil Rawer ako druhy zalozny zimny bike ku Canyon Spectralu, takze mozem trochu porovnat. Kup si tento "lacny" Spectral: https://www.canyon.com/sk/mountainbikes/bike.html?b=3563 a ak nemas nohy dlhsie ako 87 cm, tak velkost "M", lebo vyskou si na rozhrani velkosti. Henten Trance a Rawer su tak trosku podobne "šunty". Ak sa budes na jesen blizit aj s oblecenim vahou ku 85-90 kg, tak Trance by som nekupoval. Pre mna su Gianty tak trochu papierove bike a to som mal aj Reign, ale ja mam 75 kg. Ale zase zadne odpruzenie Maestro sa dost vychvaluje a neviem ho porovnat s odpruzenim na Rawer. Mam na nom len jeden kratky vyjazd. Keby si kupoval Rawer, tak ti uplne staci ten lacnejsi, tam je rozdiel len vo vidle. Rawer je robusnejsi bike a trochu tazsi ako Trance, ale ci spolahlivejsi /rám/, to neviem. Rawer ma hlavovy uhol 68° a Trance 67°, do karpat ti staci tych 68°. Na druhy tyzden idem lepsie prevetrat ten Rawer, tak este mozem referovat.
28.06.2015 - 14:52:08
00
Ten Spectral ide už cez rozpočet, plus nejak nie som stotožnený s ich politikou distribúcie :-) ale vypadá dobre... Rozmýšľal som aj nad tým lacnejším Rawerom, ale akurát neviem posúdiť rozdiel medzi tými vidlami a vidlu považujem za jednu z kľúčovejších častí, možno keby mal niekto faktickú k tým vidlám :-D... Budem rád ak sem dáš nejaký postreh keď ho prevetráš ;-)
29.06.2015 - 09:15:38
00
Tak začal som zisťovať či majú Trance 3 ešte niekde na predaj a nula bodov :-D... do jari sa mi nechce čakať, tak by som sa rád poobzeral po nejakej alternatíve, do úvahy prichádza tu spomínaný Rawer, aj keď nie som si ním istý...
Viete poradiť ešte niečo porovnateľné, čo by bolo v tomto čase zohnatelné?

Díky
28.08.2015 - 10:40:33
00
Zabudol som na tuto temu, tak pisem az teraz. Znie to pateticky, ale z Raweru som nadseny. Je pravda, ze som ho trochu vylepsil, ale geometria mi velmi sadla. Canyon Spectral som po 3/4 roku predal a znacke Canyon davam definitivne zbohom. Za chvilu by mali byt vypredaje aj na CTM, takze by som pockal.
29.08.2015 - 15:03:17
00
Ja mam tiez CTM rawer a som s nim spokojny, mam sice na nom len cca 300 km, ale jazdi sa na nom fajn a prezil aj maraton v dubnici :)
29.08.2015 - 23:05:51
00
Ja som si kúpil rawera. Nemôžem naňho kriveho slova povedať. Padol mi ako uliaty. Mám 195cm váha 90 kg veľkosť rámu L. Či ideš hore kopcom alebo zjazdik vždy ma pekne podržal. Stačí sa len pohrať s nastaveniami vidlice a tlmiča. Len jediný problém pre mňa sú 160 kotúče. Určite budem v budúcnosti riešiť aspoň 180.
07.09.2015 - 13:32:25
01
JA mam tiez Rawer Xpert. 2014. Som velmi spokojny, po dva roky som bol aj v Sallbachu, zjazdil som skoro vsetky trate okrem ciernych, dokonca som zjazdil aj Leogang (dlhý strmák), tam uz brzdy boli na svojej hranici, aj som musel stat a ochladzovat . Ale kotuce som menil ihned po kúpe za 180mm (teda zadnu).
09.09.2015 - 11:54:04
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle / Horské / Celoodpružené)
keyboard_arrow_up