Ahojte, mám tento bike 3 roky, pomaly by som pomenil niektoré komponenty. Ak by mal niekto chuť sa na to pozrieť čo by sa oplatilo v zmysle cena/výkon a čo nie a dal nejaké tipy. Rád by som bol ak by sa podarila znížiť aj váha, ak je to možné. Bike je tu: http://martan_trm.mtbiker.sk/bike#bike + dá sa pozrieť aj na štýl výjazdov, km, atd. Bike stál necelých 700€ preto aj tie investície chcem s ohľadom na cenu biku. Ak sa do toho neoplatí investovať, alebo mám veľké oči, kľudne napíšte. Ďakujem všetkým. :-)
28.01.2017 - 22:58:18
00
A kolko si do toho ochotny investovat?
29.01.2017 - 06:19:43
00
neviem stanoviť nejakú konkrétnu sumu, skôr by som to bral takým štýlom že tento komponent je slabé miesto, ak by si kúpil o triedu vyššiu súčiastku posunie sa bike vyššie.. vyjde ťa to na xy € a ušetríš ešte 100g na váhe.. cca takto. Neviem, možno gripy, sedlo, riadidlá, predstavec, prešmyk, rafiky.. - niečo v tomto smere. A už vôbec nemám predstavu že čo je po cca 4000km na odpis.
31.01.2017 - 12:24:18
00
urcite by som tam dal 2placku, ak jazdis dost po kopcoch tak kazetu 11-36 a nove brzdy, to mas tak okolo 200€
31.01.2017 - 14:27:04
00
podľa mňa sa do toho moc neoplatí investovať, keď tak nijakú lepšiu vidlu, najlepšie niečo lepšie z bazáru v prijateľnej cene
31.01.2017 - 18:40:14
00
Hosť napísal:
možno gripy, sedlo, riadidlá, predstavec, prešmyk, rafiky.. - niečo v tomto smere. A už vôbec nemám predstavu že čo je po cca 4000km na odpis.

V podstate si vymenoval vsetko, co ma aj po odlahceni minimalny vplyv na jazdny prejav bajku. :) Teda az na tie rafiky. Ale pozrel som si to osadenie a je to vyvazene a nie je tam nic vyslovene zle, co treba menit. Vidlica je v pohode, kolesa tiez celkom fajn. Kym nerozbijes rafiky, tak by som neriesil. Ak si od kupy nic nemenil a najazdil si uz 4000 km, tak retaz to uz ma za sebou a prevodniky a kazeta mozno tiez. Cize mozes skusit kupit novu retaz a uvidis, ci budu vsetky prevody fungovat v pohode alebo uz na niektorych bude retaz skakat. Ine by som neriesil. Vlastne este jedno - po 4000 km uz je cas na vymenu oleja vo vidlici.

Jedine ak, tak ja by som casom vymenil kluky za vhodnejsie pre 29" bajky s mensim poctom zubov a kazetu s väcsim poctom zubov, nech ten bajk ziska lahsie prevody. Ale ak Ti to doteraz nechybalo, tak asi take kopce nejazdis a nepotrebujes to.

Dal by som tam toto:
kluky http://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/kluky/mtb/3-prevodnik/shimano-alivio-fc-m4050-3x9-kluky.html
kazeta http://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/kazety-a-pastorky/mtb-7-8-9-prevodov/shimano-alivio-deore-cs-hg400-9-rychlostna-kazeta-7191.html - ja by som dal verziu 12-36, ale je mozne dat aj 11-34
31.01.2017 - 19:01:19
01
ahoj dík, za odpovede.. Minulú zimu bol v servise ( výmena reťaze, prevodník a kazeta boli OK ) prevody idú všetky nič neskákalo. Na tu vidlicu sa zameriam teraz pred sezónou. A do budúcna teda ten prevodník a kazeta. Čo sa týka kopcov, nie všetky samozrejme vyjdem ale neviem posúdiť nakoľko je to kondíciou :-) alebo prevodmi. Jazdím Malú Fatru takže kopce dobre :-)
02.02.2017 - 00:41:56
00
keyboard_arrow_up