Nechcem tvrdit,ze Kellys biky (nehladiac na komponenty) su skvele biky ale ja som spokojny...Vravim, nehladme na komponenty 8) :lol:
19.12.2009 - 18:59:12
00
henten mode bol môj sen...ale v roku 2004..vtedy mal aj krajšiu grafiku :lol:
teraz sa dá za lepšie peniaze kúpiť lepší bike ináč je pravda,že tatko jazdí Demu (asi)Merano 2004,taký cross,a je celkom spokojný(ale nedáva 5000km ročne)
19.12.2009 - 19:01:40
00
V tomto kontexte by som sa psytal na Vas nazor na Kellys ram - konkretne zo Salamandra 07.Akoze samotny ram,bez komponentov :lol:
19.12.2009 - 19:15:20
00
zasa vam ide......zbytocne plytvate databazou. :clap:
19.12.2009 - 19:15:35
00
No takto... keď som AD 2007 kupoval prvý MTB tak som pozeral aj Demy a isté + bolo že nemixovali komponenty medzi jednotlivými sadami ako šialenci (ak máš Deore radenie, žiadny XT šalter to nevytrhne). Len za tú cenu sa práve našlo aj niečo lepšie. U low-endu inak naozaj nezáleží na tom, kto to poskladal... furt to bude +/- jedno... proste hľadám vyhovujúcu geometriu a minimálnu hmotnosť v danej cenovej relácii. A samozrejme bez toho aby mi kolesá nechávali pri jazde priamo vpred 2 stopy...

Čo je na tej Deme také strašné? Komponenty si pozrieš v špecifikácii, také isté sa vešajú aj na rámy iných značiek. Ako si správne poznamenal, nekombinujú 3-4 sady od shimana. Rámy sú aziati rovnako ako väčšina ostatných. V rovnakej cenovej kategórie na tom budú rámy asi bez extrémnych rozdielov v kvalite. Výskum a vývoj- neviem prečo si na to taký upnutý, nech to skúmal a vyvíjal kto chcel kde chcel, hlavné je jak to funguje. No a pri HT možno už ani neni moc čo skúmať... ;)
Čo sa týka ceny, nemôžeš pozerať iba katalógové ceny. Ty si svojho lapijéra tiež asi nekupoval za oficiálne doporučenú cenu. :geek:
Btw, niekde som čítal že zastúpenie pre LP dude robiť práve nenávidená Dema... :o
19.12.2009 - 22:16:39
00
Ešte som zabudol- máš nejaký údaj, koľko percent je tých krivých dvojstopých rámov u Demy?
Shit happens...
19.12.2009 - 22:19:56
00
No vidim ze mam docinenia so samymi pubertakmi ktori ziju vo vecnej predstave ze Dema je bike pre deti asi. Casy sa menia a Dema ma uz na rok 2010 nove celoodpruzene biky aj klasicke hardtaily a nove farebne lakovanie a fakt super vyzeraju a su to kvalitne biky.

tento bikr by asi bral kazdy vy mudrlanti ze?

http://www.dema-bicycles.com/index.php?page=bicycle_detail&id=96



Este ma zaujima jazdili ste niekto s demou? Demou co mala aspon deore sadu a kotucovky? Alebo ste videli male deti na deme za 3 litre a podla troho sudite. Tu nie je normalne forum tu je banda tupcov ktori zhadzuju bicykel na zaklade svojich imaginarnych chorych predstav. Dik za rady, ja som sa uz rozhodol pre Demu.

temu si zalozim kedy chcem a kde chcem kamo

Za 20 ceskych som vyskladal bike komplet osadeny sadou SLX s hmotnostou pod 12kg,samozrejme nove komponenty...
19.12.2009 - 23:01:18
00
to sa už neoplatí riešiť, už si vybral :D
Dik za rady, ja som sa uz rozhodol pre Demu.

a zaujímavé je, že v inej téme mu vadila suntour epicon vidlica, že je to podradná značka oproti rock shox (nejakú dart tam porovnával :D ) a teraz mu už stačí raidon :D
on jednoduch hľadá drahé ht (nepozerá na výhodnosť, ale len či sa mu to zmestí do tých 900e či koľko) a potom zakladá stupídne témy kde sa mu snažia pomôcť ale je zbytočné lebo aj tak vždy nájde niečo "nové" čo je podľa neho to top :)
biky/kona-cinder-cone-t21887.html
biky/brat-bike-so-sramom-alebo-shimanom-t21879.html
biky/lapierre-vs-gary-fisher-vs-trek-t21870.html
biky/kde-sa-daju-v-ke-zohnat-tieto-biky-t21868.html
...
19.12.2009 - 23:16:23
00
bob: tak najprv ku krivému rámu, na tomto fóre sa riešil priamo jeden a padla poznámka o druhom - LEN na tomto fóre. Dokonca si tak matne spomínam, že to dopadlo tak že pri reklamácii za krivý dostal dokonca "menej krivý" (skús pohľadať). V každom prípade to svedčí o mimoriadnej tolerancii pri nákupe rámov a celkovom šlendriánstve. Nejako si neviem predstaviť že by som vôbec kúpil dvojstopý LP (ani ak by to bol len nejaký R-Lite 200) a už vôbec si neviem predstaviť, že by mi po tom, čo by som im taký šajzder obdrbal o hlavu, poslali ďalší, hoci o niečo menší nepodarok. Ešte raz: ak si dá normálny výrobca robiť rámy u aziatov, tak nepodarky sa vyradia už na výstupnej kontrole v Ázii, aby nemusel platiť za dopravu niečoho, čo mu o pol roka aj tak niekto vráti v reklamačke. A sú aj skladači z veľkosérioviek, ktorí to tak robia.
Že LP zastupuje Dema je výsledok istej ... nazvime to hry, ktorá ma zrovna nadšením nenaplnila. Ja osobne od nich nevezmem ani nipel (ako aj doteraz) a cesťák si zrealizujem "z iných zdrojov". A neviem, aký vplyv má na to, či má XY zastúpenie YZ to, akú vlastnú produkciu produkuje... asi žiadny, keďže asi 95 % zastúpení majú firmy čo nevyrábajú ani šróbik. Takže to nie je argument.
A aké ceny mám pozerať ak nie katalógové? Nejaká porovnávacia báza tu aj v tejto oblasti byť musí a to asi ťažko bude neodhadnuteľná zľava.
19.12.2009 - 23:33:03
00
Ak bude aspoň taká dobrá ako ta moja môžeš si spokojne vypiskovať ,má už teda nejakých 8-9rokov používam ju teraz ako zimáka,ale je to v celku dobrá mašinka,takže haniť nejaký bike na ktorom som ani nejazdil nie je fér.
20.12.2009 - 08:53:05
00
K týmto kecom sa chcem vyjadriť len k jednej záležitosti. Keby si každý kupoval bicykel len podľa toho ktorá značka má vlastný vývoj tak by sme všetci kupovali cca 10 značiek /Trošku preháňam/. A to už nehovorím o pár fabrikách ktoré robia rámy pre 80% sveta. Veľkým príkladom je napríklad Merida. Viete pre koľko známych /svetových/značiek vyrába rámy? hehe
20.12.2009 - 11:39:55
00
Ešte by som na tvojom mieste doplnil, že práve aj tá Merida má aj vlastný a v XC racing segmente pomerne slušný vývoj.
20.12.2009 - 12:33:58
00
Ale treba napísať aj to, že ten vývoj u Meridy sa síce snaží ísť svojou vlastnou cestou, lenže často stúpia vedľa, resp. dobrú myšlienku nevedia vyrobiť pri sérii kvalitne. Len tak námatkou - kto si ešte pamätá na reklamné kaleráby pri horčíkových rámoch alebo pri hojdačkách na prevratné pruženie typu Mission...
20.12.2009 - 17:55:12
00
Áále Joko. Tak to by sme museli rozprávať o každom výrobcovi a jeho kecoch. Veľkým príkladom je aj Specialized /žeby to bolo tým, že je robený v Meride?/ hehe. Merida je len jedna z mnohých akurát ti možno viac kole oči lebo Merida je všade a každý o nej vie ......
20.12.2009 - 18:17:09
00
Ako vraví moja stará mať: Na vlastných chybách sa človek učí ;) STANE SA AJ ŽENATÉMU :D
21.12.2009 - 20:14:43
00
keyboard_arrow_up