Uprimne ...zijem v meste kde jasne Demy vladnu ...nech si hovori ktokolvek cokolvek ...ani olprany ich nevytlacia ..aspon teda v Senici , ktora je zakladatelske mesto tejto firmy a nieje tomu prilis dlho ....inak pre toho kto by nevedel mam pikosku ....Demu zakladali 2 ludia :
Bella a Kubicek .... Bellov syn je moj spoluziak .A poznam sa aj s jeho sestrou ktora sa vola MAťa.
Kubickova dcera sa vola DEnisa ...a ualaaaa mali hned nazov , ktory sa zachoval aj po rozdeleni firme v prospech Kubicka
DEMA ......inak na namesti v Senici je obchod (..neije uz ale priamo spojeny so skladom a miestom zmontovavania )...ktory ma nehorazne ceny ,tam nakupuju tí , ktorí nevedia o .....
sklade a montazi .......moje oblubene miestocko asi 1 km od domu
A uprimne keby ma na mojom tuningovanom ISEU (dema ISEO)----ano smieeeech ---- nechytilo bikovanie tak by som si tiez asi casom kupil nejaku demu .
Inak demy su podla mna drahe , ale este som nepocul ze by si niekto na ne stazoval kvalitou a vyberom komponentov .A tínedžeri zokolia si vacsinou , ak ich bikovanie bavi vyberaju bud Demu ASTI alebo prave spominany DEOR .Inak ASTIna 2010 uz je komponentami na tom tak ako DEOR 2009

Hold ....doma je doma
21.12.2009 - 21:16:42
00
Klud chalani


Nechal soom sa uniest ale stve ma to ze ma Demu kade kto za nejaku trapnu smiesnu znacku. Lady sa pohli a DEMA je dnes znacka spickovej kvality si pozrite model Dema Lottus jej hmotnost je 8,6kg kde sa na nu chyta 9 kilovy Author magnum za 150 litrov? Author si ani nepipne

Aj skodovka ma uz ine auta ako pred desiatimi rokmi ze? Presne tak je to aj s Demou, su to uz ine biky, spickove biky len doteraz mali slabsiu ponuku a az teraz sa vysvihli a ponukaju aj celoodpruzene biky a aj super carbonove ramy.

Cize ti ktori maju Demu z roku 2002 za 10 litrov nech tu nepisu aky je to hrozny bike, ja tiez nebudem pisat aka skvela je skoda felicia ked mam uz novu oktavku ze?

Mal som uz tri authory a chcem nieco nove lepsie, author je nuda nuda nuda, ramy 10 rokov tie iste len menia farby este aj tie farby su tie iste len ich kazdy rok na ine modely machlia

a sorry :)
21.12.2009 - 22:23:45
00
a zmena škodovky pred 10 rokmi a teraz je aká?
21.12.2009 - 22:31:56
00
;) dobry pokus o vtip
21.12.2009 - 22:39:09
00
Dema Lottus jej hmotnost je 8,6kg kde sa na nu chyta 9 kilovy Author magnum za 150 litrov? Author si ani nepipne

hmotnosť nie je všetko :) A navyše to je údaj ktorý môže byť od pravdy dosť vzdialený... Tá najdrahšia dema nie je až taká úžasná ako sa môže zdať, iné značky ponúkajú jednoducho viac ;)
kupuješ jeden konkrétny bike, čiže nerieš najdrahšie biky nejakých značiek, zameraj sa na tú svoju cenovú hladinu a uvidíš že je xx možností :)
21.12.2009 - 22:45:15
00
DEMA je dnes znacka spickovej kvality si pozrite model Dema Lottus jej hmotnost je 8,6kg kde sa na nu chyta 9 kilovy Author magnum za 150 litrov? Author si ani nepipne

len tak na zamyslenie.. rozdiel medzi DEMOU a AUTHOROM hladaj v rame ;-) ostatne su ovesane komponenty ktore s demou ani authorom nemaju nic spolocne, nijak neovplyvnuju vahu, funkcnost a podobne, co tam zavesia to tam je.. vysledna vaha authora aj demy poskladanych z rovnakych komponentov sa bude lisit v 0,## kg maximalne..
nehovoriac o tom ze dat 120 alebo 150tis za author alebo demu da fakt asi len niekto z J&T kto o bikoch nevie ani prd.. to su znacky ktore maju svoju triedu max do 1000€ a dost..

bez toho aby si sa urazal DEMA nie je vyrobca bicyklov, je to len firma ktora kompletuje bicykle..
21.12.2009 - 23:15:49
00
A skladá aj kočíky :lol: Na jednom s nich som vozil pred 9 rokmi vozil syna :nod:
22.12.2009 - 04:53:37
00
Kedze tu prichadza k dost neprijemnej dezinfomovanosti zo strany niektorych uzivatelov, tak skusim napisat oproti ich domnienkam cisto fakty:

1. DEMA ma R&D, kde pracuju dvaja ludia, ktori maju na starosti okrem ineho aj samotne navrhy ramov - geometrie, profily rurok, koncovky atd. Cize musim povedat, ze v sucasnej DEMA nenakupuje ziadne katalogove hlinikove a ocelove ramy.
V pripade karbonovych ramov je situacia trosku odlisna, kedy DEMA spolupracuje s vyznamym producentom, ktory vyraba monocoque ramy pre mnohe svetove znacky a pouziva jeho formy a High Modulus material od firmy Toray.

Pritomnost R&D dosvedcuje aj pripravena sekcia na webe. To ze je tato sekcia momentalne prazdna, je bohuzial technicky problem / kompatibilita jednej aplikacie, ktora tam mala byt pouzita...

2. Co sa tyka reklamovanosti ramov DEMA, tak podla statistik oddelenia kvality a sevisneho centra je reklamovanost ramov 0,12% z predanych bicyklov.
Mozem len potvrdit, ze ziadny globalny problem s "krivostou ramov" firma DEMA nema.

Prvotna kontrola kvality prebieha samozrejme priamo u vyrobcu este pred farbenim ramov. Druhotna kontrola vratane kontroly farby a nalepiek je pri vstupe do vyrobneho skladu v Senici.
Takisto je samozrejmostou, ze ramy su testovane na testovacich stoliciach podla prislusnych noriem a vyhovuju STN EN.
Ak sa stane, ze sa nejakym sposobom dostane do predaja ram, ktory je vadny alebo poskodeny, tak v ramci zaruky dojde k vymene za novy kus.

3. Len na zaver DEMA uz niekolko rokov nevyraba a ani nesklada kociky.
Ludia, ktori zastresuju kociky a doplnky pre deti maju s bicyklovou diviziou spolocneho len majitela a miesto sidla firmy ;)

Takze tolko z mojej strany... :bow:
22.12.2009 - 09:58:02
00
Konečne nejaké fakty. Som rád, že som sa to dozvedel. :y:
22.12.2009 - 13:22:04
00
Raver odkial si?
22.12.2009 - 15:48:57
00
Zeby bol z Demy? ;)
22.12.2009 - 20:31:38
00
A ktory si?(raver)
22.12.2009 - 20:59:00
00
Inak DEMA je asi najväčšia mäsovka čo poznám a to môže znamenať dve veci: dobré ceny :cash: alebo super kvalita :lol: inak si to neviem vysvetliť
23.12.2009 - 05:01:56
00
No ...ceny su skor vyssie , ale nemaju vela staznosti
23.12.2009 - 17:32:40
00
Je to myslím už 9 rokov, čo jazdím na Dema Raveo. Za ten čas som mal s bicyklom menej problémov ako moji kamaráti, ktorí mali porovnateľné bicykle iných značiek. Možno som mal šťastie na kus, ale rozhodne neplatí, že Dema by bola v niečom špeciálne slabšia (aj u starých ročníkov).

Teraz som si kúpil nový bicykel. Je to skôr náhoda, ale je to Dema Deor 2010 :) Keďže je to minulý ročník, stál 625 eur. Dlho som váhať nemusel :) Keď kupujete aktuálny ročník, môžeme polemizovať, či je cena vyššia ako u iných značiek. Ja si myslím, že je v súčasnosti viac-menej porovnateľná a je to skôr psychológia, že kupujete značku, ktorá kedysi "vyrábala kočíky", tak nie ste ochotní zaplatiť si za jej meno. Naviac, všimnite si, ako sa Dema počnúc rokom 2010 hýbe vpred aj dizajnovo (je to môj názor, ale napriek tomu si myslím, že je to neodškriepiteľné :)). Pokiaľ ma môj nový bike nesklame, tak budem Deme držať palce, nech sa im darí stále viac :)
22.03.2011 - 12:26:48
00
keyboard_arrow_up