Dvenohy napísal:
ja mam Brose a som max spokojny. Tichucky, slusne pomoze a super je aj to ze sa na nom da tahat aj bez motora kedze vpredu mam 2kolecko. Jedina "nevyhoda" spociva v specifickych baterkach.

btw, ak si pockas na rok na bikefest v kalnici tak tam maju takmer vsetky mozne aj nemozne biky z asi vsetkymi motormi a mozes si tam kludne za vikend pucit a vyskusat aj 10 bikov.


no pekne , "da tahat aj bez motora kedze vpredu mam 2kolecko" az na tu vahu. Je velky rozdiel ci sedis na 20kg a viac kilovom biku a tahas bez motora , alebo sedis na 8 kg. Osobne si myslim ze ak uz tu alektriku clovek ma ide hore kopcom tak je tam maximalne 1% sance ze ho nezapne. Inak by ten elektricky bike nemal.
26.08.2017 - 16:10:54
00
tak ja si chcem kupit ebike koli vyletom do terenu kde sa mi,pravdupovediac, nechce slapat ale chcem chodit po prirode a nie furt sediet v kancli/doma. Ak sa budem chciet niekde rozbit, vezmem normalny bike alebo dokupim cestak zo ziletkami. Odporucali mi Ghost Kato FS4 ale neviem ci chcem celoodpruzeny, skor by som bral nejake HTcko koli jednoduchosti a servisu s raidon alebo aion v predu a 27,5" kolesa a bud yamahu alebo Shimano E8000. Problem je trosku cena, ale tak je to dan za pohodlie...
26.08.2017 - 16:23:47
00
SlavoF napísal:
no pekne , "da tahat aj bez motora kedze vpredu mam 2kolecko" az na tu vahu. Je velky rozdiel ci sedis na 20kg a viac kilovom biku a tahas bez motora , alebo sedis na 8 kg. Osobne si myslim ze ak uz tu alektriku clovek ma ide hore kopcom tak je tam maximalne 1% sance ze ho nezapne. Inak by ten elektricky bike nemal.

Ja neteorizujem spoza klavesnice. Napisal som to ako jazdim ja. A vpliv vahy mi je jasny, ale ja chodim na kochacku, nezavodim a ci niekde pridem o hodinu skor ci neskor mam uplne v riti.
26.08.2017 - 22:49:39
02
včera som bol svedkom celkom komickej situácie, keď v prudšom, ale hladkom stúpaní na hrebeni Javorníkov museli chlapi zbehnúť pod kopec pre manželky, lebo nedokázali na tých ebajkoch nielen šliapať, ale ani ich tlačiť...otázne je, či vôbec vedeli o možnosti použiť ten tlačiaci mód...ebike ťa síce do toho terénu dostane, ale jazdecké schopnosti si v obchode nekúpiš...

edit: neberte to ako nejaký hejt....je to len o tom, že stále je to pohyb v horách, kde sa vie dochrámať aj skúsený biker...ale v tomto prípade mi prídu tie argumenty o jazdení s polovičkami a podobne dosť mimo...
27.08.2017 - 07:22:42
03
Hosť napísal:
včera som bol svedkom celkom komickej situácie, keď v prudšom, ale hladkom stúpaní na hrebeni Javorníkov museli chlapi zbehnúť pod kopec pre manželky, lebo nedokázali na tých ebajkoch nielen šliapať, ale ani ich tlačiť...otázne je, či vôbec vedeli o možnosti použiť ten tlačiaci mód...ebike ťa síce do toho terénu dostane, ale jazdecké schopnosti si v obchode nekúpiš...

Zabavat sa na druhych je lepsie ako im pomoct ci poradit?
27.08.2017 - 08:11:34
01
oni už pomoc mali, od manželov...však mi aj jeden z nich hovoril, že na tom nevedia jazdiť...o tom je môj príspevok, že myslieť si, že kúpim manželke ebajk a budeme spolu jazdiť v reále často vyzerá takto...
27.08.2017 - 08:15:15
02
Hosť napísal:
oni už pomoc mali, od manželov...však mi aj jeden z nich hovoril, že na tom nevedia jazdiť...o tom je môj príspevok, že myslieť si, že kúpim manželke ebajk a budeme spolu jazdiť v reále často vyzerá takto...

Nuz, ja ocenujem snahu panov manzelov aby boli so svojimi manzelkami aj pri sporte ktory zrejme miluju. Zato ze panicky nevedia/nechcu/boja sa jazdit ebiky nemozu. Moja je natom podobne....hore kopcom nema problem....skor tlacime dolu kopcom. Hold ma strach. A co teraz? Mam sa na nu vykaslat a nechat ju sediet samu doma ked ja sa idem odviest?
27.08.2017 - 08:25:16
00
však je to každého slobodné rozhodnutie...niekoho to naplní, niekto si to len znechutí...nikde nie je napísané, že musíš brať manželku na šport, ktorý máš rád ty...keby si hral hokej napr. tiež by si ju tam asi nebral...ja len chcem povedať, že jazda na biku v teréne nie je pre každého...
27.08.2017 - 08:33:08
03
Hosť napísal:
ja len chcem povedať, že jazda na biku v teréne nie je pre každého...

S tym absolutne suhlasim.
27.08.2017 - 08:35:58
01
Dvenohy .....ja neteorizujem spoza klavesnice.....ale podla prispevkov co davas nema zmysel dalej komunikovat..... vela zdaru a velku zabavu prajem.
27.08.2017 - 10:12:47
01
SlavoF napísal:
Dvenohy .....ja neteorizujem spoza klavesnice......

kolko ebikov vlastnis/vlastnil si a kolko si na nich odjazdil km?
27.08.2017 - 21:03:25
00
Hosť napísal:
včera som bol svedkom celkom komickej situácie, keď v prudšom, ale hladkom stúpaní na hrebeni Javorníkov museli chlapi zbehnúť pod kopec pre manželky, lebo nedokázali na tých ebajkoch nielen šliapať, ale ani ich tlačiť...otázne je, či vôbec vedeli o možnosti použiť ten tlačiaci mód...ebike ťa síce do toho terénu dostane, ale jazdecké schopnosti si v obchode nekúpiš...

edit: neberte to ako nejaký hejt....je to len o tom, že stále je to pohyb v horách, kde sa vie dochrámať aj skúsený biker...ale v tomto prípade mi prídu tie argumenty o jazdení s polovičkami a podobne dosť mimo...

co bolo na tom komicke ked zeny nevladali s tazkym bicyklom, ja som tak isto pomahal mojej dcery a s obyc bajkom, aj to by sa ti zdalo komicke? Ked si netrufli tak tlacili, na buduce ta mozno predbehnu.
Ty si asi spadol z neba a vsetko vies. Je to predca jejich vec kde a ako chcu jazdit. Pozri sa do autoskoly aky tam chodia ludia a naucia sa. Hadam k hobby jazde na bicykli nepotrebujes specialny vycvik. Ked to dokazu trojrocne deti, myslim ze aj dospely.
27.08.2017 - 21:48:58
01
tak videl som uz toho na biku dost, to sa neboj ;) jednoducho tento sport podla mna nie je pre vsetkych a taketo situacie to zial potvrdzuju...nikto uceny z neba nespadol ale prave v tychto pripadoch robia ebajky viac skody ako by mali nejaky prinos...ale vravim kazdy nech si jazdi ako chce ;)
27.08.2017 - 22:14:30
01
Asi by sa mal každý naučiť bicyklovať na klasickom bicykli, predtým ako pôjde do ebajku, nie som proti nim, no jazda najmä v teréne je dosť odlišná od cesty a každý by podľa mňa mal zvládnuť aspoň základy terénnej jazdy na klasickom mtb, lebo s ťažkým e bikom môže mať potom dosť problémy.
28.08.2017 - 00:24:20
01
Hosť napísal:
tak videl som uz toho na biku dost, to sa neboj ;) jednoducho tento sport podla mna nie je pre vsetkych a taketo situacie to zial potvrdzuju...nikto uceny z neba nespadol ale prave v tychto pripadoch robia ebajky viac skody ako by mali nejaky prinos...ale vravim kazdy nech si jazdi ako chce ;)


Ale nie kazdy hnet ide ak nevie na skoky a do takeho terenu a ked ich nieco zaskoci tak potlacia coho si bol svedkom. Predca len vecsinou si ebike kupia starsi ludia alebe ludia co maju nadvahu a nepredpokladam ze maju potreby sa nahanat dole kopcom po kamenoch medzi stromami. A preto si nemyslim ze by boli nebezpecny a potrebovali specialny vycvik ako jazdit na bycikly do 25km/h.
28.08.2017 - 11:26:18
00
keyboard_arrow_up