Väčšinou čo čítam fóra alebo čo mi chodia správy tak o Capre uvažujú ľudia čo jazdia 1+ hodinové výšlapy hore a potom čisto trailové zjazdy smerom dole. Ak to chcete iba na toto tak berte bez debaty Jeffsyho. Pokiaľ jazdíte bikeparky a na výšlapy zväčša kašlete tak choďte do Capry. Keď si nedáte povedať tak bežte kúpiť Capru so 170 mm zdvihmi a jazdite päťbojár s myšlienkou v hlave "že možno to raz využijem"
28.09.2017 - 06:52:50
01
Mne to proste cele pride take ze chcem capru lebo je cool (mozno sa mylim)
28.09.2017 - 09:06:32
00
kofollo v bikeparku na Jeffsy-m 27,5" a úplne v pohode. Ak jazdíte aspoň takto, tak uvažujte nad Caprou. Na hocičo menšie je Jeffsy až-až. Hlavne čo sa bežného trailového jazdenia bez väčších skokov týka.

Prílohy:

01.jpg
01.jpg 991.95 KiB thumb_up3thumb_down

02.jpg
02.jpg 469.92 KiB thumb_up1thumb_down

28.09.2017 - 09:14:13
05
A to s tým môže oficálne takto skákať? Ja mám napr. v návode (k RZ120): "Condition 4 - For riding on rough trails with medium obstacles and small jumps". Síce je pravda, že "small" nie je definované, ale predsa len rôzne bicigle sú aj rôzne dimenzované...
28.09.2017 - 09:24:31
00
Bicykle vo všeobecnosti znesú viac, ako je uvedené v špecifikácii, ale menej, ako možno vidieť v promo videách a spotoch, kde na nich stvárajú profíci neuveriteľné kúsky. Kto vie dobre skákať, dá v pohode podobné skoky aj na bicykli s menšími zdvihmi, kto skákať nevie, tomu nebude stačiť ani DH bajk a na hore uvedených prekážkach rozmláti bicykel aj seba.

Čo sa týka voľby Capra vs. Jeffsy, ja by som šiel jednoznačne do Capry - zdvih navyše sa zíde a nemyslím si, že do kopca alebo na nenáročnom traily to bude na Capre nudné alebo tragické. O niečo horšia „šľapavosť bajku" sa dá vykompenzovať dobrou kondičkou, chýbajúci zdvih na bicykli v bajkparku si však človek nevyčaruje.
28.09.2017 - 10:20:05
00
Prečo by nemohol s tým bikom takto skákať ? :) Neznamená, že keď to nemá 160 a väčšie zdvihy, tak sa nedá použiť, keď to niekto vie :) , ale stotožňujem sa s tým čo napísal volodaj
28.09.2017 - 10:20:58
00
Skákať môže aj na bicigli z Tesca, len nech sa potom nečuduje, keď sa mu rozpadne pod ricu - ale ako píše M.S., nejaká rezerva tam zrejme bude...
28.09.2017 - 10:31:07
00
Určite sa zíde, ale 150 mm enduro je na také skákanie v pohode stavané. Tvoj RZ120 je trochu iná kategória.

A k tomu využitiu - nevyužitiu len toľko. Skúsený jazdec vie, čo si má na svoje jazdenie vybrať aj bez našich rád. A neskúseným, čo zatiaľ skočili najviac z obrubníka a 90% z nich hentaké veci nikdy v živote aj tak skákať nebude (samozrejme vrátane mňa samého) sa tu odporúčajú 170 mm mrchy. Pritom ľahší, rýchejší a obratnejší 130-140 mm trailbike by bol pre nich určite oveľa lepšia voľba.

Just my 50 cents, nech si jazdí každý na čom chce.
28.09.2017 - 11:06:06
08
M.S. Pocuvaj nedali sme sa nahodou do reci raz na Kolbe? Ten Mondraker co mas v popise a jeho majitel jazdi BlueTrail casto ;-) A fialovych mondrakerov "vela" nestretam. Ja som ten co to jazdieval na starom upravenom ciernom XC Scotte s cervenymi 26 kolesami.
A o to mi aj teraz ide, k tej vydrzi bajkov: XC bicykle maju pisane v priruckach ze skoky max do 60cm. Ten bicykel ale vydrzal za posledne 2 roky normalne trailove jazdenie + 95% skokov ktore su v okoli Bratislavy vynimkou uz naozaj tazsich veci ako driver8 alebo hardcorovej Rohatky. Najazdil som tak cca 2700km vratane jazdenia bluetrailu s lanovkou. Mal som tam navyse predlzenu vidlicu na 120mm a tuto sezonu aj angleset ktory mi znizoval uhol hlavovej trubky o 1.5 stupna cize vsetko upravy ktore este viac namahaju prednu cast ramu a hlavovku. Ten ram vazi nejakych smiesnych 1600g a pokial viem bol to jeden z tych najlahsich ramov vtedy na trhu od cca 2008 po 2011 mozno. Mam 90kg s vystrojou. Na rame okrem drobnej malej 2mm pukliny na zadnej stavbe nieje nic. Takze bat sa ze trailovy FS bicykel alebo enduro so 150mm zdvihu sa po nejakych vacsich skokoch rozpadne je naozaj smiesne. Jedine zeby mal vyrobnu vadu. Mozme sa len dohadovat kolko by ten moj XC scott vydrzal dalsieho trailoveho jazdenia ale vydrzi to omnoho viac nez si vacsina ludi mysli.
iron.hide mi nedavno hovoril ze mam ten stary scott zlomit, odpovedal som mu nato ze ten bicykel nieje lahke zlomit a skor by som zlomil seba, takze asi tak.
28.09.2017 - 12:15:34
00
bedo napísal:
Skákať môže aj na bicigli z Tesca, len nech sa potom nečuduje, keď sa mu rozpadne pod ricu - ale ako píše M.S., nejaká rezerva tam zrejme bude...

Táto tvoja poznámka o "bicigli z Tesca" ma fakt dosť pobavila :lol: , až mi to prišlo tak, že chceš YT prirovnávať k takýmto chuťovkám :lol: , ale samozrejme som to pochopil a viem že to bolo myslené inak :)
28.09.2017 - 12:30:39
00
Ono nejaký dôvod asi bude, prečo sú napr. zjazdové bicigle mohutnejšie, majú dvojkorunkové vidlice a pod. - vôbec mi nešlo o nejaké konkrétne značky, skôr o vhodnosť bicigľa pre daný účel. Ale každý je strojcom svojho šťastia, ako sa vraví...
28.09.2017 - 13:20:11
00
Swarz napísal:
M.S. Pocuvaj nedali sme sa nahodou do reci raz na Kolbe? Ten Mondraker co mas v popise a jeho majitel jazdi BlueTrail casto ;-) A fialovych mondrakerov "vela" nestretam. Ja som ten co to jazdieval na starom upravenom ciernom XC Scotte s cervenymi 26 kolesami.
A o to mi aj teraz ide, k tej vydrzi bajkov: XC bicykle maju pisane v priruckach ze skoky max do 60cm. Ten bicykel ale vydrzal za posledne 2 roky normalne trailove jazdenie + 95% skokov ktore su v okoli Bratislavy vynimkou uz naozaj tazsich veci ako driver8 alebo hardcorovej Rohatky. Najazdil som tak cca 2700km vratane jazdenia bluetrailu s lanovkou. Mal som tam navyse predlzenu vidlicu na 120mm a tuto sezonu aj angleset ktory mi znizoval uhol hlavovej trubky o 1.5 stupna cize vsetko upravy ktore este viac namahaju prednu cast ramu a hlavovku. Ten ram vazi nejakych smiesnych 1600g a pokial viem bol to jeden z tych najlahsich ramov vtedy na trhu od cca 2008 po 2011 mozno. Mam 90kg s vystrojou. Na rame okrem drobnej malej 2mm pukliny na zadnej stavbe nieje nic. Takze bat sa ze trailovy FS bicykel alebo enduro so 150mm zdvihu sa po nejakych vacsich skokoch rozpadne je naozaj smiesne. Jedine zeby mal vyrobnu vadu. Mozme sa len dohadovat kolko by ten moj XC scott vydrzal dalsieho trailoveho jazdenia ale vydrzi to omnoho viac nez si vacsina ludi mysli.
iron.hide mi nedavno hovoril ze mam ten stary scott zlomit, odpovedal som mu nato ze ten bicykel nieje lahke zlomit a skor by som zlomil seba, takze asi tak.


Ak chceš zistiť, kde sú limity toho Scottu, zober ho práve na spomínané Driver8 a Rohatku. Blue Trail je trať pre začiatočníkov, rám na tej trati nie je vystavený extrémnym silám ani pri nepodarenom skoku. Obdobné platí aj o väčšine trailov v okolí BA. XC scénu síce nesledujem a nemám prehľad, ale regulárne XC trate v SP sú v súčasnosti po technickej stránke výrazne náročnejšie ako napr. Blue Trail v BA.

150 mm bajk sa pri väčších skokoch (niekto by sa mohol opýtať, o akej vertikálnej a horizontálnej dĺžke skoku sa tu bavíme) nerozpadne. Rozpadne sa po X nepodarených (čím nepodarenejší, tým horšie pre bajk) skokoch a koľko to X približne je, by možno vedel povedať konštruktér toho ktorého bajku (ak by mal k dispozícii ostatné premenné, ako je napr. váha jazdca, profil skoku, rýchlosť, atď.)

Ale pozerám, že sme „trochu" odbehli od pôvodnej témy.
28.09.2017 - 13:46:17
00
Swarz : drobna mala puklina na zadnej stavbe ? :lol: .. daj fotku :) .. inak 1600g hlinikovy ram nie zas ziaden zazrak, scandiove ramy Giant,Extralite,Scott/ su vyrazne lahsie. Ale dolezita vec je, ze ked to vies /skakat/, tak to aj vydrzi /co je tvoj pripad/. Ak niekto skace ako vrece zemiakov, tak zlomi hocico velmi rychlo :D
28.09.2017 - 13:50:20
01
Už špecifikácia výrobcu o max. nosnosti biku veľa napovie. Napr. 110kg v.s. 136kg je nie zanedbateľný rozdiel 26kg.
Nevravím, že občas nerupne aj rám s vyššou špecifikáciou, ale štatisticky asi menej často.
28.09.2017 - 14:46:51
00
Statisticky aj tak najviac praskaju ramy, ktore sa umyvaju :lol:
28.09.2017 - 15:11:50
03

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle / Horské / Celoodpružené)
keyboard_arrow_up