Caute,

uz dlhsie vyberam fulla a nejak sa mi stale nedarila najst ta idelana kombinacia. Ked uz som bol takmer rozhodnuty pre Canyon Spectral 7.0EX tak uz nahodili 2016 model, ktory je drahsi a este ma horsie radenie. Rozhodne som vyber obmedzil na biky s Pike vidlou, pretoze tie starsie Foxy boli na prd a tie nove 34mm su zatial neznamou. Zase som pokukoval po biku s dvojpilou a to sa prave nahadzovalo na biky v kombinacii Fox + shimano. No a zda sa, ze tuto kombinaciu zolil vyborne Radon model 2016.

Pre mna vyhody:
-Super vidla aj tlmic s negativnou komorou.
-Dvojpila v kombinacii s novym XT radenim a 11s + Chain Guide
-Kluky aj rajdy.
-Slusny wheelset.
-Farba :)

Jedine 2 veci su pre mna minusom:
-Brzdy .. aj ked podla recenzii vyzeraju byt vlastne dost dobre, tak by som preferoval ine. Ale tieto viem predat a poriesit si ine.
-Vaha .. ta tiez nieje uplne ze zla, ale predsta len podobne vyavene maju u Canyonu o kilo menej.
-Dovoz - by som si ho musel dat poslat do CR a potom este nejako na SR

Otazkou teda je, ci v tejto cenovej kategorii existuje podobne osadeny bike, ktory sa vam pozdava este viac ako tento?

Vdaka
31.08.2015 - 14:25:27
00
Dobra tema akurat aj u mna aktualna. Starsie fox boli kazove len evolution s open cartridge patronou aj to len prve serie 2013. Takze to si zle cital a urobil si si len taky pohlad na to ako vela ludi, ale ten nema so skutocnostou vela solocneho. Fitky v performace a factory modeloch boli uplne OK, Nova fit4 ma uz kopec recenzii a vyzera ze to je to najlepsie co doteraz od foxu bolo a tiez sa poucili a uz lacnejsie verzie vyrabat vobec nebudu. Takze fit4ky by som sa ucite nebal, s fit nebol nikdy nejaky vazny problem. Osobne by som chcel urcite radsej shimano brzdy , na tej magure zas vidim dlhu paku a sam som mal mt4ky a deore/SLX/deore XT je oproti tomu uplne ina liga.

Osobne rozmyslam nad 9kou alebo 10 kou, Pre mna je dvojpila podmienka. Len ten dovoz nemam ako vobec poriesit. Dalsi kandidat je ghost slamr x7 http://www.ghost-bikes.com/bikes-2016/bike-detail/5314/ cennikova cena je 3300 ale u slusneho predajcu spravis v pohode predobjednavku za cenu <= slidu 9/9HD . Canyon spectral 7ka tam neviem preco dali 2 prevodnik 28/38 a nie 26/36 ktory uz davaju na 8ku. A celkovo nejak mi ten spectral uz neni taky sympaticky ako bol este pred rokom. A k tomu vsetkemu potom este tie 2 farby ktore su teda podla mna uplne zabite. A priplacat na 8ku za stealth/cervemu uz je cez limit. Na strive a HT cka dali celkom pekne farby na 2016, preco najpredavanjsie spectral 6 a 7 takto farebne zhizdili.

Ine znacky koncia u mna hlavne preto ze chcem novy XT 2x11 pohon , a vacsinou su modely na 2 pile max deore/slx aktualne 10r. a potom tam drbnu 1x11 na srame na ten vyssi model. Pre mna idelany bajk je full XT + FOX , takze u niektorych vyrobcov sa mi tazko vybera. Daj typy na dalsie 2x11 shimano +fox ak mas.
31.08.2015 - 18:11:52
00
Mozno CTM pride na rok 2016 s niecym co ti sadne aj vybavou aj geometriou.
31.08.2015 - 18:44:02
00
@jaffatealco, byt na pointe alebo scrolle 2 placka 2x11 je OK, aj keby tam dali len ten novy sram GX + guide brzdy asi by som to nejak prekusol. Ten tvoj sa mi nazivo pacil o dost viac nez ako vyzera na obrazku. Aj ked u mna rolu aj to ze ghost ma talasku a tie 2 cm mozno spravia rozdiel ci ho zmestim do maleho vytahu bez zhadzovanioa kolesa alebo nie + ma aj nizsi stack(aj ked to u cannyonu vyzera len na vacsi BB drop co nieje idealne) a kratsiu hlavovu trubku ako napr canyon. Zas ale ghost je celkmom kratky, ale ocovodne to tak chcu kedze tak navrhuju svetky nove ramy, ci riot ci amr. Takze u mna to uz vidim na ten ghost, s 26kovym amr som bol spokojny. Ale pockam si nez bude komplet ponuka na 2016 od vsetkych znaciek..
31.08.2015 - 19:01:03
00
Len si spominal ze si to mal teraz s AMRkom do vytahu natesno. A aj ked na tom SLAMRi znizis zdvih na 120 co mas aj teraz, tak budes mat o 1,5" vacsie kolesa.
31.08.2015 - 19:07:48
00
niekde som videl predavat este minulorocny CTM karbonak, ten ma 2x10
31.08.2015 - 19:18:19
00
Aky je problem dovozom ? Normalne z B-D posielaju do SR...
31.08.2015 - 23:27:01
00
Nj tam kde je napisane bike delivery ten ti poslu http://www.bike-discount.de/en/buy/radon-zr-race-27%2C5-7.0-463591/wg_id-17015 ale kde je trekking bike delivery ten uz nie len do CZ http://www.bike-discount.de/en/buy/radon-slide-150-27%2C5-10.0-464101/wg_id-17032
01.09.2015 - 00:33:16
00
keyboard_arrow_up