Zdravím bajkeri,

najprv som zvažoval nejaké úpravy na starom bicykli čo má žena, ale akosi z toho vyšlo, že by chcela full a nový, nech ju to trochu nakopne jazdiť. Ja osobne som zlenivel a za posledné roky málo najazdil a ešte menej prečítal, takže budem rád za každú reakciu a radu čo je vhodné a na čo dať pozor.
Včera som na to trochu kukal a je mi jasné, že za tisícku ten full bude niekde ukrátený, ale bajk bude používaný skôr na lesné cestičky a do horičky ako na nejaké zjazdy, navyše žiadny metrák ako v mojom prípade voziť nebude. Problém je, že žena má 147,5 cm, cca 55-56 kíl :?: a nikdy fulla nesedlala.

Dnes mi v obchode vraveli, že taký malý rámik nemávajú, takže to s tým skúšaním bude ťažké :sweat: , že taký predajú jeden za rok :D .
Podarilo sa mi nájsť len jeden bajk, ktorý je možné zajtra odskúšať s malým rámom 15,7" a to:

http://www.kubicasport.eu/produkt/2869/HAIBIKE-Life-FS-SL-2012/

- ten vyzerá fajn a ak by náhodou sadol, tak poprosím v obchode radenie prehodiť na Deore. Zo starého bajku mám LX kľuky a LX prešmykač (cca 7-8 rokov staré), myslíte že by bolo vhodné ich tam prehodiť namiesto tej Acery? Bajk má 14 kíl, čo sa mi zdá dosť celkom, ale asi v tejto cenovej hranici normal.

Viete mi poradiť ešte nejaký iný ženský bajk s malinkým rámom a full v takejto cene? Včera som objavil ešte jeden super vyzerajúci bajk, ale nepoznám ten shop a bojím sa zvažovať niečo, čo si žena neskúsi, veď jej nesadne a mám zo života peklo :rofl: . Ale inak cena a výbava tam vyzerá super |(

http://bicyklik.sk/index.php?main_page=product_info&products_id=2497
22.04.2013 - 22:24:40
00
Ake ma zena dlhe nohy? Lebo pri tej vyske je 16" stale velky ram podla mna. A hlavne ten haibike nema slopovany ram. Aj 16ka ma rovnu hornu trubku a to bude problem. Bolo to v standovere velke aj mojej priatelke ktora ma 165/74. Bude zalezat od tej dlzky noh.
Potrebujes hladat nieco taketo http://www.specialized.com/sk/cs/bikes/mountain/mykafsr/mykafsrcomp resp zistit ci sa bajk robi so slopovanym ramom v najmensej velkosti, napr ghost AMR ktory ma priatelka je vo verzii 2013 slopovany, v obchode sme skusali tu istu velkost model 2011 a ten mal trubku este rovnu aj v 40ke a bol vysoky v rozkroku. Info o tom ci je ram slopovany v malej velkosti vsak v popise nenajdes. ten Ghost ASX je tiez OK, aj horna trubka je prehnuta. Ale este raz pripominam, velkost 16" je vhodna a osobu vysoku 160-165cm. Na 147 by to chcelo asi este mensi ram, urcite skusit.

A co sa tyka vybavy aj hai aj ghost ma zakladnu najlacnesjiu vzduchovu vidlu a najlacnesji tlmic(da sa ocakavat ze s tym budu skor problemy, ale nemusi byt)Vybava cene odpoveda. 8 rocne veci tam urcit nedavaj , ak to chces vylepit tak k tym XT prehadzovackam daj XT packy aby si vyuzil plny potencial a za 50 tam supni deore HT2 kluky. Brzdy na haibajku su o parnik lepsie ako tektro na ASX.
22.04.2013 - 23:16:21
00
Hmm ... ďakujem, skúsim zmerať tie nohy keď sa žena vráti z piva domov :D . Slopovaný ak správne chápem znamená tak pekne ohnutý, aby mala žena čo najviac miesta od zeme po rozkrok, nech jej nezavádza rám, tak? Ono je hlavne tu v okolí problém vyskúšať takýto nejaký malý rám.

A ešte otázka k tomu radeniu. Je to veľký rozdiel, keby bolo deore radenie na xt prehadzovačku ako keby bolo xt radenie? V čom sa hlavne nevyužije potenciál? Je mi jasné, že hmotnosť a odolnosť je asi v prospech XT radenia, skôr mi ide najmä o pohodlnosť radenia s menšou silou. Žena mala doteraz radenie dual LX s véčkovými xt brzdami, ale dualy jej robili problém, proste ich silou nedokázala za jazdy občas pretlačiť :rofl:
22.04.2013 - 23:46:26
00
Je to veľký rozdiel, keby bolo deore radenie na xt prehadzovačku ako keby bolo xt radenie? V čom sa hlavne nevyužije potenciál? :rofl:

prehadzovac Xt bude pri radeni deore stale chodit len ako deore celok, sice je odolnejsi a lahsi..
Ak das xt radenie aj prehadzovac, pojde to ovela lahsie a presnejsie ako deore a stare dualy.
s tym ramon jenoznacne max 15ku, kratsi predstavec 7-8cm a uzsie rajdy max 600mm
23.04.2013 - 07:25:54
00
Okej, ďakujem, pozeral som cenu radenia XT a myslím, že to ešte zvládnem, bol by som rád ak bude radenie presnejšie a hlavne ľahšie. Zrejme bude teda vhodné prehodiť aj prešmykač Acera na XT, nech to je dokonalé, i keď doma nejaký LX starší zase mám :rofl: .
Dneska odskúšame ten haibike a uvidíme či ak by sa skrátil predstavec, či to bude v pohode, alebo nie. Veľmi 15" rámy nie je kde vyskúšať |( .
23.04.2013 - 09:45:29
00
inak ten ghost,na tej predajni myslim asi pracuje-vlastni tunajsi uzivatel @Roman1980 tak by ti vedel dat blizsie info ak hai nesadne...

edit: a to radenie tiez odporucam xt,prve co som dal menit aj na mojom biku a pre zenu...
23.04.2013 - 10:13:56
00
Full v tejto cene bude ťažký a od ideálnej funkčnosti vzdialený.
Som za bazár alebo za zvýšenie cenového limitu.
Alebo zobrať nejaké ľahké ht-čko so schopnou výbavou a vhodnou geometriou, plus pomeniť pár vecí aby bolo pohodlnejšie.
23.04.2013 - 10:21:13
00
Super, ďakujem za info, ak by ten haibike dnes nejak nesadol, určite sa mu ozvem ;)
23.04.2013 - 10:21:58
00
Je mi jasné, že bude ťachší a komponenty nebudú najkvalitnejšie, ja sa tiež prikláňam k pevnej stavbe pre ženu a rozumiem tvojmu argumentu (mám podobný názor), ale rozhodla sa, že by chcela full a ja som nekonfliktný človek :D .
Ale aby som priblížil realitu, tak asi takto, teraz má 14 kg bicykel tiež, minulý rok max. 500 km lesné cestičky, tento rok to bude do tisíc, lebo bude nový :lol: , takže ak padne do ruky trochu, bude sa páčiť a bude tam aspoň rekreačná sada, tak by to malo stačiť. Stovka hore dole, preto by som prehodil radenie na XT, ale dva a viac tisíc nemá zmysel pre mňa za bike dávať.
23.04.2013 - 10:37:32
00
U KUBICU TI V POHO POMENIA KOMPONENTY, tiez som hned v predajni menil predstavec... bude treba dat urcite aj par podloziek dolu aby nemala rajdy 10cm vyssie ako sedlo.. pre rekreacnu jazdu tak v rovine...aby nebolel chrbat
23.04.2013 - 10:44:10
00
OK, ďakujem za reakciu, ja čo mám referencie na Kubicu, tak sú hlavne pozitívne. Čo konkrétne by mal spĺňať predstavec? Chápem to dobre, že by mal byť čo najkratší, aby mala ruky na úrovni sedla čo najviac? Je pravda, že sedlo má aj na terajšom biku zarazené až do rámu :D
23.04.2013 - 11:17:46
00
Takže Haibike odskúšaný. Dojmy veľmi príjemné a pozitívne, chalani boli veľmi ústretoví, hneď ponúkli kratší predstavec a podobne, bohužiaľ ten rám bol predsa len o kúsok väčší ako by sme potrebovali.
Takže pokračujem v hľadaní i keď možnosti nebude až tak veľa. :D
Orientačne som zmeral žene nohy a od zeme po rozkrok má cca 71 cm :x
23.04.2013 - 21:47:20
00
Možno by sa oplatilo zistiť za koľko by nejaký predajca predal lapierre x-control lady vo veľkosti 35cm/14" (či koľko je tá najmenšia veľkosť)... Aj keď neviem aký by mal standover, hlavne kvôli cene by sa mohol dať do výberu, najlacnejší model by sa po nejakých úpravách mohol zmestiť do 1300€.

Alebo trek lush je tiež dostupný v maličkej veľkosti, ale cenovo to bude asi uletené.
23.04.2013 - 23:07:42
00
OK, to určite stojí za úvahu, skúsim sa na to pozrieť, vďaka.
24.04.2013 - 08:11:04
00
Este giant anthem woman sa robi xs co je myslim 14'' skus nejaky model 2012 pohladat za nejaku lepsiu cenu
24.04.2013 - 10:04:50
00
keyboard_arrow_up