milos21 napísal:
[ teraz tam mám hlavový uhol odhadom niečo medzi 68-70°C .

:rofl: :rofl: si zabil. A aj keď si to opravil už to neuhras :D :D
11.12.2019 - 20:22:02
05
Sila zvyku, keď denno denne píšem vstupné vyšetrenia a udávam febrílie v °C :lol: (v milisekunde si ma predbehol) A áno, musel som sa opraviť aj v prvom príspevku čo som písal doobeda :lol:

EDIT: ešte poviem, možno som údajom 68-70° prehnal, ale mám na Meride menej ako 71° a možno fakt menej ako 70°.
11.12.2019 - 20:24:26
01
milos21: vidis, spravil si chybu, namiesto pocitania uhlov, geometrie a prevodov si zacal jazdit :D .. inak zvysenim zdvihu bolo dobre dat dole aj rajdy , ubrat podlozky, inak to neni dobre. A pruzinova tora s 8cm lepsie vyuzije zdvih, nez 10cm vzduch Reba.
11.12.2019 - 20:43:49
01
zvlastne ze mna neprekacovalo nikdy na nicom v stupani. asi jazdim moc roviny :-) treba postudovat a potrenovat trosku techniku jazdy nie uhly a podlozky. ale dnes je taky trend - stale sa vravi co zvladne bike, ja nemusim nic bike vsetko vyzere, odpusti vsetky chyby, ako ten bike super ide hore/dole kopcom .... kedysi sa hovorilo kto je aky borec a co na tej herke dokaze. velka skoda ze to vymizlo - byvala to dobra hecovacka.
11.12.2019 - 21:02:28
07
lto predstavec som dal vtedy úplne dole (musel som kvôli tomu kupovať nové hlavové) a aj samotný predstavec som dal o 1cm dlhší aby som to ako tak kompenzoval.
Gusto0 tak tak, aj do kopca treba vedieť jazdiť, ak nevieš, ani vidlica položená ala chopper ti nepomôže :)
scarinko pozerám aj na tvoj kokpit, to tiež nie je zrovna vrchárske nastavenie...
11.12.2019 - 21:09:37
00
No ja pod predstavcom uz mam len krytku hlavoveho a to uz nemam ako dat nizsie :)

Ak pozeras tu foto v profile tak to je uz inak, je tam iny predstavec s nulovym sklonom a je kratsi o 3 cm ako hento hebedo

Co sa tyka jazdenia do kopca, ten isty kopec som s inym bajkom ktory je tazsi vysiel lahsie, ale mal inu geo.
11.12.2019 - 21:38:21
00
milos21: aha, no, tak u Meridy ma to neprekvapuje :D .. inak ale bajk ako taky dost podstatny je , pretoze jazdim a striedam neustale niekolko bajkov a s niektorym dam prudke stupania v pohode, s inym vobec nie. Ale skor ide o geometriu typu dlzka/posed. Aj kedysi davno .. so starym som Konske hlavy jazdil v pohode,s novym, o asi 5kg lahsim so to vyjst nevedel. Nadvihovala sa fest do kopca. Merida .. tiez 10cm vidlica miesto 8cm original :D .. potom som kupil dalsiu Meridu, dlhsiu kusok a znovu to slo. Povacsine sa da potunit predstavcom a tak, ale nie vzdy to ide. A co sa tyka zjazdov, tak tiez su tam nemale rozdiely (a to este nepisem o velkosti kolies). Vybalancovat vsetko, aby to hralo do kopca, z kopca, po rovine, po asfalte, slapanie postojacky , aby nehupalo, ale aby aj zehlilo .. atd. .. a este pripadne aby sa bajk dobre nosil :lol: .. no, neni to vzdy lahke :D
11.12.2019 - 21:57:49
02
mozno je to aj tym ze striedas viacero bicyklov.
kazdy sme iny no ja som zistil ze mne to absolutne nevyhovuje. mam dva - 29" obe s pevnou vidlou, rovnake prevody, rovnako siroke rajdy, geometria samozrejme ina no nie nejak zasadne, na jednom 2,35" plaste na druhom 1,6" - pokial som ich striedal pravidelne bolo to ako tak. no ked som par mesiacov jazdil na jednom a potom presadol na drhy ucil som sa znova bicyklovat. po par jazdach zasa na druhy a znova to nebolo ono. ked dlho jazdim na jednom - moze mat aj nieco co mi nie tak uplne vyhovuje, ale zvyknem si, dostanem ho ako sa vravi do ruky a potom je to uplne ina jazda.
necham si to ulezat v hlave ale asi pojde karbon po novom roku do sveta.
11.12.2019 - 22:34:18
02
milos21 napísal:
Bikedav A? Akože mám mať nejaký problém? Už som za tento mesiac na ňom odjazdil viac ako 200km, normálne to ide bez toho aby ma zaujímali nejaké trápne uhly :)


písal som to len preto , že dnes sa naozaj dajú nájsť aj progresivnejšie xc rami bicyklov ktoré maju 69° 68° aj 67° hlavové uhly 69°sa už pred xy rokmi robili. Ja len že kupit si tak " konzervativný" ram može človek do budúcna oľutovať. a k tomu že hore kopcom treba vedieť jazdit - presúvať ťažisko viac dopredu je asi každému jasne. To naučit sa jazdit z kopca dole to už je ina káva :D ale chapem, že jazdu z kopca nemusi každý.

Supafly666 davať na nový rám hneď -2° hlavové zloženie dosť nepraktické tak asi hneď si kúpim rám s položenejším uhlom. Tie hlavka majú zmysel hlavne pri starých EN/AM bikoch ktore máju hlavaky okolo 68°
11.12.2019 - 22:38:51
00
Mrdni si tam takyto predlzovak a budes mat uhol roku :)

Prílohy:

extender.jpg
extender.jpg 120.53 KiB thumb_up3thumb_down

11.12.2019 - 23:31:32
01
no ja som 2 týždne znovu sedlal Scalpela a pocity boli viac ako zmiešané :D hľadal som pod sebou vidlicu (uhol tam je asi 71°), predstavec 10 cm...ako som na tom mohol jazdiť...návrat na Ripleyho bol ako z inej galaxie...ale Scalpel dostane pár úprav a poslúži ešte pár rôčkov :)
12.12.2019 - 08:13:13
00
Gusto0 napísal:
mozno je to aj tym ze striedas viacero bicyklov.

Nie, proste ten jeden bajk je taky .. odzaciatku mi nesadol. Ale skor asi kvoli velkosti. Byvalo ale kedysi, ked som dlhsie jazdil na AM-EN bajku a potom nabehol na ten XC , tak som myslel, ze z neho musim padnut :D .. teraz uz ale ani nie, zvykol som si na to striedanie. Ale zmena geometrie citit je, naposledy mi zacal byt jeden bajk divny, ale neriesil som to, a potom za nejaky cas som zistil,ze sa mi pootocil offsetovy uchyt. Tak som ho napravil a uz to bolo dobre. A pritom sa jednalo len o rozdiel v dlzke tlmica mozno o 2mm.
12.12.2019 - 08:54:43
00
Gusto0 Mas pravdu. Mat jeden bike a byt s nim zzity je ovela lepsie ako striedat. Mne stacilo vymenit rajdy zo 700 na 750mm a mal som problem zliezt traily, na ktorych som doma. Hned na druhy den som rezal :-)
12.12.2019 - 09:01:38
00
Dajako to moc prežívate, však jazdite si na čom chcete vy. Ja som stále spokojný, iba sa smejem ako riešite uhly namiesto jazdenia :lol: Myslím, že mám najazdené dosť aby som vedel čo chcem a potrebujem...
12.12.2019 - 09:20:43
013
jachmel: pokial jazdis stale to iste, tak ano. Ale nema vyznam jazdit objemy po asfalte a lahkych sotolinach na AM/EN bajku, ked mozes jazdit na cestaku/graveli alebo napr. lahkom XC fulle na rychlych gumach. Ale s takym bajkom ak vlezies do vacsich hor, tak budes nosit. Tam potrebujes nieco ine a taktiez, ak si chces nieco skocit a nechces po doskoku kupovat novy bajk :D. Ak mas na seba nasetupovane bajky, po case si zvyknes. Nieco ako ked striedas auto s automatom a manualom :D

milos21: vsak aj ty si pisal, ze vyssia vidla ti pokazila vyjazd do kopca :D
12.12.2019 - 09:32:49
00

MTBIKER odporúča

keyboard_arrow_up