Ci pána to som nevedel že mám tuto hneď za rohom takéhoto šikovného umelca :) Dobre vedieť 8) Parádna prácička :y:
04.12.2021 - 01:29:00
01
wranadesign napísal:
Scalpel Carbon 2
Uzasny stroj, len s jeho oranzovo-sedym dizajnom som sa nezmieril.
Takto lakujem bajky v Starej Myjave

parádna robota, je to nástrek alebo fólia? typujem že nástrek, ako budeš potom riešiť pripadnú reklamáciu rámu? uznajú ti to? len sa pýtam zo zvedavosti :D
04.12.2021 - 10:33:00
00
Mne sa najviac páči ten integrovaný stojan v kľukách zakamuflovaný ako kus dreva :D
04.12.2021 - 11:30:21
00
Threesomeex nevyreklamuju.... a nie je to canyon nema sa coho bat :D... neviem preco sa kazdy tak boji a hned mysli ze bude reklamovat bike... aj tak je to vsetko spotrebny material....
04.12.2021 - 11:44:16
00
Rumakk napísal:
Threesomeex nevyreklamuju.... a nie je to canyon nema sa coho bat :D... neviem preco sa kazdy tak boji a hned mysli ze bude reklamovat bike... aj tak je to vsetko spotrebny material....

To že sa vraví o nejakej značke že je kvalitná neznamená že to tak aj naozaj je. ? takze tvoje tvrdenie “nieje to canyon nemá sa čoho bat” by som bral s rezervou. Na ram máš od cannondalu doživotnú záruku preto som sa pytal. Pracujem v servise kde sme robili aj s cannondalom a prešlo mi cez ruky paru rámov ktoré mali problemi ako vid. foto popraskané uloženie ložiska v čape. V rámci warranty dostal zákazník nový ram. Stalo sa to pri nižšom carbonovom modely ale aj pri verzii Hi-Mod kde doteraz pretrvávajú problemy s vidlicou. Viackrát posielané na reklamaciu ku aspirakom ktorý sa stále vyjadrili že stym nič nieje a je to v poriadku ? ale to len tak mimo reč ? nechcem tu rozprúdiť diskusiu na 5 strán. Preto som sa len infomacne pytal ?

Prílohy:

2DA73C5C-E5BA-4ADF-AFA2-746B4E2F6400.jpeg
2DA73C5C-E5BA-4ADF-AFA2-746B4E2F6400.jpeg 631.51 KiB thumb_up0thumb_down

04.12.2021 - 12:12:09
02
Indy9o ten predstavec he humáááááč, toto fakt nechapem, musi sa to hrozne ovladat.... austrálsky kamión s troma návesmi..... a mozte ma aj zozrat za tento koment :D

wranadesign asi viacerych by tu zaujimalo aky postup zvolis na hlinikovy alebo karbonovy ram.... aku farbu pouzivas... a hlavne aj cena..... a mna specialne zaujima ci dokazes spravit aj chromovu striebornu alebo chameleon v roznych odienoch? neviem o tom vela, preto tolko otazok......


Je jedno ci hlinik, ci karbon. Dolezite je aby bol povrch co najhladsi. Pouzivam farby zatial od tychto https://www.pmcolours.eu/. Co sa tyka farby, da sa zohnat vsetko. Farbu si mozes aj doniest, o to to budes mat lacnejsie. Dolezite je, aby bola akrylova. Na vrch pouzivam dvojzlozkovy autolak.
Cena sa pohybuje od zadania, ale za tento chameleon by som si vypytal 250€. Tu sa bavime, ze je ram zbaveny vrchneho laku. Povodna farba ramu moze ostat. Ja si ho este prebehnem do hladka a opaskujem vsetky casti, ktore nemozu byt zalakovane.
04.12.2021 - 13:06:01
03
Threesomeex napísal:
parádna robota, je to nástrek alebo fólia? typujem že nástrek, ako budeš potom riešiť pripadnú reklamáciu rámu? uznajú ti to? len sa pýtam zo zvedavosti :D


Ono je to dnes tak, ze na ram mas dozivotnu zaruku. Tieto spickove ramy su tak predimenzovane, ze by si musel byt fakt zviera, aby si ho nejak zlomil, alebo praskol. Mimochodom, tento rok som s nim dal 8 x za sebou Malino Brdo, vsetky trate a absolutne ziadny problem. Ked Ti niekde praskne, vascinou od nejakej slehy od kamena, das to radsej opravit, ako riesit reklamaciu. A keby si ju aj riesil, po dlhom cakani je velmi mala pravdepodobnost, ze Ti ju uznaju.. Aspon ja to tak vidim. A vzdy je to o cloveku. Samozrejme ze prve co by niekomu vadilo, je nastrek ramu. Ale z logickeho hladiska to nema vplyv.
05.12.2021 - 10:25:25
02
Len tu "doživotnú" záruku si treba poriadne naštudovať. Viem ze spesl sa tmyto hrdil roky dozadu a v zarucaku niekde na konci bolo malinký písmom doplnené ze zivotnost rámu je daná na 5 rokov. Takže aby jedného dňa neostal niekto sklamaný... Dosť záleží aj od toho ako sa k reklamácii stavia vyrobca, SC stačia fotky, dokonca ak mi predné C-karbón tak mi pošlú CC vrámci záruky, bez doplatku... Devinci dokonca nechcú ani fotky stačí im zarucak s výrobným cislo, ale zasa tam je všeobecne známe ze zadné stavby by mali preventívne dávať rovno zo 2 ku biku do náhrady ? Trek sa celkom rad vykruca co sa týka karbónových rámov, urvany hlavný cap, citelna vôľa v tom mieste. Rám sa vrátil s potvrdením ze to je iba povrchové a ziadny problém nevidia. Tiež sa hrdili predĺženou zárukou. Rám nakoniec skončil v carbon factory... Na Giante mam prasklinu, podľa všetkého to ozaj vypadá iba na estetickú záležitosť no novy ram už mám objednaný len musím cakat ? a zasa som sa nechá uniesť OT... pardon
05.12.2021 - 10:46:00
00
v tom Brezne mate prudke kopce :-) Inak peknym zoznamom si uz presiel :-)
05.12.2021 - 10:59:04
00
wranadesign napísal:
Ono je to dnes tak, ze na ram mas dozivotnu zaruku. Tieto spickove ramy su tak predimenzovane, ze by si musel byt fakt zviera, aby si ho nejak zlomil, alebo praskol. Mimochodom, tento rok som s nim dal 8 x za sebou Malino Brdo, vsetky trate a absolutne ziadny problem. Ked Ti niekde praskne, vascinou od nejakej slehy od kamena, das to radsej opravit, ako riesit reklamaciu. A keby si ju aj riesil, po dlhom cakani je velmi mala pravdepodobnost, ze Ti ju uznaju.. Aspon ja to tak vidim. A vzdy je to o cloveku. Samozrejme ze prve co by niekomu vadilo, je nastrek ramu. Ale z logickeho hladiska to nema vplyv.


JJ, súhlasím. Pri GT bicykloch ak nemáš pôvodný náter, doživotná záruka na rám ti padá.
05.12.2021 - 16:24:39
00
Uz tu bolo napisane ze dozivotna zaruka nie je to co si pod tym ludia predstavuju. Je to len marketing, nic ine. Vzdy sa to vztahuje na vyrobne vady a vady materialu a tie sa i tak vo velkej vacsine pripadov ukazu v prvy rok alebo dva takze by boli pokryte standartnou zarukou. Spominany Specialized ma priamo napisane ze dozivotna znamena do konca zivotnosti vyrobku. Ta doba sa zohladnuje podla viac faktorov, u vacsiny majitelov je to spominanych 5 rokov. Cannondale to takto detailne nema napisane, zato ma napisane toto:

Length of Warranty
Every bicycle has a useful product lifespan. This limited warranty is not meant to suggest or imply that the frame or components can never be broken or will last forever. This limited warranty covers manufacturing defects that occur within the normal lifespan and use of the product.


V preklade to pokryva vyrobne vady ktore sa objavia pocas "beznej zivotnosti". A aj to len prednom ramovom trojuholniku a cannondale vidliaciach (okrem vnutornosti). Na taky lak je ale tiez napriklad len rok zaruka, ten degraduje rychlejsie. Par skusenosti s ich reklamackou sa urcite da dohladat na webe. Napriklad https://forums.bikeride.com/thread-6261.html

This backwards and forwards correspondence lasted well over two months, at the end of which, Cannondale declared that the “Lifetime Warranty” is in fact the lifetime of this particular model, stating that the “Lifetime Frame Warranty provided for Cannondale Quick 2016 has ended as soon as the newer model, Cannondale Quick 2017 has entered the market”, therefore rendering any claims made on their website for a Lifetime Warranty – absolutely useless.


Na druhu stranu by som sa ale u cannondalu tych vyrobnych vad aj celkom obaval ak vsetko riesia takymto yolo stylom https://www.youtube.com/watch?v=9u4_Ep8JbY8.
05.12.2021 - 20:13:07
00
wranadesign napísal:
Ono je to dnes tak, ze na ram mas dozivotnu zaruku. Tieto spickove ramy su tak predimenzovane, ze by si musel byt fakt zviera, aby si ho nejak zlomil, alebo praskol...


Si si naozaj isty ze niektore ultralahke modely ramov aj tych najznamejsich svetovych znaciek su "predimenzovane"? No neviem neviem...s cim sa ja obcas stretavam a co som mal moznost pocut aj priamo z vyroby, tak ani moc nie...
05.12.2021 - 21:57:24
07
matt napísal:
Si si naozaj isty ze niektore ultralahke modely ramov aj tych najznamejsich svetovych znaciek su "predimenzovane"? No neviem neviem...s cim sa ja obcas stretavam a co som mal moznost pocut aj priamo z vyroby, tak ani moc nie...

Ono vela spravi, ako kto jazdi. Ako vie s bajkom ist. Ked ma niekto superlight a jazdi jak drevo, moze mu prasknut. Pred tymto som dva roky zavodne jazdil Mondraker Podium carbon, ten ram mal 1,1kg a nic. Mal som ho samozrejme streknuty a ked som ho predal, typek dal dole farbu a na spodnej trubke boli dve praskliny od sutrov. Ja to moc takto neprezeram, ktovie kolko som s tym takto jazdil. A kto ma pozna, vie ze dole kopcom idem jak bezmozek. Ale s bajkom plavam... Ja by som sa toho nebal..
05.12.2021 - 22:40:09
00
No ku..a ja momentalne jazdim new Podium ktory ma 800g a uz som schytal 2 riadne bomby od sutra... Ani na tu ruru radsej nekukam...
06.12.2021 - 09:53:46
00
:) Neviem ako karbón, zistím asi časom :) ale čo som mal hliníkový a na spodnej trubke aj karbónový chránič, tak som dostal raz dobrú šupu od kameňa. Ten Chránič bol trošku načatý, no keď som ho dal dole, tak tam bola preliačina, ale zas nie prasklina. Bol by som celkom zvedavý ako by pri takom náraze obstál karbóvý rám. Záleži určite od spracovania, no možno by sa nič nesatlo. Ale spomínal aj matt, tak tiež by som neveril ultraľahkým, zničiť sa dá všetko. Otázne je či bežným používaním, alebo nejakým veľkým nárazom,
06.12.2021 - 11:30:26
00
keyboard_arrow_up