Mám dilemu, rozhodujem sa medzi dvoma bajkamy. Chcem skúsiť zjazd, AM, neskor možno FR. Problém je v tom, že i ked sa mi Ghost neuveritelne páči (180/180), mám strach, že je proste určený len na zjazd. Keby si chem zašlapať do kopca, alebo prejsť po rovine vačšiu vzdialenosť mám pocit, že s týmto bajkom by to bol problém. Absencia prešmykovača ma tak trocha znervozňuje, taký to typ bajkov som ešte neskúšal. Preto som si zvolil druhú variantu od Meridy (odskúšaná značka).

Merida one-five-0 800 D: v tomto prípade je cena nižšia takmer o 330€. Bajk je typ určený (že vraj podla Meridy) na Freeride, tak ako predchádzajúci model od Ghost. Model od Meridy je určený do kopca aj z neho, aj na rovinu - dosahuje vačšie rýchosti. Problem je tak trochu v tom, že je ročnik 08, podla niektorých nezohnatelný bajk. Keby model 09 - Merida one-five-0 880 D, nebol taký drahý (teda drahý pre mňa, začiatočníka), tak premýšlam nad ňou.

Chcem proste skúsiť zjazd, ale niekedy chcem aj zamakat do kopca, prípadne rýchlejšie jazdiť po ceste, nechcem byť však obmedzovaný. No do Ghost-a som sa zamiloval na prvý pohlad a následne ma presvadčila aj samotná značka.

Možno sa mílim, možno na Ghost-e dosiahnem velké rýchlosti a možno si aj zašlapem po kopcoch. Preto vás prosím o svoj názor.

Prílohy:

Komentár súboru: Ghost, nemecká precíznosť
frnorthshore600.jpg
frnorthshore600.jpg 272.08 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Merida, klasika
177897_one-five-o-800-d-08_main_large 36000.jpg
177897_one-five-o-800-d-08_main_large 36000.jpg 71.5 KiB thumb_up0thumb_down

30.08.2009 - 03:56:49
00
Nemecka preciznost skoncila roky dozadu pri pouzivani azijskych komponentov. Ale vzdy lepsie, nez klasicky skareda merida. Pozri na moj podpis.
30.08.2009 - 04:04:57
00
JJ ber Ert-a,tiez pekny strojcek :)

www.ghost-bikes.de
30.08.2009 - 10:04:35
01
keď chceš aj do kopca:
http://www.kubicasport.eu/produkt/1234/Haibike-Q-FS-RC-09/
alebo aj
http://www.kubicasport.eu/produkt/1018/Haibike-Ride-08/
http://www.kubicasport.eu/produkt/1246/Haibike-Ride-X.0---CustomMade/

alebo http://www.kubicasport.eu/znacka/301/-HAIBIKE-2008---vypredaj/ / http://www.kubicasport.eu/znacka/327/HAIBIKE-2009---vyrazne-zlavy-fantasticke-ceny!/
- určite niečo nájdeš :mrgreen: pokiaľ chceš za rozumnú cenu top bicykel tak myslím nie je čo riešiť...
ten ghost čo si dal ty je extrémne ťažký, rozdiel 4.5kg oproti napr. tomu prvému haibike je fakt extrémny, s tým viac ako 30km by bola smrť :)
30.08.2009 - 10:22:41
00
Merida one-five-0 800 D mi vyzera skor na enduro, ghost je na zjazd a freeride, nemyslim si ze je az taky tazky ved 17.60 kg je na DH,FR bike malo, urcite sa bude dat s nim prejst aj po ceste, absencia predneho presmykaca nie je pri DH,FR problem a mas tam velky prevodnik tak to mozes aj na ceste vyturit :) , ale do kopca to uz bude ine, ten bike neni stavany na slapanie do kopca, do kopca ho musis vytlacit
30.08.2009 - 11:15:38
00
Caute, mno cisto nahodou vlastnim uz pol roka meridu One-Five 880D, maximalna spokojnost, super bike, na fotkach vyzera divne ale v skutocnosti je to velmi mohutny a pevny bajk, da sa na tom dat aj celodenny vylet ale musis mat kondicku to je jasne, je to skor urcene na vysantenie dole kopcom,... a poviem ti davam mu totalne zabrat samovrazedne zjazdy cez sutre, skoky a ziaden problem, bajk sa sprava velmi isto a kludne pocas zjazdov. Povodne som sa rozhodoval aj medzi big-hitom (velmi tazky chcel som aj dlhe vylety absolvovat a vyslapat aj na kopec), potom reign (maly zdvih vidlice bez pevnej osy a nesadlo mi maestro), vybral som meridu a max spokojnost-vymenil som iba brzdy z druheho biku, ... ak chces napis a poviem ti o tom biku viac alebo poslem foto ciao 8) , a neriad sa predsudkami inych ze je to "len merida"
30.08.2009 - 12:11:47
00
je to skor urcene na vysantenie dole kopcom,...


:wink: skusis si jazdu dole kopcom na niecom takomto cdn.mos.bikeradar.com a potom hovor co je urcene na zjazd
30.08.2009 - 12:23:08
00
ved ano beriem, ale zase si mylis pojmy, bavime sa tu o enduro - freeride bikoch, skus s tym yetim vyslapat hore kopcom (vela stastia), pripada mi to tak, ze ked to nema zdvih 200mm a nalepky Fox tak pre niektorych to neni ani bajk...., tlacit hore kopcom hodinu a spustit sa dole za 5 minut to je pre mna riadna nuda ti poviem, ja si radsej vyslapem na nejaky ozaj velky kopec mimo civilizacie, zamakam si a potom si cestu dole uzijem na plne pecky a spokojne unaveny sa vratim vecer domov - to je pre mna vylet na biku, nie tlacit 20 kilove hovado hore kopcom....tak sa drzme toho z coho chalan vybera :wink:
30.08.2009 - 12:31:01
00
čítal som recenzie na Ghost FR Northshore 600. Jeden z plusov bola nízska váha bajku. Cena je tiež v pohode 1500€. Viššiu častku by som asi už nezvládol. Hovoríte, že absencia prešmykovača je v poriadku, to ma teší. A ked sa s bajkom ťažko šlape do kopca, čo už, jazda z kopca to musí vynahradiť. No ja bývam v Nitre, tu máme akurát tak Zobor (450m.n.v.). Aj keby, nepoznám ludí, ktorí by sa na to dali, aspoň z mojho okolia. :)

Merida je pre mňa klasika, pretože už jednu XC vlastním. Som spokojný, len už mi proste nestačí. Preto som najskor uvažoval o Meridách. Dizajn sa mi velmi páči, ved predsa všetko je v skutočnosti krajšie, ako na foto. Hranatý tvar kostry má svoje opodstatnenie a naopak dodáva bajku mohutnosť. Len ako som už spomínal radšej by som bral model 09, ako 08. Lem tá cena XO
30.08.2009 - 13:48:53
00
mno neviem, ale bajk bez presmykaca :? ?, to uz bude pouzitie cisto iba na jazdu dole kopcom, bez presmykaca nebude sliapanie hore kopcom iba tazke ale podla mna nemozne bacha na to, ostava iba tlacit :lol:
30.08.2009 - 16:06:46
00
jedna píla stačí aj na výšľap... ja som teraz dal dole a nechal len strednú 32 zubovú a je to v pohodke... aj tak som najmenší prevod nepoužíval skoro vôbec lebo mi tak zdvíhal predok že som sa skoro prekotil... dá sa na tom spokojne vyšľapať, len je pravda že možno reťaz bude skôr na odpis kvôli tomu, ako je krivo ale to nie je až taký problém...
30.08.2009 - 16:48:37
00
ak hladas univerzal tak potom ber meridu, na ghoste FR horekopcom nevyslapes
30.08.2009 - 17:57:20
00
ludia, ja už beznádejne potrebujem bajk na zjazd/skoky. Dnes som jazdil zjazd s mojou staršou Meridou XC, no hrôza, proste hrôza, doteraz som to až tak necitil. Je to velký bajk, ťažko ovladatelný v ostrých otočkách... Beznádejne potrebujem nový.

A bud to bude Merida one-five-0 800D, so 150mm zdvihom za 36000,-

alebo

Ghost FR northshore 600, so 180mm zdvihom za 45000,-

Rozhodnutie bude závisieť asi aj od predajcou - dodacia lehota, ...
30.08.2009 - 23:35:42
00
Pokial chces na tom slapat aj hore kopcom ako si spominal, ber tu meridu alebo spominane haibiky. Na ghosta zabudni, zdvihy 180/180, vaha 17.6 a absencia presmykaca su neprekonatelne prekazky pri uphille...
31.08.2009 - 00:40:51
00
Ludia práve vypredali do posledného kusu vo Velosprinte Ghost-a FR, takže to asi padá na Meridu, No pokial nezoženiem ani One-Five-0 800D 08 (bajk z minulého roka), tak potom už vážne neviem.

Potrebujem dalšie typy, dosť si potrpím na dyzajn, ale zároveň aj na kvalitu, nechcem však vysoliť viac ako 50 000,- proste bajk ma musí zaujať na prvý pohlad, tak to bolo aj u Ghost-a.
Chcem jazdiť v lesoch, trocha si aj zaskákať, nejaký ten zjazdík, ...
31.08.2009 - 22:23:54
00
keyboard_arrow_up