ak toto ešte platí, tak fakt to nemá cenu riešiť teraz :hai:
chcel by som neskor na jesen buduci rok ked budu peniazky kupit aj horsky tak preto som dal tu otazku ci full alebo hard....
16.09.2009 - 20:59:42
00
Mne sa zda, ze Spyder je ceska znacka, kde si ale nechavaju robit ramy netusim, vzhladom na cenu by som tipoval domacu alebo nemecku produkciu. Taiwanec/Cinan totiz to spravi za menej ako polovicu.Aj ked je tam marza obchodnicka, samozrejme. Akurat tento ram patri pravedpodobne k tym starsim.

http://www.ivelo.cz/aktuality/technika/nejlepsi-cesky-hardtail-roku-2007

Ale ako som povedal .. za 4000e mas Scott Issue celokarbonak vo vybave Fox,Mavic,XTR nemusis nic zhladuvat a riesit.
16.09.2009 - 21:07:45
00
ten isty ram ma pod svojim nazvom nemecka firma Ghost ona ho ma pod nazvom Ghost Lector a ten isty ram ma aj firma NS MaxAri pod nazvom No saint MaxAri ale naco vam nieco vobec hovorit.......
16.09.2009 - 21:41:48
00
peto007
nevšímaj si vyrypovačné reči.tu na tomto fóre tým každý nový prejde.to je tutok asi klasika..odignoruj a hotovo.
pýtal si sa či hard alebo full a máš čas rok keď som správne pochopil.dovtedy určite pojazdíš aj aj a potom budeš múdrejší.a hlavne budeš múdrejší keď hoci aj na tomto fóre občas niečo prečítaš a časom spoznáš nicky čo od ktorého čakať.a určite sa budeš vedieť viac orientovať aj v cenách čo a za koľko sa dá a čo je mimo reality.mladí berú HT lebo si myslia že budú neviem akí rýchli ale to je ich vec.starší zrelší a určite aj skúsenejší chcú pohodlie tak jazdia väčšinou celopružiaky.ale nie je to pravidlo.máš rok čas tak sadni pojazdi aj aj a uvidíš.a konkrétny model je tiež ešte skoro riešiť.potom keď sa rozhodneš či hard či full si začni sledovať konkrétne značky rámov a komponentov.napríklad brať zbytočne silou-mocou xtr keď úplne postačí xt je nezmysel už len kvôli pomeru výkon/cena..atď atď atď..
16.09.2009 - 22:07:27
00
chcem kupit o rok octaviu.. poradte mi ktora sa viac oplati;) asi taky system... jazdi a zistis... ak mas kamaratov tak mozes vyskusat kopec veci a sam zbadas ci ti nestaci LX sada ale potrebujes XTR..
16.09.2009 - 22:19:40
00
2 coco: to co si mu napisal ty...sme mu tu napisali asi desiati...nic zle sme mu nechceli do casu...kedy a) zacal podavat matuce informacie b) zacal ciastocne "utocit" na nas...tak ked je taky mudry na co sa nas pytal nieco...
16.09.2009 - 22:31:11
00
jammin ja viem.len je rozdiel napísať a napísať..a neber to osobne lebo zase budeme spamovať ;)
16.09.2009 - 22:46:10
00
ten isty ram ma pod svojim nazvom nemecka firma Ghost ona ho ma pod nazvom Ghost Lector a ten isty ram ma aj firma NS MaxAri pod nazvom No saint MaxAri ale naco vam nieco vobec hovorit.......


No .. moze to tak byt a nemusi. Ono totiz su OEM vyrobcovia a koncovi upravovaci. Casto sa to robi aj tak, ze ram robi jedna fabrika v Cine/Taiwane a perfektnu prvu triedu dostane jeden odberatel, druhu triedu dalsi. Pricom ale pozor .. prva a druha trieda sa moze lisit len tym, ze su na rame uplne nepodstatne malicke detailiky. To je jedna vec. A potom je tu druha a sice to, ze ten vyrobca napriklad karbonovy ram neupravuje, ale upravuje ho az ten koncovy (akoze) vyrobca a ver , ze koncova uprava niekedy dost zavazi. Ale ako je to v tomto pripade ja veru netusim :)

Btw, co sa tyka znacky, tak Merida je u mna asi este nizsie ako je ten Spyder :) .. ale aj tak od nej nejaky ten ram mam a nehanbim sa zan. Ak nejaky vyrobca mi ponukne ram, ktory bude super, moze mat na sebe napisane hoci aj Dema Superman , alebo Olpran alebo hoci aj Tesco Superguma, a kludne ho nahodim. Lenze to prave casto byva ten kamen urazu .. ze ono to tak lahke nie je, casom mozno poznas, ze ono tie znackove vyrobky nie su uplne od veci a ze urcitu pridanu hodnotu dodaju. Len si treba zvazit, ci to stoji za tie peniaze. Aj menovana firma Spyder svojho casu robila fulla, nad ktorym som rozmyslal, vyzeral dost dobre, a stal polovicu toho co Merida. Akurat cas ukazal, ze (ak sa dobre pamatam), ze tam tiez platilo, ze nie som tak bohaty aby som kupoval lacne veci.

Co tym chcem povedat ? Ze nebyva mudre odsudzovat veci len preto, ze nieco nie je znama znacka, alebo .. podradna znacka. Ako si sa snazil povedat. Ale rovnako nebyva ani mudre presadzovat nazor, ze znacka je len papierik na rame a 2x vacsia cena. Casto to tak byva, ze clovek zmeni svoj nazor o 180 stupnov. Ale aj nemusi. Co z toho vsetkeho vyplyva ? Ze aj tak .. bud ta to chyti a nadrbes do toho hromadu penazi , alebo ta to nechyti a nenadrbes do toho prachy. No a ti najmudrejsi do toho nenadrbu nic a jazdia si v klude bez toho aby mali potrebu diskutovat.

No, to som ale mudry :x .. ale inspirovali ma k tomu chlapici zo soboty na Pezinskej Babe, kde som mal pocit, ze debata o geometrii bajku skonci tym, ze vytiahnu noze. No .. nastastie PB nie je na vychode :rofl:
16.09.2009 - 23:36:44
00
ten isty ram ma pod svojim nazvom nemecka firma Ghost ona ho ma pod nazvom Ghost Lector a ten isty ram ma aj firma NS MaxAri pod nazvom No saint MaxAri ale naco vam nieco vobec hovorit.......


obcas je lepsie sa najprv zamyliet a potom pisat... Ghost Lector 2007 mal tvarovo rovnaky ram ako NoSaint MaxAri, ale tento Spyder to nie je ani omylom. na obrazku je jasne vidiet pivoty na V-cka a to ani jeden z vyssie menovanych nemal (okrem takych malickosti ako uplne ina geometria a prevedenie patiek, ...).
prepac ale skladat MTB ked nemas ani potuchy o tom co od neho cakas je podla mna osobne blbost ako traky. kup si nejaky startovaci bike a ked pojazdis a zistis co od biku ocakavas tak sa mozes pustit do skladania.
aby som odpovedal na Tvoju otazku... podla mna na zacitok jednoznacne HT na nejakom Deore. nacvicis techniku a nevyhodis zbytocne peniaze na bike ktory nedokazes vyuzit.
17.09.2009 - 09:56:05
00
toto je AKTUALNY OBRAZOK.....

Prílohy:

22.jpg
22.jpg 17.84 KiB thumb_up0thumb_down

17.09.2009 - 18:33:33
00
- no pokial ma pamat neklame tak dopoludnia tam bol link s uplne inym obrazkom (tento "aktualny" mimochodom zjavne bude fake kedze ma nalepku z cestneho modelu Spyder 2009 a katalog o nom ani nechyruje)... v podstate je to aj tak jedno lebo v tom pripade nevidim dovod vyhodit o 100EUR viac za ram ktory je tvarovo identicky len ma na povrchu nastriekane stvrtkilo zbytocneho laku...
http://www.nosaint.de/Rahmen/MTB-Hardtail/No-Saint-MaxAri-R-Carbon.htm?shop=bornmann&SessionId=&a=article&ProdNr=A3877&t=46&c=47&p=47

btw.: tomu co promptne upravoval tu stranku by som odporucal opravit si aj udaje ohladom geometrie (teda pokial ide o ten isty tvar ramu) ;)
17.09.2009 - 19:35:13
00
viem ze nepisem moc k teme ale poradte mislite ze by tento bajk zvladol nejaky fr ja si mislim ze ten rock machine ram by to mohol zvladnut poradte
tot link :
http://rapidshare.com/files/284452545/mf_279332138_6762d9a351e52116445103a2e76caaa9.jpg.html
24.09.2009 - 19:26:10
00
ty kokso hodis tu link na rapid :fubar:
24.09.2009 - 22:08:34
00
ty kokso hodis tu link na rapid :fubar:

obrazok z rapidu...

Prílohy:

mf_279.jpg
mf_279.jpg 92.81 KiB thumb_up0thumb_down

25.09.2009 - 20:07:25
00
hej zvladne :clap: :clap: :clap: :clap:
25.09.2009 - 20:17:05
00
keyboard_arrow_up