Ahojte,

po dlhšej prestávke uvažujem o kúpe bicykla, hardtail zhruba do tých 1000 EUR. Neorientujem sa ale dobre v značkách ani v komponentoch. Momentálne ma zaujíma niekoľko vecí:

1/ dobrá značka (pozeral som napr. corratec, čo na ňu hovoríte?)
2/ kedy kúpiť (budem kupovať cez zimu, no počul som, že február je najlepší, lebo sa vyprázdňujú sklady a ceny idú ešte nižšie)

V okolí BB sú krásne trasy a chcem bike, čo vydrží aj trošku tvrdšiu jazdu a nesklame ma niekde v horách.

3/ mám 183cm/74kg - po akej veľkosti sa mám obzerať?
4/ má zmysel na tento druh terénu montovať "rohy"?

Za každú radu budem vďačný.

S pozdravom

Peter
05.10.2012 - 13:00:09
00
CTM Caliber 3.0
http://www.ctm.sk/model/mtb/caliber-3-0/
05.10.2012 - 13:06:40
00
Ale urcite nie za tu cenu...
Len ci este vôbec niekde bude.
05.10.2012 - 13:17:18
00
Za tie prachy už zoženie aj niečo funkčnejšie a aj krajšie ako CTM ko ... Ak budem mať chvíľu čas na hľadanie tak to sem zavesím. Sorry za reakciu ale už ma nebaví pozerať na návrhy tých CTM bikov, načo mi je dobrá výbava keď to nemá dobrú geometriu a ani pevnosť rámu? A konkrétne k otázkam, ja by som pozeral niečo od Specialized, Giant, GT a takto môžem pokračovať donekonečna ... Proste som za bike navrhovaný v štátoch. Sú v tejto oblasti niekde inde. A k tým rohom, nezáleží od terénu (pokiaľ nechceš vyslovene besnieť kde by už boli nebezpečné)ale od tvojej pohodlnosti. Niekomu sa lepšie šľape s nimi niekomu bez nich ...
05.10.2012 - 13:38:16
00
"Funkcnejsie" ako v zmysle "ine" Deore XT, "iny" Rock Shox Recon Gold, "ine" naboje Novatec...
Kolko si uz videl tych dolamanych CTM bikov ?
A rozdiel v geometrii - ak nejaka je - to obycajny uzivatel ani nespozna.
Ale kto ma kopu prachov a ma chut platit za nalepky, nech si v podobnej vybave pozrie nejake Giant, Trek, Specialized.
Pre zaujimavost - tam je znaciek a znaciek: :lol:

http://www.bike-forum.cz/forum/205998.html
http://www.bike-forum.cz/forum/galerie-prasknutych-ramu.html

Preto som napisal nie v tej cene - Caliber 3 sa da zohnat o min. 100 € a viac lacnejsie...


Naposledy upravil MilanM dňa 05.10.2012 - 14:15:00, celkovo upravené 1 krát.

05.10.2012 - 13:49:36
01
Jazdím na tomto biku http://www.rivalbike.sk/bicykle/pevne-mtb/gt-2011/gt-avalanche-1.0--disc--2011 som so značkou spokojný, jazdím Tribečské pohorie a nešetrím ho..mne sa s rohami dobre šlape do kopca..ale myslím že s tvojím rozpočtom zoženieš aj niečo kvalitnejšie..
05.10.2012 - 14:06:57
00
4/ ...na tento druh terénu montovať "rohy"?...

Ešte som nikde nečítal, že by tu existovala súvislosť. Je to vec chuti. Ja ich mám a používam ich minimálne. Ale sú zničené od pádov, takže asi majú aj takéto určenie.

3/ ...po akej veľkosti sa mám obzerať?...

Nie výška je podstatná pri výbere veľkosti rámu, lebo pomer častí tela nie je konštantný. Jedna z najrozumnejších informácií, ktorú som kedy dostal k tejto téme, je na priloženom obrázku. Posunom sedla a vhodným predstavcom sa to dá doladiť. Ale. Každý rám je iný a stále zostáva ako najlepšie riešenie daný kus vyskúšať.
(Obrázok pochádza z InterSport katalógu.)

1/ dobrá značka

Okrem tých najlepších modelov akejkoľvek značky (tisíce €) sa robí skoro celá svetová produkcia v dvoch fabrikách. Ak sa dobre pamätám, tak Merida a Giant. Myslím, že je to plus mínus jedno aká značka.
Upozorním ale na iný aspekt tohto výberu. Treba pozrieť, aké značky majú spolujazdci a či sa radi dohadujú, aká značka je zlá a aká značka je dobrá. Ak rád diskutuješ do nekonečna, kúp si iný ako majú oni. Ak to nemáš rád, tak si kúp taký, ako majú oni. :-)

Prílohy:

VelkostRamu.jpg
VelkostRamu.jpg 136.62 KiB thumb_up0thumb_down

05.10.2012 - 14:11:28
00
astro - bike vyzerá ok, no priznám sa, o tejto značke som zatiaľ nepočul - snáď mi všetci jej fanúšikovia prepáčia. trochu som prebrázdil ich stránku, no ako laik, nevidím zásadné plusy ani mínusy. môžem zhodnotiť akurát tak farbu a dizajn. asi by som sa skôr mal zamerať na hodnotenia spotrebiteľov/jazdcov.

MilanM - takže ty sa prikláňaš k názoru, že 900 EUR za ten bicykel je čo sa pomer cena/parametre týka OK?

potmehut - ak si nájdeš čas, určite zaves niečo. Díka za názory.

kotle - ťukol som naň, vyzerá ok, aj cena je priaznivá. Značka mi tiež aspoň niečo hovorí, vraj by mala byť dobrá.

domino - skvelé rady, díky moc, aj s tou veľkosťou si mi helfol, rohy som mal na poslednom biku (už je to nejaký ten rôčik), využíval som ich, no nejazdil som ťažšie terény, preto ma skôr zaujímalo, či sa oplatia do lesa, či to ma aj nejakú inú f-ciu. bod 1 ma aj pobavil, celkom rozumne na to ideš :)

A čo tá otázka, ktorý mesiac realizovať kúpu z hľadiska najnižšej ceny? Máte s tým nejaké skúsenosti, rady? Ď.
05.10.2012 - 14:28:10
00
ja som GT-čko kupoval v januári a vtedy bolo za necelých 700€ takže tá cena čo si videl na tej stránke je vysoká..je to predsa len model 2011..december a január síce sú výpredaje ale na staršie modely..takže ak riešiš starší model tak som za január..ale aj tam je háčik, aby si nečakal a niekto ti ho vyfúkne.. :)
05.10.2012 - 14:34:49
00
Co sa mna tyka, zdielam Dominov nazor - "vsjo sdelano v Tajwan"...
Pozri fora, najdi si uzivatelov co jazdia CTM a napis im, ako su spokojni...
Tu mas Astra, potom viem ze CTM jazdi yankoo...

Co sa tyka toho Caliber-u 3, myslim, ze v cene okolo 900 € v takej vybave nejaky "znackovy" bike zozenies asi tazko.
Ja som po dlhom zvazovani tiez kupil CTM Delta1, ale mam na nom este malo najazdene na to aby som ho hodnotil.
Ale nebral som ho len kvôli cene, mne proste najlepsie sadol ram z tych co som skusal (Merida, Felt, Trek, Author, Kellys, Pells..) a to bolo pre mna dôlezite - nie nalepka....
Takze pozor na to ako ti sadne, sleduj aj rozmery ramov a skusat, skusat, skusat.
05.10.2012 - 14:44:15
00
Ak ty možem poradit tak pozri po tejto značke takýto bike s takouto výbavou nezoženieš nikde za tu cenu je to nemecká značka : tento za 800€ : http://www.radon-bikes.de/xist4c/web/ZR-Team-6-0_id_18364_.htm

A tot je uplna šupa za tu cenu : http://www.radon-bikes.de/xist4c/web/ZR-Race-6-0_id_18383_.htm Fox, Sram
05.10.2012 - 14:44:54
00
CTM jazdi aj vukie ak sa nemylim.

Rozdhodne by som volil radsej Radon ako CTM, to co tu dal martin, ten Radon je pecka a bezkonkurencne .


Naposledy upravil patooo dňa 05.10.2012 - 14:51:34, celkovo upravené 1 krát.

05.10.2012 - 14:48:56
00
To je dobra ponuka, len skoda, ze nie je kde vyskusat.
Tiez som zvazoval Radon, ale potom ako som zistil, ze kazdy bike ma inu geometriu som nemal odvahu bez odskusania kupovat.
Ale odvaznym patri svet - to co dal martin1711 su fakt dobre biky za super cenu.
05.10.2012 - 14:51:33
00
Ani tento by nemusela byt zla volba

http://www.trekbikesbb.sk/horske-mtb-hardtail/trek-6500-2012/
05.10.2012 - 14:53:20
00
Rohy Myslím, že nejde o terén, ale o spôsob jazdy. Ak niekto celú jazdu sedí, tak tie rohy chytí alebo z nudy, alebo aby zmenil trochu polohu a ruky nedreveneli. Ak ale niekto šliape zo sedla, tak už to môže mať zmysel. Ale stále je to otázka chuti. Ja osobne ich použijem pri krátkych prudkých stúpaniach keď idem zo sedla. Je mi také natočenie rúk prirodzenejšie.
Kedy kupovať Ja osobne som kúpil v septembri (nie tento rok) model z predchádzajúceho roku za 60% pôvodnej ceny. Značku zámerne neuvediem.
05.10.2012 - 14:53:41
00
keyboard_arrow_up