Ahojte
Tak uz dlhsie citam forum a vela som sa dozvedel cosi som vybral...

http://cubebikes.sk/2014/pevne-mtb/ltd-race-29-2/
http://www.lapierre-bikes.sk/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage_main.tpl&product_id=466&category_id=98&option=com_virtuemart&Itemid=149

su trochu drahsie ako tisicka ale pocitam s nejakou zlavou..
mam 187cm 68kg a chcel by som poradit ohladom geometrie velkosti bicykla
niektorych komponentov v ktorych sa nerozumiem ako napriklad kolesa doplnky a brzdy ..
o brzdach som tu cosi cital ale bavili ste sa o vysiej vahe .. tak ma zaujma ci su brzdy na tom lapierri dostacujuce ...
mozete poslat aj nieco co by ste kupili racej ale neposielajte alternativy od kazdej znacky len ak sa vam nieco zda byt lepsie v tej cene ..
vopred dakujem
11.01.2014 - 19:52:02
00
Tiez vyberam bajk v zhruba podobnej cenovej kategorii a zatial sa mi asi najviac pozdavaju canyony. Konkretne za tisicku mas tento:

https://www.canyon.com/_sk/mountainbikes/bike.html?b=3208#tab-reiter2
12.01.2014 - 13:36:37
00
Litvo ten Cube mám já :) ALe dostal som ho na Vianoce tak ho hodnotiť ešte nemôžem lebo mám na ňom pár KM :) Ale keď chceč do tích 1000€ tak ten canyon čo tu dal crymo alebo http://cubebikes.sk/2014/pevne-mtb/ltd-29-2/ to je to iste čo mám já ( to čo si tu dal ) ale horšie kľuky, náboje, brzdy.
12.01.2014 - 19:27:04
00
no ten canyon vyzera tiez dobre pozeral som ich davnejsie akurat neviem .... trochu sa bojim servisu a zaruky ......:/
co sa tyka ceny tak cube by som mal s nejakou 15% zlavou takze by ma vysiel lacnejsie ako oficialne ....
este k tomu canyonu nieje to nizka trieda co sa tyka geomerie a ramu ....? napriklad ten lapierre ma rovmnaku geo ako najvyzsie modeli.... ci...?:)
12.01.2014 - 22:41:06
00
šak nad tým canyonom som rozmýšlal aj já ale presne kôli servisu som ho nehal tak :) Tak ak môžeš mať 15% zľavu na cube tak nemáš čo riešiť podľa mňa.
13.01.2014 - 20:52:15
00
Litvo Treba pozerať na konkrétne údaje geometrie, ten Cube na ktorý si dal odkaz (ak tá geometria sedí) bude napríklad o trošku obratnejší ako Lapierre, opäť za predpokladu že tá geometria sedí. Kratšia zadná stavba a vyšší uhol hlavovky pri rovnakej veľkosti kolies a rovnakom offsete vidlice = vyššia obratnosť.
Cube má výhodu v "modernejšom" uchytení prešmyku, ktoré dáva viac priestoru pre zadné koleso, ale zároveň nemá ohnutú sedlovú trubku takže nejako veľa miesta tam nie je na prvý pohľad pri danej dĺžke zadnej stavby. Ak má 1.1/8" hlavovku/stĺpik vidlice, tak to je niečo čo by ma presvedčilo aby som ten Cube nebral.

Na Lapierre nepoteší ťažšia vidlica, tiež tie brzdy ešte nie sú odskúšané a overené. Ak tam nebude nejaká zrada, ako to občas nepochopiteľne býva, tak by sa to dalo pokojne odporúčať. Zatiaľ som nezachytil nejaké sťažnosti na tieto hliníkové 29" Lapierre rámy, ale je pravda že som ani nehľadal nejaké konkrétne skúsenosti a recenzie, takže pripúšťam že nejaké neduhy sa môžu objaviť.

Z tých dostupných u nás pozri ešte aj na http://www.mall.sk/horske-bicykle/gt-zaskar-9r-comp?param1=20#text-box , ak by sadla geometria tak tá cena je smiešna. Nedávno sa tu riešil xc-am-en-bicykle/haibike-vs-merida-t33188.html , aj niečo iné tam je spomínané.
13.01.2014 - 21:02:23
00
Patrik dufal som ze sa k tomu vyjadris aj ty .....
zaujmalo by ma co sa tyka tej vydli .... aky realny rozdiel v pruzeni mozem uvidiet ...?
ohladom geo sa priklanam viac ku cube kedze je to moja prva 29 a jedine coho som sa bal bola obratnost (vychadzam s toho co si napisal ).
este som cital ze si radil aj ohladom prevodov... Ten lapierre ma 20prevodov s mojej vahy asi vypliva ze som frekvencny cyklista, moja kondiska nieje zavodna... ale planujem sa zlepsovat a pochodit nejake maratony...
14.01.2014 - 10:53:12
00
Tá XC32 má vnútorné nohy oceľové, čiže je ťažšia a asi bude aj tuhšia. Možno ešte tlmenie trochu osekali, ale tragické správanie netreba očakávať, fungovať to bude.

Ohľadom prevodov sa mi viac páči Lapierre, len samozrejme dokonalé to nie je - menší prevodník by som skôr bral s 22 zubami :)

Cube má trojprevodník, chýba tomu jednoduchosť a tiež to nie sú typické rozsahy prevodov pre 29", skôr tak k menším kolesám by sa hodili pre niekoho kto jazdí frekvenčne.
Shimano ponúka už trojprevodník s rozsahom 40/30/22 zubov, čo je určite lepšia voľba pre 29" kolesá a drvivú väčšinu cyklistov, je blbé že nie všetci výrobcovia sú ochotní na ne prejsť - vedia že zákazníkov to nejako extra neovplyvní tých pár zubov na kľukách, tak sa do toho nehrnú.
14.01.2014 - 11:11:59
00
no a keby som chcel na cube vymenit trojprevodnik za dvoj je to problem ..? predpokladam ze zadna kazeta je rovnaka takze by som menil kluky a packy..?
este by som chcel vediet aky je rozdiel v kolesach a stredovich loziskach ......? v tom sa vobec nevyznam ....
14.01.2014 - 11:58:35
00
Vymeniť trojprevodník za dvojprevodník nebude nejaký problém.

Stredy riešiť nejako netreba, bude to podobné a ak budeš jazdiť v blate/počas vlhkých podmienok tak budeš musieť ich stav častejšie kontrolovať.

Neviem aké náboje má Lapierre, neuvádzajú to v popise. Cube má také "klasické" kolesá nejakej nižšej strednej triedy, LP na tom nebude lepšie :) Očakávať dobré kolesá na bicykli do 1000€ sa dnes vo väčšine prípadov nedá, nanešťastie. Výrobcovia ich berú ako dobrú príležitosť kde ušetriť, ľudia pozerajú na XT komponenty a tak tie bicykle aj skladajú.
Po odskúšaní a zvážení všetkých argumentov pre a proti, by snáď každý uprednostnil bicykel s komplet Deore sadou a poriadnymi kolesami pred nejakým XT/SLX mixom a kolesami ktoré nemajú hodnotu ani 150€ vrátane plášťov.

Ešte plášte sú na oboch také slabšie, ohľadom držania - myslím že aj začiatočníka budú citeľne obmedzovať, najmä ak by sa fúkali na vyššie tlaky.
14.01.2014 - 17:38:56
00
to mi bolo jasne za ram nebudu vysoke triedy kolies led ze ci to niesu nejake lowendy ktore by sa vymykali priemeru v tej cene bicykla....
no takze ked to zosumarizujem tak to vidim na cube .
no a teraz velkost 19-L, 21XL
moja vyska je tak na hrane ale bojim sa XLka ..... nebude mi 19-Lko male ..?
14.01.2014 - 17:58:48
00
Ja som za 21", ono prakticky je to menej ako 20,5" ak tie údaje geometrie sedia.
Nedávno som niekomu/niekde písal, že "ozajstné" XL by si zaslúžili aspoň 22" sedlovú trubku. Keď si zoberieš že niekto má ako veľkosť L dĺžku sedlovej trubky 50cm, tak 1,5cm navyše by sa ešte stále dalo označiť ako "väčšie L".
Len si pozri ešte radšej niečo ohľadom dĺžky nôh (ako sa to meria a čo to hovorí - dĺžka nôh po rozkrok), to môže dosť zavážiť.
14.01.2014 - 18:11:36
00
to som tu uz kdesi cital ako sa to meria ......zmeriam ked to bude mozne (ked najdem vodovahu..:D) a napisem...
nadruhej strane vozil som sa na Lku co ma kolega cube ltd rok stary a ten mi celkom sedel... skusim si niekde zajazdit aj na XLku ..
a keby som kupil Lko kde/ako sa to moze v reale prejavit ze mi je to "trochu" male.
14.01.2014 - 18:29:26
00
Patrik a ake kolesá by si odporučil na ten cube ? Tak do tých 300-400€ ?
14.01.2014 - 19:34:53
00
Pozerám že máš 19", akú máš výšku? :) Možno to autorovi témy pomôže.

Všetko záleží od požiadaviek, v prvom rade sa treba zamerať aj na vylepšenie plášťov.
Do tých 250-300€ by som išiel cestou nejakých lepších nábojov, ráfikov vhodných na bezdušové použitie a vhodného výpletu (všetko záleží od hmotnosti, požiadaviek a plánov do budúcnosti).
14.01.2014 - 19:42:53
00
keyboard_arrow_up