pozdravujem vsetkych, a jasne ze potrebujem poradit :) ...... uz dobrych par mesiacov hladam mtb bike - HT ktory by ma nadchol, rozpocet cca 1000,- Eur. a cez vikend som objavila CUBE PRO

http://www.slovkolex.sk/tovar/2230-CUBE_LTD_PRO?PHPSESSID=75d7niv9vh8tadm84i778pl9g2

momentalne je v zlave, takze ho mozem mat za 790,- Eur – v skvelom bielo cervenom prevedeni
rada by som pocula nazor - cena vs vybavenie a tiez ak niekto ma skusenosti s touto znackou

pozerala som aj na vyssiu radu CUBE TEAM alebo RACE, no zda sa ze su uz takmer vsetky vypredane, objavila som posledny CUBE LTD TEAM 850,- Eur – no iba v cierno zelenom prevedeni – a nie som farbou nadsena…. ach mi baby :P ….. TEAM ma vyssiu radu vidly, no ta farba…

http://www.slovkolex.sk/tovar/2229-CUBE_LTD_TEAM

takze moja dilema ..... PRO alebo TEAM ?

diky moc
05.10.2009 - 21:17:42
00
podla tych informacii v podstate jediny podstatny rozdiel je vidla ... Reba SL je myslim citelne lahsia a kedysi mali Solo Air problemy .. ale to uz je asi 3 roky, tak neviem. No .. ja by som navrhoval ... vezmi ten cerveno biely, fakt je pekny, a nechaj si za priplatok vymenit vidlicu za tu Rebu a mas to :)
05.10.2009 - 21:22:17
00
lavida:

som za
http://www.slovkolex.sk/images/2301/ltd_team_gruen.jpg?PHPSESSID=a69k99fs9mt6at7ecbdl49l2d6 , pretoze sa mi paci. Naposledy co som ho jazdil kusok, tak proti mojmu scottu mi nepripada ako z papiera a z toho ramu mam pocit, ze je robusny. Velmi dobry bike.
05.10.2009 - 21:30:53
00
raztos: ale mal by to byt ten isty ram, tie iste kolesa, vybavenie, len ina vidla a farba .. a farba je dolezita (no joke) :!:
05.10.2009 - 21:44:59
00
podla tych informacii v podstate jediny podstatny rozdiel je vidla ... Reba SL je myslim citelne lahsia a kedysi mali Solo Air problemy .. ale to uz je asi 3 roky, tak neviem. No .. ja by som navrhoval ... vezmi ten cerveno biely, fakt je pekny, a nechaj si za priplatok vymenit vidlicu za tu Rebu a mas to :)


dik sa rychlu odpoved :) ved prave, ja som mala ten isty napad, ale..... na prejani nesuhlasia s prehodenim vidly pretoze su narezane na mieru a potom bude nepredajna a stat im tam - inac by to bolo skvele riesenie...... nechce si niekto odkupit TORU? :?:
05.10.2009 - 21:49:02
00
lto:

jasne, tak potom ber ten s lepsou vidlou. I ked ten LTD TEAM vyzera premna velmi dobre:) Ale to je moja slabost kusok ten bike. Je vyrazny a je tym iny. Ale ako pisem, tu uz ide iba o to co sa mi paci.
05.10.2009 - 21:51:51
00
Ale ved velkost ramu je ta ista ... maximalne tam moze byt malicky rozdiel v hlavovom, tak sa na jenom prida na druhom uberie 0.5cm kruzok .. no to sa mi nezda, co vymyslaju :o

Podla fotky to vyzera na uplne rovnake ... to musi ist ... :x

raztos: praveze ten zeleny ma vidlu lepsiu .. ale mne sa paci tiez ten cerveny :)
05.10.2009 - 21:52:53
00
Ale ved velkost ramu je ta ista ... maximalne tam moze byt malicky rozdiel v hlavovom, tak sa na jenom prida na druhom uberie 0.5cm kruzok .. no to sa mi nezda, co vymyslaju :o

Podla fotky to vyzera na uplne rovnake ... to musi ist ... :x

raztos: praveze ten zeleny ma vidlu lepsiu .. ale mne sa paci tiez ten cerveny :)


neviem, presne do toho nevyznam co obnasa vymena vidly, no bola som dost zaskocena ich odpovedou - keby nova REBA nestala 400 Eur, tak si ju kupim a menim sama, ale......

som rada ze aj chalani suhasia s farbou :rock:
05.10.2009 - 22:02:42
00
vymena vidlice , uplne presne do detailu by malo byt toto:

--
odmontuje sa prasa brzdy na vidlici
(ak je lockout, tak sa zhodi tiez z riaditok)
zhodi sa sroub na jezkovi a predstavec (z rajdami)
zhodia sa kruzky pod predstavec
zhodi sa vidla z ramu (popritom sa rozkotula cele hlavove, tak ho treba pozberat zo zeme :lol: )
vyberie sa vymedzovaci kruzok z krku vidlice (niekedy dost blba zalezitost konciaca az zahrievanim na pekaci :lol: )
--

toto sa spravi na oboch a potom inverzne sa to nahodi spat, na zaver sa dotiahne hlavove , predstavec a vycentruje prasa. Malo by to byt vsetko :)
05.10.2009 - 22:22:47
00
vymena vidlice , uplne presne do detailu by malo byt toto:

--
odmontuje sa prasa brzdy na vidlici
(ak je lockout, tak sa zhodi tiez z riaditok)
zhodi sa sroub na jezkovi a predstavec (z rajdami)
zhodia sa kruzky pod predstavec
zhodi sa vidla z ramu (popritom sa rozkotula cele hlavove, tak ho treba pozberat zo zeme :lol: )
vyberie sa vymedzovaci kruzok z krku vidlice (niekedy dost blba zalezitost konciaca az zahrievanim na pekaci :lol: )
--

toto sa spravi na oboch a potom inverzne sa to nahodi spat, na zaver sa dotiahne hlavove , predstavec a vycentruje prasa. Malo by to byt vsetko :)



tak dik za podrobny popis ^_^ , no to mi moc nepomoze pretoze v obchode mi to nevymenia s tym ze by potom povodnu vidlu predali. a ja nie som presvedcena ze chcem vrazit do novej vidly cca 400 Eur extra, to si potom radsej kupim model 2010 ......

takze moja dilema zostava stale aktualna :?:


inac uzasne ti to ide, mozem si ta pozicat ked pojdem do obchodu zjednavat ? :lol:


Naposledy upravil lavida dňa 07.10.2009 - 19:08:48, celkovo upravené 1 krát.

06.10.2009 - 20:52:22
00
Aha .. oni nemaju na predajni oba bajky ? :o .. som to zle pochopil asi :$

Ale biela vidla sa viac hodi k tomu cervenemu .. taka biela Reba/SID WC/XX a SRAM X.0 .. :nod:
06.10.2009 - 22:23:55
00
podla mna ten zeleny vobec nevyzera zle...prave naopak...ved aj ked si baba, tak nemusis mat cerveny bike, nie? :)
a ta vidla je fakt dost rozdiel, takze ja by som isiel do toho zeleneho urcite
07.10.2009 - 15:38:08
00
funkatron: ja som bol minule pouceny ze cervena je babska farba :tmi: .. este dobre, ze som tam vtedy nebol na svojom oranzovom :lol:
07.10.2009 - 16:50:35
00
Aha .. oni nemaju na predajni oba bajky ? :o .. som to zle pochopil asi :$

Ale biela vidla sa viac hodi k tomu cervenemu .. taka biela Reba/SID WC/XX a SRAM X.0 .. :nod:


nie nie, oni maju obidva, no nechcu to prehodit, neverim tomu ze by si niekto kupil LTD TEAM so slabsou vidlou, to by uz nepredali taky dokladany bike....... inac by to bolo idealne riesenie pre mna :rock:
07.10.2009 - 19:01:22
00
funkatron: ja som bol minule pouceny ze cervena je babska farba :tmi: .. este dobre, ze som tam vtedy nebol na svojom oranzovom :lol:


tak to si bol zle pouceny :) a co tak ruzovucka :$ neuveris no povodne som bola rozhodnuta pre cierny model, a kombinacia bielo cervena sa mi vooooobec nepacila na obrazku, no ked som ho videla nazivo.....hmmmm no co ti poviem, laska na prvy pohlad :inlove:
07.10.2009 - 19:05:21
00
keyboard_arrow_up