Čaute,

chcel by som z môjho mini 16" HT prejsť na celoodpružený bajk. Aké jazdené modely na bazari pozerať? Ktorým sa vyhnúť? Keď už nejaký aj pôjdem pozrieť, čo skontrolovať? V tejto oblasti som lajk, takže neviem moc posúdiť kvalitu / triedu komponentov na konkrétnych modeloch.
Jazdím v prírode, lese, ťažší terén (aj keď to je asi subjektívne?), dosť kopce (a keď už som na nejakom kopci, rád idem dole čo to dá, respektíve čo moje HT dovolí :D), takže niečo na čom sa dá šliapať do kopca ale zvládnem aj dlhšiu jazdu po asfalte v prípade potreby a s čím si užijem jazdu dole kopcom ťažším terénom. Takže niečo medzi trailovým a endurom?
Mám 182 cm, takže asi Lkové rámy, aj keď to je asi rôzne podľa výrobcu?
Pozerám bajky tak do 1000 € prípadne trošku viac, a skúsiť keď tak zjednať na tú tisícku. :)
Rozmýšľal som tiež nad MTB ST 560 S TMAVOMODRÝ 27,5" ROCKRIDER. Hodnotenia má všade celkom obstojné, že za tú cenu fajn, až na brzdy. Čo vy naň?

Vďaka za rady!
26.04.2019 - 17:35:56
00
Chod si to vyskusat okolo predajne, ja mám 520s s mechanickými “ len “ a tie sú teda poriadne, tieto budú určite cez tvoje obavy omnoho lepšie.
27.04.2019 - 12:11:27
00
Cia92 napísal:
Chod si to vyskusat okolo predajne, ja mám 520s s mechanickými “ len “ a tie sú teda poriadne, tieto budú určite cez tvoje obavy omnoho lepšie.


Tak som si ho k nám objednal, posledný kus na SR, som naň zvedavý.
27.04.2019 - 18:58:10
01
keyboard_arrow_up