Ahojte, zaujima ma vas nazor na vahu bicykla. Vyberam karbonovy bicykel a hned ako prve pozriem na hmotnost.
Jeden predajca mi odporuca Kellys hacker 50 za 1800e, ale hmotnost ma cez 12KG tak som to hned zavrhol.
Je ale mozne ze pri mojich 100KG je uplne jedno ci ma bike 10,5 alebo 12,5 KG? Budem to citit, kedze iba voda v batohu vazi viac ako financny rozdiel ramu dajme tomu 500e??
21.04.2020 - 09:59:18
00
Budes a nebudes. Sam som dobre cez 100kg, ale ked som dal papierove plaste, tak som to citil.

Na druhej strane - pri tejto vahe nejdes nahanat rychlostne rekordy ani vitazstva na zavodoch a tam si myslim, ze je dolezitejsie aby ti bike sadol, aby si si upravil posed podla seba a ze bude trochu tazsi zase az tak moc nezavazi.
21.04.2020 - 11:27:28
00
Vo všeobecnosti by som povedal, že áno, hľadať čo najnižšiu hmotnosť má zmysel vždy.

V podobných prípadoch je ale potrebné k tomu pristúpiť inak - niektoré súčasti musia byť ťažšie a odolnejšie nech je bicykel dobre použiteľný a vydrží.

Treba zvážiť aj to, kde a ako sa bude jazdiť, čo tvorí tých 100 kg atď. Napríklad ak by bol športovejší typ, rád išiel naplno, tak je riziko, že by nejaký sériový bicykel mal nejaké komponenty vyslovene nevhodné, buď málo tuhé alebo s krátkou životnosťou.

V prípade cenového limitu 1500 € + na hardtail by som zvážil aj skladanie.
21.04.2020 - 11:38:59
00
keyboard_arrow_up