Cavte bikeri
Pred mesiacom mi ukradli moju milu :( Meridu Kalahari570 mod 2001 po prerabkach teda : RST omega AET, nove kolesá, kluky deore, 2kazety, v brzdy LX, riadenie prehadzovacky LX/XTR, prva lastovička, druha mensia lastovička atd.. pre vas väcsinu nic moc ale premna to bola moja mladost :)
Tak som po par dnoch zacal citat toto forum asi 40 tem a hned sa obzerat po novych bikoch Merida Matts champion lx (32l SK),Matts 500 D(25l SK), Kona Caldera (23l SK), Ghost fullXT(22l CK) Specialized HR pro D (28l SK),Kellys Majestic (29l SK), Kellys Blade 06 (36l SK), Trek 4600 (27l SK) GT ,Dema atd... jednoducho ciste vzrušo :D.

Nakoniec som cistou nahodou natrafil na jednu firmu od ktorej som dnes kupil toto http://www.bikerstreff.de/Bikes/Scott/S ... flex10.htm nove za 24000SK
co nato hovorite??????? jedine co viem odtadeto ze su to dobre cajgle :D

moje prve otazky
1. je normalne ze Tora 318 za jazdy pri stlacani vydava (s ss) zvuky?
2. trochu som si nastavoval rajdy podla seba a zistil som ze predstavec je nejak slabsie dotiahnuty a sedana tiez
3. oplati sa dat resp nedat ten chranic z latky na trubku pri retazi???

nestojim o ... odpovede dik, Jozo 22r z Nitri
30.11.2006 - 00:18:53
00
1, ano - zvuky vydava pri navrate hore, sposobuje to olej v tlmici, ked si nastavis odskok na rychlejsi, tak zvuky prestanu, ked na pomaly, zvuky sa zosilnia...

3, ak nechces mat obity lak na zadnej stavbe od retaze, tak tam ten chranic patri (idealne neoprenovy, kupis priblizne za 150 sk v kazdom bikeshope)
30.11.2006 - 08:01:27
00
Bajk to je dobry, Scott vozim aj ja. Tie zvuky co hovoris su asi fakt len z oleja, kym tam nieco neklepe je to ok. Ak si si neni isty ako dotahovat sroby kup si momentovykluc. Chranic pod retaz si urcite daj odreta stavba vyzera fakt hrozne.
30.11.2006 - 08:39:29
00
hehe dnes som ta videl v podchode na pesej, tam kde predavaju kellys...

2. ved to podotahuj:)
3. podla mna oplati...zalezi od toho, ci si image-ista.
30.11.2006 - 15:45:14
00
3. chranic sa oplati 100%, obity ram vypada nechutne.. zalezi uz len od teba co tam das.. ci ten klasicky neoprenovy chranic na suchy zips, alebo take specialne nalepky.. predavaju sa tusim aj take nalepovacie karbonove krytky.. ale co to vydrzi neviem.. ja nosim klasiku neopren..
30.11.2006 - 16:59:23
00
hehe dnes som ta videl v podchode na pesej, tam kde predavaju kellys...


:D neisiel si nahodou s nejakou babou/zenou? si mi tak :shock: po biku.
Som behal po nitre a kupoval nejake doplnky.
Kupil som ten neoprenovy PRO za 175, hladal som aj "parohy" ale vobec ziadne sa mi nepacili (hodte sem nejake linky na slusne parohace okolo 1000ki lebo ani nevim ktora znacka vyraba schopne), kupil som este http://www.author.sk/verbal/974/ aby som mal vecsiu istotu aj tam kde uz je.
Bol som aj v meride a citujem"skoda mal si pockat super ponuky som vcera dostal, ukaz teda co to mas? sak to iste je aj na meridach, este aj deoreckove kluky tam mas a dokonca avidi 3 a rami si myslis ze scott ma pevnejsie rami?? (nic som neodpovedal) tak tomu ver ze scott nema pevnejsie rami! si mohol mat matts speed za super cenu 25000! Zakolko si to kupil? velkobchodnu cenu? tomu never ze to je velkoobchodna cena, tie bicykle idu urcite pod 20000(radsej som mu nic nehovoril)vsetko len aby mi radost pokazil a to mi povie predavac za ktorym som behal 5 rokov....

Bol som dnes jazdit na zobor a zistil soom ze predna brzda je velmi velmi pod moje ocakavania, dva prsty mi skoro odpadli. Dopredu bude asi musiet ist kotucovka len sa obavam ze ma to vijde skoro polovicu bicykla ak sa nechcem vzdat dual control-ktory sa mi dost zapacil :roll: a ani naboj neni na kotuc...
30.11.2006 - 17:38:29
00
nesiel som so zenou :D ale so spoluziakmi. a pozrel som sa len trosku, lebo este som velmi nevidel tvoj bike v NR :)

v Meride som bol par krat a tiez nic-moc :roll: ja si robim servis viac-menej saaam, ale celkom good(pomer cena/vykon) je Mama na polygone...nuz treba vyskusat najlepsie na vlastnej kozi.

tomu zamku by som teda extra neveril, ale lepsie ako nic.

zmena na kotucovky - mozno skus vyssie triedy od avidu a kotucovky nebudes potrebovat az tak velmi(samozrejme podla toho co, ako, kedy jazdis).
30.11.2006 - 17:58:24
00
lepsie Vcka su good len povedal by som ze vynalozenu silu na brzdenie neznizia nejake integrovane loziska, mensia hmotnost alebo minimalne rozdiely v gemometri celusti. Mozno vyraznejsi roziel cicit v tom systeme ako ma napr Shimano LX. Myslite ze by v tomto pomohla napr.vyssia sada Avidov ??
30.11.2006 - 22:28:49
00
este nezabudni nieco nalepit pod bowdeny na hornu trubku lebo sa ti zacne osuchavat lak. ja tam mam len normalnu priesvitnu lepacu pasku a svoj ucel plni. inac mam ten isty ram ale v modrom a inu vybavu ale bajk je to super, myslim ze si dobre kupil.
btw mam tam avid sd5+paky fr5. brzdi to super ale po 20 min zjazde neviem vystriet prsty :D
30.11.2006 - 22:51:44
00
mam moznost kupit fungl nove brzdy XT komplet pr/zadna bez kotucov DC aj s LX kazetou za 8000Sk oplati sa podla vas????????
03.04.2007 - 20:18:30
00
teda otazky zneju:
1. oplati sa to kupit??
2. ake naboje by ste k nim odporucili?? XT alebo je aj nejaky lepsi-lacnejsi??
03.04.2007 - 20:28:29
00
Aj ja mam otazku. Mam hydraulicke brzdy. A na hornej trubke ako ide ta hadicka k zadnej, tak mam ju prichytenu takym dzudlikom, ale tak ci tak na tych volnejsich koncoch sa to obija o ram. ked tam vzniknu po jazde take suchance, tak to prstom viem zmyt ale nechcem aby sa mi to po case predralo. co tam mam nalepit? zase nechcem nieco take, co bude po celej dlzke tej ramovej trubky cierne a potom to bude blbo vyzerat. obycajna samolepiaca folia by mohla pomoct ci to je blbost?
04.04.2007 - 09:15:27
00
billes: ano daj tam samolepiacu foliu. to je presne ono... a predavaju sa aj specialne samolepky presne na tento ucel... napriklad toto: http://www.bbbparts.com/products/access ... /bbp55.htm
a ak chces po celej dlzke, tak toto (aj ked primarne je to na spodnu trubku proti odletujucim kamenom):
http://www.bbbparts.com/products/access ... /bbp60.htm
04.04.2007 - 09:25:14
00
hm, no dobre, ale kde to mam zohnat? :shock:
04.04.2007 - 09:32:41
00
ach jaj... zajdi do cyklo obchodu, urcite tam predavaju komponenty od BBB... a ak tie samolepky nebudu mat, tak ti ich urcite objedneju... inak dovozca na slovensko je www.skprofibike.sk mozno by ti to vedeli poslat na dobierku, na stranke maju aj cennik, tak si to pozri...
04.04.2007 - 10:03:01
00
keyboard_arrow_up