Dobrý deň idem kupovať Kellys Gate 70 2021
A mám otázku na majiteľov tohto bajku akú máte výšku a akú veľkost bajku
Ja mám 182cm a podľa niektorých tabuliek mi vychádza Mko a inde zase L
Najdrahšej by som si to vyskúšal na predajni aj M aj L ale všade sú vypredané a ak majú tak len jednu veľkosť.
07.04.2022 - 15:16:57
00
Ak si na hrane velkosti tak zasadna info bude dlzka noh (na doraz po rozkrok).
Na HT je stale pouzitelny bezny kalkulator https://www.ebicycles.com/frame-sizer/mountain-bike-size-calculator/
V podsate len pracuje s hodnotou dlzka noh x 0,57 = spravna velkost ramu (dlzka sedlovej trubky.)

Ale pozeram tie velkosti a ak nemas naozaj extra kratke nohy tak urcite Lko
07.04.2022 - 15:38:41
10
No lebo na stránke napríklad nitrianskeho predajcu je zase iná tabuľka a podľa tej by som mal mat Mko
A dĺžku sedlovej trúbky neviem neako nikde nájsť

https://nitra.kellysbike.com/pevne-hardtail-bicykle/68825-kellys-gate-70-l-29-8585053815242.html
07.04.2022 - 16:16:50
00
Pozeraj stranku kellysu https://www.kellysbike.com/sk/xc-c923/gate-70-29-p67876 tam je to rozdelenie ine, ale to je v podsate jedno, velkost HT je velmi podobna napriec vsetkymi vyrobcami.
Dlzku sedlovej trubky mas v tabulke geometrie oznacenu ako S/T. Ale nie vzdy sa da na nu spolahnut, niekto uz robi o cislo kratsiu koli pouzitiu teleskopky atd, treba pozerat celkovo reach, stack a top tube.

Preto je dolezite ake mas dlhe tie nohy , to je dolezitejsie ako celkova vyska.
07.04.2022 - 16:26:57
00
Ja jazdím Hecker 70 a pri 180cm mam M akurát. Podľa mňa bude na tom podobne aj Gate.
07.04.2022 - 16:50:29
00
Veľkosť a rozmer rámu nájdeš priamo na stránke Kellys.
07.04.2022 - 17:07:37
00
Pozri vysku sedlovej trubky. pisu ze 490mm a to je 19,5" co viem z vlastnej skusenosti ze urcite pri tvojej vyske je velmi v pohode. Ta nizsia velksot to bude 17,5" to som jazdieval ako junior1 to som vtedy mal tak 174cm. Na tvoju vysku ten bike nebude kozaty, ale zaroven sa nemusis bat ze by si mal kratky predny trojuholnik keby beries maly ram. Radsej dlhsi predny trojuholnik a skratit predstavec keby ti to je nahoodu dlhe co ti asi ale aj tak nebude. Lko si myslim ze na teba bude sediet idealne. A pozeram ze tne predstavec ma 100mm takze to by som rovno vymenil za kratsie nieco nech to aj vyzera.
07.04.2022 - 17:12:21
10
Hej ak nemas dlhe ruky mozno ti bude stacit aj 50mm predstavec ak nepreferujes natiahnuty sportovejsi posed.

Hecker v mku je velkostou presne v strede mezdi gate M a L . Hecker by som pri 180 bral Mko.
07.04.2022 - 17:53:38
00
Ja mám 185cm, zobral som Kellys gate 70 veľkosť L, vymenil som predstavec za kratší a riadidlá za širšie 780, pôvodne tam boli úzke 720 a teraz to podľa mňa aj vyzerá dobre aj sa dobre jazdí
07.04.2022 - 19:01:54
10
Pozerat velkost ramu podla palcov uz moc nefunguje, je to cca dlzka sedlovej trubky v palcoch a sedlove trubky sa aktualne skracuju. Rovnako nemusia sediet velkosti medzi znackami, pri jednej znacke budes mat L, pri druhej XL a napriklad to L bude stale dlhsie ako XL pri druhej zacke. Najlepsie je samozrejme bicykel vyskusat a nespoliehat sa na to ze co sedi jednemu bude sediet i druhemu aj ked s rovnakymi proporciami. Ked nemas moznost vyskusat tak najlepsie bude porovnat si to voci bicyklu alebo bicyklom ktore mas uz vyskusane a vies ze ti sedi alebo vies co ti na nom nesedi (dlhy, kratky atd). Mozes si najst i velmi podobnu geometriu niekde v predajni a vyskusat tu ale sanca ze budu sediet uhly a dlzky je mala. Porovnavat podla tabuliek sa az tak 100% neda lebo i mala zmena ti spravi trochu rozdiel v posede. Ale vies si tabulky nahodit napriklad sem https://www.bikegeocalc.com/ a porovnavat posed i pozerat hodnoty bikefittingu (plus si tam nastavis znamu vysku stred-sedlo atd). Napriklad pozeraj vzdialenost spicky sedla od riadidiel (iny uhol sedlovej trubky ti to vie i pri rovnakom ETT zmenit) ak je to cca to co mas vyskusane tak ti bude bajk dobry na dlzku. Pozeraj rozdiel medzi vyskou sedla a riadidiel a nakoniec i to ci ti sadne sedlovka (ci nebude az moc vysunuta atd). Dva bicykle si tam vies i vizualne porovnat. Stale je to ale len take virtualne skusanie. Ja ked neviem 100% aku velkost tak napisem priamo vyrobcovi ktory uz s tym ma skusenosti. Takmer vzdy mam problem s tym ze mensia velkost mi je mala a vacsia zase velka. Pisal som tak nielen do mensich garazoviek ale napriklad i do Transitionu a vzdy mi poradili. Ja zakazdym pripojim i 1-2 bajky ktore som mal odskusane a ktore mi dobre sedeli.
07.04.2022 - 20:23:47
00
No ja mam 182 cm a dlzku noh 82/83 cm a veru nevedel by som si vybrat, u mna by som mal uz asi dost zarazenu sedlovku do ramu.... Ale ak mas o cosi dlhsie nohy ako ja asi by som skusil to L. Na druhej strane to ma aj pozitivum, je velka sanca ze ani jedna velkost ti nebude vyslovene zla :). Inac mi pride, ze vyska medzi 180-185 cm je celkom rozsirena a vela krat je to presne na rozmedzi dvoch velkosti :D.
07.04.2022 - 21:42:56
00
keyboard_arrow_up