Caute chalani, ste stale spokojny s tym thorxom? Akurat som nasiel zajimavu zlavu na Thorx 30 27.5 rok 2019, tak rozmyslam nad kupou. Nehojda sa prilis ta zadna stavba pri jazde do kopca? DanoL91 prosim ta, aky si vysoky? Ja mam 185 a rozmyslam nad Mkom. Pozeram ze si z BA, na Male Karpaty ti bajk vyhovuje? :)
06.04.2020 - 22:55:11
00
Cau, mam 187cm (nohy 89cm) a byt tebou urcite beriem Lko.. thorx ma pomerne svojsku geometriu.. horna ramova je velmi kratka, v L-ku len 616mm, co je pri inych bajkoch skor na urovni M-ka ak nie aj menej.. na druhej strane ma veeelmi dlhy reach (hlavne vdaka strmej sedlovke, ktora ma v skutocnost 78 stup a nie 73 ako uvadzali v specsoch.. pre 2020 to uz opravili aj v dokumentacii)
co sa pohupovania tyka, tak hupe sa riadne, do kopca treba urcite zamykat tlmic.. nastastie vzhladom na jeho ulozenie je packa lahko dostupna aj naslepo..
na MK a moj styl jazdenia je to trocha overkill, ale s tym som pocital, nakolko najblizsie roky uz neplanujem kupovat novy a dovtedy snad so skillom dospejem na uroven, ze ho budem vediet vyuzit naplno..
celkovo som ale spokojny, pruzenie je velmi citlive, bike je masivny, znesie aj tvrde zaobchadzanie (je to ale vidiet aj na vahe, kde v defaulte ako ho kupis ma 15kg)
na moj vkus ma predok pomerne nizko, ale tak je to uz trendom v dnesnej dobe a casom som si vlastne aj zvykol.. ked presadnem na stary bike, tak mi zas pride, ze na nom sedim pomaly vystrety :D
06.04.2020 - 23:24:15
00
Super, dakujem pekne :) Tak asi teda Lko, i ked podla stranky kellys som pri 27.5 presne medzi M a L :D
07.04.2020 - 00:14:03
00
Nazdar ,ja mám výšku 190 , mám Karpaty hneď vedľa dediny takže jazdievam hlavne tam . Na jazdu dole kopcom určite paráda aj šliapanie do kopca je príjemne ale zase je pravda že na rovinke mám občas pocit že som nejaký "natiahnutý" a neviem si nájsť tú správnu polohu možno to je kvoli sedlovke ktorú som zatiaľ nevymenil... občas mám pocit ako keby som sedel na betóne. To pohupovanie ako je to cítiť keď máš plne otvorený tlmič ale nevypínam ho zas tak často . Inak ako písal DanoL91 tlmenie pracuje pekne . Samozrejme už som s ním aj dosť poskákal určite sa nezľakne ani väčšich skokov atď . Ja som vo finále dosť spokojný (ale tá sedlovka je otrasná a ja som blbec že som ju ešte nevymenil)
07.04.2020 - 08:47:21
01
s tym sedlom suhlasim.. to povodne je otrasne.. nastastie ja som ho hned menil za ine zo stareho bajku.. a vlastne aj predstavec som si daval kratsi, 35mm miesto povodneho 60mm.. neslo mi tak ani o dlzku ako taku, ale skor o "handling" ktory z toho vyplyva..
inak aj povodne gripy mi nie velmi pasovali, zvyknuty som na ESI
07.04.2020 - 12:20:23
00
no tie ESI plánujem aj ja a mal by som asi aj ten predstavec skrátit nech tú pozíciu trochu stiahnem dozadu
07.04.2020 - 15:05:49
00
adam12342 napísal:
no tie ESI plánujem aj ja a mal by som asi aj ten predstavec skrátit nech tú pozíciu trochu stiahnem dozadu

Nazdar nad tým predstavcom tiež rozmýšľam konkrétne od kellysu dole link, len sa obávam, či to nebude horšie pri výjazdoch do kopca čo už aj tak dá zabrať ?.

https://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/predstavce/kellys-predstavec-kls-alm-en-70-35mm-35mm.html
08.04.2020 - 21:42:24
00
presne ten predstavec mam aj ja, odporucam.. masivny, dizajnovo pekne spracovany a lahucky..
do kopca nemam pocit, ze by som mal kvoli tomu problem, ale to je samozrejme individualne.. podla vysky, dlzky ruk, atd..
08.04.2020 - 22:05:54
00
Ado06 napísal:
Nazdar nad tým predstavcom tiež rozmýšľam konkrétne od kellysu dole link, len sa obávam, či to nebude horšie pri výjazdoch do kopca čo už aj tak dá zabrať 😅.

https://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/predstavce/kellys-predstavec-kls-alm-en-70-35mm-35mm.html

Kúp si tento lacnejší a lepší krajší urcite
08.04.2020 - 22:34:09
00
DanoL91 napísal:
presne ten predstavec mam aj ja, odporucam.. masivny, dizajnovo pekne spracovany a lahucky..
do kopca nemam pocit, ze by som mal kvoli tomu problem, ale to je samozrejme individualne.. podla vysky, dlzky ruk, atd..

Tak tiež mám niečo málo pod 190 cm, tak uvidím ešte pojazdím a skúsim si to nejak vnútorne zhodnotiť ideál vyskúšať ale, kto ti dá takú možnosť. K tomu sedlu aj pre mňa bolo extrémne nepohodlne, pi vyskúšaní som išiel do WTB rocket.
08.04.2020 - 23:03:30
00
Ado06 ak sa nemylim si niekde z okolia PK, nie? Ked chces, mozeme sa niekedy stretnut dakde v Karpatoch a mozes pojazdit na mojom, ako by ti sedel ten 35mm predstavec.
09.04.2020 - 00:12:18
01
keyboard_arrow_up