caute, potreboval by som poradit s kupou tohto bicykla. rozmyslam nad nim asi 4 mesiace. narazil som nanho po hladani na tomto fore. celkom ma zaujal. myslim ake ma komponenty a aj vzhlad je prijemny....taky nenapadny. chcel by som sa len opytat na ten ram co sa da od neho cakat a ci neviete niekto nahodou aku ma hmotnost. nikde som ju nenasiel ako keby bola tajomstvo...chcem totiz bike aspon na 10 rokov s malymi investiciami ...vdaka za kazdu radu
12.08.2008 - 22:43:43
00
No takto... v tejto cenovej relácii ťažko zoženieš niečo rozumné.
Vidla ... je to aspoň RockShox, ale keby to bola aspoň Dart 3... asi s ňou nebudeš dlhodobo spokojný a budeš meniť... "dlhodobo udržateľné" sú Tory.
Pozoruhodná zmes komponentov, dokonca aj predný a zadný náboj rôzne...
Brzdy - mechanické kotúčovky? Radšej by som videl dobré Včka... je pravda že hydry sú virtuálne bezúdržbové, ale o mechanických to neplatí, a navyše po fotkách z Horala sa moje podozrenie, že kydy o lepšej funkčnosti diskov v humuse sú len marketingové odrby, opäť vrátilo na hornú hranicu podozrenia.
Na 10 rokov, to choď potom s cenou radšej trošku vyššie...
U Kony by som začal takým Blastom Deluxe a menil vidlu... a jasné že pedále za SPD, aj keď to samozrejme závisí aj na tvojom ročnom objeme km... alebo by som skúsil že ako sa vyvinú posezónne zľavy a zarúbal možno ešte vyššie.
Dá sa samozrejme kúpiť aj lepšie...
12.08.2008 - 23:11:57
00
takže radšej véčka :oops:
predný a zadný náboj rôzny? to asi nebude fungovať :cry:
a ako sa vyvinú posezónne zľavy :lol:
celkom dobre dávaš :roll:
12.08.2008 - 23:55:02
00
neviem co mas proti veckam...v tomto s tulenom suhlasim naboje no...sice fungovat to samozrejme bude ale je to take divnô :P
a tvoju poznamku o zlavach niak nechapem
13.08.2008 - 01:21:05
00
za taku cenu je na tom bicykli dobry akurat ten rám. mam pocit že platiš za značku. vidla je v tomto pripade uplne o ničom RS Dart 1 totižto nema ani tlmenie a pokial nevažiš minimalne tych 80 kg tak ti to bohvie ako chodiť nebude. Tourney - Acera - Alivo je divna kombinacia... kebyže sa tourney vymeni za aceru alebo alivio tak by mi to pripadalo rozumnejšie... tak isto ako s tymi nabojmi. A mechanicke disky určite neber... tieto mechaniky mi pripadaju ako učelovo esteticke a nie na dobre brzdenie... takže tu by som bol určite za V-breaks a ak nechceš tie tak priplatiť nejaku tu tisicku a zobrať bike aspon s Tektro Auriga hydrami. Napriklad GT Avalanche 2.0 Disc - a tu mam pocit že ho dostaneš ešte lacnejšie ako tu konu
13.08.2008 - 12:48:13
00
mame v rodine jeden tento bike asi pol roka.bol kupeny za 17 000,-
neviem aky je to rocnik lebo radenie to ma komplet Deore, a vidla je Dart dvojka 100mm,32mm nohy...coz je nieco ine ako tu bolo spominane...

inak myslim, ze na rekreacne jazdenie je to v poho. a za tu cenu sme u nas v meste nenasli nic lepsie cena/vykon.
vidla je naozaj vhodna aspon na tych 70kg.
co sa tyka kotucov...nejaky zjazd som s tym nesiel, ale je pravda, ze ich treba dost casto napravat..
13.08.2008 - 13:14:06
00
http://www.rockroad.cz/horske-kolo-kona ... -4233.html

ked to porovnavam s bikom v tomto odkaze, tak mame presne to iste, aj farba ramu je detto.
akurat je tam dart 2 a radenie,smyk,prehadzovacka deore.
-kazdopadne myslim, ze za 17tis to bol dobry kauf :lol:
13.08.2008 - 13:18:48
00
ja som vychadzal z tohto http://www.kaktusbike.sk/kona/?bike=47 no a s tym rocnym objemom km. posledny rok som mal objem km mozno 3 km :D takze chcem si kupit bike len na vikendy kedze mam posledny rocnik na gympli budem sa sprtat. ale asi s tymi 10timi rokmi som to prehnal. skuste poradit aj nieco ine nech to ma aj Vecka ak by ste vedeli o niecom inom ja budem vdacny. a tie kotucove brzdy boli tusim niekde tu na fore oznacene ako dobre. ale ako vravim necham si poradit. :wink:
13.08.2008 - 15:21:06
00
GT avalanche 2.0 DISC
TEKTRO AURIGA
XCR LO (podsstatne maksia ako DART-ka ja mam 56Kg a je mi trosku tvrda, ale ked priberem nad 60 tak bude OK)
Alivio radenie Acera smykac a LX menic
ale ma na kkt kluky, neviem ci mam zly kus, ale uz som bol 2x to dat "opravit" a stale mi to pri presmyknuti z 1(najmensieho) na 2-ku (stredne) zasekne retaz a vytiahne az na ram, ak to takto bude pokracovat, tak ma to riadne nasere a im to tam podem dat ze maju poslednu sancu, alebo ze nech si to nechaju a nech mi tam nahodia nejake DEORE kluky (si priplatim..) a bude klud :roll:
inak som z nim SUPER spokojny
PS : neviete v com moze byt ten problem ?
PS2 : je to aj FUNKCNA vada ked sa zosupuje farba z vonkaj. noh ? lebo v predu "dole" to uz mam dost zosuchane ( :lol: )
kukni moj podpis : http://picasaweb.google.sk/Freez93/GTAv ... SC2008Blue
13.08.2008 - 15:32:25
00
toto som radil aj ja miraculix... ale majkee asi nečita pozorne :twisted:
13.08.2008 - 15:47:15
00
...vidla je Dart dvojka 100mm,32mm nohy...

dart má 32mm možno tak vonkajšie nohy... vnútorné má určite 28mm...
13.08.2008 - 16:19:54
00
čím sa stáva pre diskové brzdy krajne podozrivou...
Miraculix ošúchané nohy nemajú vplyv na funkciu, takže funkčná vada to pochopiteľne nie je ... "normal wear and tear"
13.08.2008 - 16:41:52
00
Hayes mechaniky sú ok. Určite lepšie, ako Včka :idea: vidla je plne funkčná, + Deore...
celý bike je v pohode. A už sa dá kúpiť aj za 14 448 Sk 8)
13.08.2008 - 22:52:20
00
Hayes mechaniky sú ok. Určite lepšie, ako Včka :idea: vidla je plne funkčná, + Deore...
celý bike je v pohode. A už sa dá kúpiť aj za 14 448 Sk 8)
asi by si si mal ujasnit, co to znamena 'ok' a 'plne funkcna' :roll:
13.08.2008 - 22:57:50
00
no problem
ok = fungujú vidla je plne funkčná = značková, olejové tlmenie, externá regulácia odskoku, lockout. tento Dart = Tora s 28 mm nohami
13.08.2008 - 23:29:14
00
keyboard_arrow_up