Ahojte,

priatelke chcem na Vianoce kupit bicykel, bude jazdit predovsetkym hradza, pripadne nenarocna lesna cesta (biely kriz, atd.), preto som sa rozhodol pre kros. Obehali sme predajne a zaujali ma tieto modely:
(kedze priatelka ma 184 cm, tak vyberame pansky kros, nema s tym problem)

1.)Bicykel Superior RX 620/2 28x19.0
http://www.superior.cz/cz/archiv/kolekce-2008/cross/bike.html?id=130
-predavaju v Podunajskych Biskupiciach, cena 403 Eur

2.)Author stratos
http://www.author.cz/sk/kola/katalog/&cid=4850&pid=626045
-predajna bajkula, cena 381 Eur

3.) Pells Crono Pro
http://www.jizdnikola.net/?2560,krosove-kolo-pells-crono-pro-model-2010
-predajna v Podunajskych Biskupiciach, cena 479 Eur

4.) Kellys Neos Red
http://www.jizdnikola.net/?2368,krosove-kolo-kellys-neos-red-model-2010
-predajna greenbike, cena 500 Eur

= Dal som to aj do poradia, asi ako to preferujem ja.

Diky za vase navrhy a pripomienky. Naschval som uviedol aj kde to chcem kupit, myslim, ze vsetky obchody su ok, ale ak nahodou mate negativne skusenosti so servisom/atd./ privitam aj tieto info.


Naposledy upravil Bens dňa 09.10.2010 - 14:50:18, celkovo upravené 1 krát.

09.10.2010 - 14:47:13
00
A este nejaky moj nazor na tie bicykle.
Superior znacku moc nepoznam, ale pomer vybava/cena mi vyslo najlepsie.
Author Stratos ma sice najslabsiu vybavu, ale priatelke sa celkom pozdava a ako jediny ma radenie Revoshift, co sa jej pozdavalo. Alivio vybava na jej rekreacne jazdenie podla mna dostacuje.
Toto su dvaja favoriti, ale ako pripadne alternativy som vybral este dalsie dve znacky.
Pells Crono Pro fajn vybava, ale o nieco vyssia cena.
Kellys Neos Red mi vysiel pomerovo cena/vybava najhorsie, ale aj tak nas zaujal.
09.10.2010 - 14:49:08
00
Ini by si z Teba mohli brat priklad v tom, ako ma vyzerat otazka/prosba o radu ohladom bajku - uvedene na aky ucel to bude, ceny, odkazy na www. :y:

Co sa tyka tych bajkov, tak ja by som bral ten Superior - podla mna najlepsia volba. Je to znama ceska znacka rovnako ako Author. Co sa tyka radenia, tak Superior ma 27 rychlosti a na tie sa uz asi RevoShift nerobi, ale aj tak by som odporucil zostat pri Deore packach (osvedcena kvalita). Dalsia vec je, ze Superior ma o dost lahsi najlahsi prevod ako Author (26/34 vs. 28/32), co bude celkom dolezite ak pojdete do kopcov. Proste SUP je to idealna volba, inymi bajkami sa ani nezaoberaj. SportServis je OK po kazdej stranke, takze obavy mat nemusis.

P.S. 19" velkost bude na babu so 184 cm tak akurat.
09.10.2010 - 15:01:20
00
Keď sa jej páči Revoshift, tak stačí jednoduchý upgrade na Gripshift od Sramu (radenie+šalter) alebo vymeniť len radenie za Attack, nech to fachčí aj so Shimanom. Ale ako píše Jezus, páčky sú tiež fajn a je to len vec zvyku.
09.10.2010 - 15:14:40
00
Jasne, ak chce otocne radenie, tak to v SportServise v pohode vymenia - no problem.
09.10.2010 - 15:17:26
00
Som tu síce nový, ale toto fórum čítam už dlho. Videl som množstvo podobných tém na výber cross biku, v niečom sa líšili, ale spoločnú mali jednu vec: boli absolútne bez reakcií.
Táto žiadosť sa odlišuje tým, že ide o radu pre dievča :inlove: :) . A zdá sa, že to zaberá...

Prosím, berte tento príspevok s nadhľadom a sorry za off-topic ;)

A trochu k téme: ja sa prikláňam k otočnému radeniu - pre rekreačného cyklistu je podľa mňa pohodlnejšie. Ak budeš robiť upgrade, požiadaj o to rovno pri kúpe.
09.10.2010 - 17:50:10
00
Mýliš sa! Táto téma je síce iná, no v spôsobe, akým bol napísaný jej prvý príspevok. Nebolo treba použiť devipatlátor, nebolo treba si hľadať linky na webe, nebolo treba sa vypytovať čo? kto? kde? ako? ... :)
09.10.2010 - 20:48:20
00
Áno, súhlasím. Len som sa nad tým zamyslel z iného pohľadu...
09.10.2010 - 20:53:51
00
A dual-control ? Podľa mňa super vynález...
09.10.2010 - 20:59:54
00
Diky za vsetky odpovede, Superior sa pozdava aj mne, idem do toho.

Co sa tyka zmeny na otocne radenie - ked som sa rozpraval s predavacom zo Sportservisu ohladom vymeny sedacky za inu, povedal, ze nie je to mozne v ramci ceny, da sa to spravit tak, ze mi novu predaju so zlavou (cca 25%) a staru si necham. Predpokladam, ze rovnako by sa postupovalo, ak by som chcel vymenit otocne radenie. Kedze ale priatelka celkovo nema moc skusenosti s radenim (raz nechcela otocne, potom ano...), tak to spravim tak ze necham tam povodne packove a po par 100-km uvidime, ci bude vyhovat alebo nie. Vsetko je otazka zvyku...
10.10.2010 - 20:36:29
00
keyboard_arrow_up