No mam dilemu. Kedze som nestihol vypredaje na jesen a v lete uz xcem bikovat tak daco kupim uz asi teraz, lenze co??
No zatial sa mi pozdava najviac Pells Razzer Pro, Kona Blast, GT Avalanche 1.0 a Specialized Hardrock Comp disc. Pripadne Vertec Sniper ale unho neviem najst geometriu a to je pre mna dost podstatne lebo potrebujem hoodne velky ram.
Ak mate nejake skusenosti, napiste a poradte, ktory by ste si kupili a ktory odporucate.
prosim nepiste ze kukni si starsie temy - vsetky mam uz precitane a takato kombinacia bikov tu este nebola
Vopred diky.
08.02.2007 - 21:04:16
00
ja som kupil na jesen GT avalanche 1.0 disc..za 25k.... teraz stoji uz len 20+ drobne.....som spokojny....akurat RS J3 nie je ziaden zazrak..
08.02.2007 - 21:16:47
00
Tu mate linky:
Kona Blast
Vertec Sniper
Specialized Hardrock Comp Disc
GT Avalanche 1.0
Pells Razzer Pro

hmm...ppeppo5 ma vertec sniper disc, tak sa ho opytaj ako je s tym bikom spokojny.

ja by som bral bud tu Konu alebo toho Spesla.
08.02.2007 - 21:35:48
00
no ja by som vyberal nieco medzi KONA a specialized......
08.02.2007 - 21:42:19
00
jednoznečne vyhráva pells a GT tá výbava ich predurčuje
08.02.2007 - 22:39:29
00
ja by som bral ten pells alebo gt. myslim ze maju najlepsiu vybavu.
ale zas pozeraj aj na tu geometriu:
spesl je dost silne slopingovy, takze sa da teoreticky pouzit aj na nieco ine ako xc.
kona ma tiez k tomu nabeh.
pells vyzera skor viacej natiahnuty-dlhsi, cize ciste xc.
a ten gt vyzera taky kratsi, cize pohodlnejsi...
a takisto si ujasni ci chces silou mocou mech. kotuce alebo kvalitne vecka
08.02.2007 - 22:46:21
00
Pells kombinácia ceny, výbavy a dizajnu je najlepšia na momentálnom trhu s cenovo reálne dostupných bikou
09.02.2007 - 08:05:49
00
Ja mam Avalanche 1.0 06, uz som z neho zhodil vidlu, ale to asi len preto, ze boli bubaky, ta J3 je funkcna a nikdy nesklamala. A fakt som bol z neho straaaasne vyteseny po prvych jazdach, teraz nedam dopustit.
Na tom pells-y nie su naslapy a ram - no GT ram ma rukopis :) ... pre mna je to akoby som jazdil na VW golf - akoze aj jazdim :P .

pozrel som ten novy Avalanche a teda Tektro kotuce nemaju najlepsiu povest - skus sa dohodnut s predajcom, nech Ti tam da lepsie brzdy hned - usetris, ako ked budes menit sam. Aha ved Ty nespominas verziu Disc, ja mam sam V-cka a zatial staci.

Nu a spesl a kona su ine ramy ... to tu uz spomenuli


Naposledy upravil lagonda dňa 09.02.2007 - 09:51:24, celkovo upravené 1 krát.

09.02.2007 - 09:41:55
00
Tak teraz neviem o ktorom GT sa tu pise kedze v linku je 2007 a tam teda J3 uz neni a naslapy tiez ne. Mne z toho vychadza ako jednoznacny vytaz ten Pells.
09.02.2007 - 09:50:50
00
Myslim,ze si si vytypoval dobre biky. Teda az na ten Vertec,do toho by som nesiel. Ja by som bol urcite bud za PELLS, alebo GT. Kona a Spesl maju slabsiu vybavu a ramy su kvalitne vsetky. GT avalanche 1.0 jazdim, je to super bike. Podobne ako lagonda,aj ja som uz vymenil vidlicu. Linku si hodil na model 2007, ale na 006 bola vidla RS J3. Z tych, ktore su na ostatnych bikoch je najsolidnejsia. Kazdopadne ten PELLS je ale este mozno lepsia volba koli tomu, ze ma povychytavane take tie "drobnosti" ,ktore som si apson ja zacal vsimat az ked som bike kupil. Napr. predstavec, sedlovka,lepsie naboje, hlavove zlozenie, sedlo...a podobne. Zalezi aj na tom,co chces jazdit...PELLS v podstate len na XC ...pricom GT mi pride trosicku variabilnejsi...hlavne aj preto,ze som ho uz mal moznost povyzvrtat aj v tazsom terene.
09.02.2007 - 09:56:22
00
Myslim,ze si si vytypoval dobre biky. Teda az na ten Vertec,do toho by som nesiel. Ja by som bol urcite bud za PELLS, alebo GT. Kona a Spesl maju slabsiu vybavu a ramy su kvalitne vsetky. GT avalanche 1.0 jazdim, je to super bike. Podobne ako lagonda,aj ja som uz vymenil vidlicu. Linku si hodil na model 2007, ale na 006 bola vidla RS J3. Z tych, ktore su na ostatnych bikoch je najsolidnejsia. Kazdopadne ten PELLS je ale este mozno lepsia volba koli tomu, ze ma povychytavane take tie "drobnosti" ,ktore som si apson ja zacal vsimat az ked som bike kupil. Napr. predstavec, sedlovka,lepsie naboje...a podobne. Zalezi aj na tom,co chces jazdit...PELLS v podstate len na XC ...pricom GT mi pride trosicku variabilnejsi...hlavne aj preto,ze som ho uz mal moznost povyzvrtat aj v tazsom terene.


presne ako si to napisal, len mam este dotaz:
radsej by som kupil Konu alebo Specialized, lebo aj tak po case zistis, ze sa ti vidla na (hociktorom z tychto bikov- GT, atd.) biku nevidi a chces
novu :!: :!:
a to iste sa tyka aj brzd, radenia, ale to je uz o inom :wink:
takze v podstate je jedno ktory si vyberies, lebo aj tak zistis po urcitom case( u niektorom biku skor, u dalsom zase neskor), ze tam na nom treba urobit mensie zmeny
zalezi len na tom, ktory z tychto bikov vydrzi viac :roll:
09.02.2007 - 10:08:37
00
... nu tak Zigo ma pravdu, tak skus zohnat Avalanche 1.0 06 8)
09.02.2007 - 10:10:46
00
no ja by som vyberal nieco medzi KONA a specialized......


do mojho shopu budes mat vstup zakazany! :evil: :wink: :lol:
09.02.2007 - 10:27:18
00
to Martinux: hmm...len ide o to,ze aj KONA, aj ten SPESL maju vazne o dost slabsiu vybavu. Si to zober, ze PELLS ma prehadzovac XT a ta KONA Aceru!!! to uz je podla mna rozdiel ako prasa. No a ten SPESL tusim tam mal mechanicke kotuce...Na mechaniky tu vseobecne moc dobreho nepocut. Takze ja trvam na tom, co som napisal :wink:
PELLS
GT
09.02.2007 - 10:36:28
00
sak hej, len ja som pisal o tom, ze vsetko sa po case dosere a na tej Kone podla mna nebude problem pri kupe vymenit tu aceru aspon za alivio :wink:
popripade priplatit na deore
09.02.2007 - 11:08:19
00
keyboard_arrow_up