Zdravim vsetkych skusenych bikerov. Momentalne sa rozhodujem aky si kupim. Jazdit budem pevny povrch + neake lesne cesty v okoli BA. Z myslienky kupit si horsky a nahodit si sem tam tensie gumy som uz upustil a rozhodol som sa pre cross triedu. Viem ze je to bastard ktory ma z kazdeho nieco ale dost dobry nieje v ziadnej discipline, ale na to ze s nim pretekat nebudem je to pre mna uplne postacujuce. Moj povodny limit bol do 500Eur ale po tom co som videl ze sa da za tuto cenu zohnat skor zvazujem nad niecim medzi cca. 500-850 Eur. Problemom je ze by som chcel jazdit trosku aj po lesiku a tam mi tie standardne vidlice s tlmicmi co sa davaju k bike typu Author Zenith nepripadaju dost dobre.. Chcel by som nieco co by bolo od tohto konkretneho modelu trosku sportovejsie ale naozaj len trosku a malo vidlicu s lepsim tlmicom aj na blbnutie po lesnych sestach s neakym tym konarom v ceste.. Je realne v tejto cenovke zohnat takehoto "obojzivelnika"?

Vdaka za rady.


Naposledy upravil Austin dňa 08.06.2009 - 10:51:47, celkovo upravené 1 krát.

03.06.2009 - 15:10:09
00
tak ja osobne by som ti neodporúčal crossový bicykel, radšej normálny mtb... toľko utrpenia v lese čo som ja zažil s crossovým to neodporúčam nikomu :| po ceste je to aj s mtb väčšia zábava :) "blbnutie po lesných cestách" to si jednoducho neviem s crossovým bicyklom predstaviť :wink:
03.06.2009 - 15:24:33
00
mtb som mal asi pred 10-timi rokmi a ist s nim na cestu tak to bola teda zabava.. :shock: asi po 20km som mal pocit ako keby som bol 2 hodiny vo fitku.. Chcem cross.. neaky s kvalitnejsie tlmenou vidlicou. Tuhsim ramom. Nepotrebujem kotucove brzdy a ani posledny a najlepsi model prehadzovacky od Shimano s cim jazdia profici.. jednoducho nieco primerane.To by malo stacit. Nebudem predsa jazdit po blate a ani po narocnom terene. Ako pisem neaky ten konar sem tam, neaky ten strmsi nerovny svah sem tam.. ziaden tazky teren ani skalnata luka.. Aj toto by bolo s crossom problem??
03.06.2009 - 15:54:26
00
Cross je v pohode na to co planujes. Ale drahsie modely uz maju casto kotuce, takze sa musis rozhodnut, ci si ochotny akceptovat kotuce abo nie.

Za uvahu podla mna stoji napr. toto:
http://www.konaworld.com/09_dewfs_en.cfm
http://www.merida.sk/prodej/Crossway-TFS-300-Sport-V
http://www.specialized.com/cz/cs/bc/SBCBkModel.jsp?spid=38465&eid=125
http://www.dema-bicycles.com/index.php?page=bicycle_detail&id=40
03.06.2009 - 18:07:48
00
Si radšej rozmysli či nebude aj tak vhodnejší MTB so semislick plášťami. Spomínaš lesné cesty, sem tam zavadzajúci konárik - lepšie a bezpečnejšie sa bude určite ovládať MTB. Ale ak pri trošku ťažších tech. pasážach si ochotný pre bezpečnosť zliezať z bicykla kúp cross.
03.06.2009 - 19:54:19
00
Cross je v pohode na to co planujes. Ale drahsie modely uz maju casto kotuce, takze sa musis rozhodnut, ci si ochotny akceptovat kotuce abo nie.


nemam problem akceptovat kotucove brzdy. Pokial by ten bike mal slusne parametre a kvalitnu vidlicu vhodnu aj do lahsieho terenu, nielen na polne cesty ako je to u vacsine cross bike co su na trhu, tak mi kotucove brzdy vobec nevadia. Aj ked by som radsej kupil pokial mozno co najkvalitnejsie bezne V brzdy ako hociaky zakladny mobel kotucov..

Si radšej rozmysli či nebude aj tak vhodnejší MTB so semislick plášťami. Spomínaš lesné cesty, sem tam zavadzajúci konárik - lepšie a bezpečnejšie sa bude určite ovládať MTB. Ale ak pri trošku ťažších tech. pasážach si ochotný pre bezpečnosť zliezať z bicykla kúp cross.


nad tymto som premyslal uz skor, ale pri tych cenovkach za slusny mtb bike som uz niekde inde ako u cross. Ak by som bral mtb, tak by som chcel jednoznacne aj odpruzenie zadnej vidlice, kde v pripade ak to chcem pouzivat aj na cesty, by to muselo byt uzamykatelne. No a ked si vezmem v akej cenovke sa pohybuje takyto bike, tak by som mal problem dostat sa vobec pod 1000Eur aj za model v akcii.. Taktiez mtb su prevodovane skor do terenu a na cestu je to viac menej trapenie ak s tym chces prejst dlhsiu trasu.

Tiez je mozne, ze mam len nerealne poziadavky/predstavy.. :roll:
04.06.2009 - 10:36:19
00
Austin Fakt trochu divné zmýšlanie. Pri crosse Ti nevadí štandardný zdvih cca 50-60mm no pri uvažovaní o horskom chceš full.
Akú priemernú rýchlosť mávaš na cyklotúre keď sa Ti zdá ľahšie sprevodovanie na MTB pre Teba nevhodné? Určite Ti nebude stačiť 44-32-22 * 11-30z. ?
04.06.2009 - 13:18:50
00
Pri mtb by som chcel full z principu.. ked uz by som kupoval mtb tak by som ho chcel mat fakt vymakany. Cross chcem ako kompromis. Je mi jasne ze mi to nebude nikdy jazdit ako mtb alebo cestak.. chcem taky obojzivelnik s ktorym si zajdem aj do lesa aj na cestu a budem sa na nom citit v pohode.. nejde mi o nahananie sekund ale o pohodovu, mozno trosku sportovejsiu jazdu. Ak po 5-tich rokoch zistim ze jazdim vacsinou iba v lese, alebo mi viac vyhovuje turistika po ceste tak kupim cestak alebo mtb.. ale teraz som na tom tak, ze som asi po 10-tich rokoch na bike nesedel, byvam uplne niekde ine, mam uplne ine podmienky (mam blizsie les co som vtedy nemal, ale aj viac cyklotras..)...atd.. chcem nieco pokial mozno co najviac univerzalne..

Priemernu rychlost na cykloture ti asi nepoviem lebo na biku som sedel naposledy asi pred 10-timi rokmi a cyklopocitac som mal viac menej ako doplnok podla ktoreho som vedel ako rychlo idem, kolko km som ubehol... ale take cisla ako priemerna rychlsot za celu trasu ma vobec nezaujimali. Viem ze tam ten udaj bol ale nespomeniem si uz..bolo to rozne.. zalezalo od trasy. Tazko takto povedat. Priemerna rychlost na konkretny usek mi vzdy pripadala ako pseudocislo tak ako mi to pripada aj ked jazdim autom.. Mozno na pretekoch to neaky vyznam ma ale nie pre mna. MTB maju tiez iny posed a niesu tak konfortne ako cross..ale nehovorim ze by som sa nevratil k mojej povodnej uvahe kupit mtb a k tomu neake cross/speedove pneu.. mas nieco konkretne na mysli, co by bolo pre mna vhodne z MTB bikoch s ohladom na moje predstavy v hodnote ktoru som pisal vyssie?
04.06.2009 - 13:49:14
00
na mtb sa dá kľudne prejsť aj dosť ďaleko po ceste :wink: na všetko sa po 500km dá zvyknúť... aj menej komfortné sedadlo sa dá premeniť na výhodu :twisted:
do tej ceny by sa dal aj slušný celoodpružený :)
http://www.kubicasport.eu/produkt/782/Haibike-Scream-SL-2008/

ešte raz zopakujem, crossový bicykel je podľa mňa kdekoľvek utrpenie, však to sa človek bojí že sa mu to rozpadne pri každej príležitosti :)
04.06.2009 - 14:44:48
00
ma ten bike aj moznost uzamknutia zadneho tlmicu aby to na ceste pri sliapani do pedalov neplavalo? Aky konkretny cross bike si mal, ked to bolo utrpenie? Ake trasy si s nim v lese jazdil? Chcel by som len vediet pre konkretnejsiu predstavu. Ono je to s tym konfortom dost relativne lebo pre kazdeho to znamena nieco ine.. Skoda ze predajcovia obycajne zapoziciavaju na otestovanie iba tie najdrahsie kusky.. :(
04.06.2009 - 15:32:43
00
tlmič: Suntour Epicon s uzamykaním, vzduch-olej, štelovanie tlmenia
vidlica: Rock Shox Tora 302 Coil 100mm, PopLoc-uzamykanie z volantu /pružina olej
čiže zamknúť sa tam dá všetko :wink:

no ja mám gary fisher tiburon s, nejako 2-3 roky, jazdil som s ním totálne všade :) plášte kenda eurotrek, tak 2000km bez defektu a celkovo okolo 3000km vydržali...
16.4.2009 som na celkom dobrej lesnej ceste rozsekol dušu (aj ráfik to pekne schytal) čo ma totálne naštvalo tak som si kúpil horský bicykel (už dlhšie sa potreba horského bicykla zväčšovala (dosť často som domov len tak tak došiel s osmičkou :) , bike nedržal dobre stopu v zákrutách so štrkom, terén utrpenie), jednoducho crossový ma obmedzoval)

teraz mám mtb a neviem si ho vynachváliť... mám len okolo 900km na ňom, ale už som si úplne zvykol a cross nikdy viac! (ani na asfaltovú cestu :twisted: )
04.06.2009 - 15:44:54
00
aky konkretny mtb mas teraz?
04.06.2009 - 15:55:28
00
http://www.merida.sk/prodej/sub-50-d-08 - kolesá 2.1, ale idú dobre aj na ceste (pekné zvuky to vydáva), tak 30 km/h v pohodovom točení na rovinke, nepociťujem žiadnu veľkú námahu :)
04.06.2009 - 15:59:47
00
hmm..zaujimave. Ja si spominam ze ked som mal svoj stary horsky bike asi pred 10 rokmi tak nech som sadol na cokolvek co malo tensie a o nieco vacsie kolesa tak to bolo totalne o niecom inom.. Ale zrejme sa odvtedy casy a technologie zmenili tak, ze uz nieje medzi tym taky rozdiel..
04.06.2009 - 19:19:05
00
Ja som s crossom osobne nadmieru spokojny. Mozem len doporucit. Ale radsej by som odporucal zainvestovat do kvalitnejsej zostavy. Uz od 500 - 600 EUR je to v pohode.
05.06.2009 - 14:43:08
00
keyboard_arrow_up