Zdravim chlapi. Chcem si kupiť nový bicykel, no neviem sa rozhodnúť medzi týmito tromi výrobcami, vedeli by ste mi poradiť ktorý vybrať a prečo? Alebo ktoré sú lepšie čo sa týka rámu, či brať bicykel s odpruženim FOX alebo RockShox?

Konktretne sa jedná o tieto:
-CUBE Stereo 120 HPA SL 2016 ( https://www.cube.eu/sk/bicykle/celoodpruzene/stereo/cube-stereo-120-hpa-sl-blackngreen-2016/ )
-TREK 27,5" Fuel EX 7 2016 ( http://www.trekbikesbb.sk/275-celoodpruzene/trek-275-fuel-ex-7-2016/ )
-CANYON NEURON AL 8.0 2016( https://www.canyon.com/sk/mtb/neuron/neuron-al-8-0.html )

Preferujem jazdu po lúkach, cestách, menšie zjazdiky, žiadne skoky, dropy apod.
Ak poznáte aj vy nejaké bicykle vhodné na moje požiadavky so zdvihom 120mm, poraďte mi prosím vás niečo do 2000€.

Vopred ďakujem za všetky odpovede.
21.02.2017 - 18:08:53
00
Ak pozeráš Trek, tak radšej 2017 aj keď bude drahší, tak je tam dosť vylepšení oproti 2016 za ktoré sa oplatí priplatiť, ten bajk by mal byť celkovo pevnejší, má boost náboje, čo je nový štandard, riadika a predstavec sú 35 mm, teda pevnejšie ako na starom zdvih o 1 cm väčší, na čom možno až tak moc nezáleží, no čo som o ňom čítal, tak vraj je o dosť tuhší ako staršíe modely, vraj na takej úrovni ako Remedy 2016 a má tam ešte pár drobných vylepšení, veď ak ťa to zaujíma, tak si pozri ich stránku, ak by si si vedel niekde vybaviť zľavu aj z nového modelu, tak by to bola určite lepšia voľba, aj keď by si zaplatil o nejakú stovku viac :)
21.02.2017 - 19:48:03
01
Ďakujem za odpoveď a za radu :) ... čo som pozeral fóra, tak canyony majú hodne problémy s praskaním zadnej stavby a rúrky hlavového zloženia, takisto tam praská aj sedlová trubka, tú však často vidím aj na Trek-och...
Čo si myslíš o značke CUBE? Ten mi zatiaľ príde ako najrozumnejšia voľba, mne ten rám u Treku síce príde pevný, avšak vyzerá, že je robený viac do jazdy z kopca než na výjazdy, u CUBE je ten rám oveľa odlišný... Toľko je tých výrobcov, že sa v tom už strácam :) stále len hľadám na fórach, kade tade a blúdim čo by vyšlo najlepšie :)
22.02.2017 - 13:49:06
00
Canyon casto praska zadna stavba , hlavove aj sedlova? vsak tie patria k najspolahlivejsim ramom, to neviem kde si nieco take cital, len tu na fore ho maju stovky ludi. A co vidis na trekoch s sedlovkou trubkou? Fuel ex je cistokrvny trail bike - paradny univerzal, dokonca pre mnohych uz skor malo na univezal. O Fuel ex ma od bajku ktory je urceny skor na jazdu z kopca naozaj velmi daleko, to je u treku az slash ked tak http://www.trekbikesbb.sk/275-celoodpruzene/trek-275-slash-9.9-2016/ a aj to nieje este ziadny zjazdak ale enduro.
Over ako ma ten konkretny cube robeny hlavny cap. Na niektoych bajkoch je to totiz miesto osky len srob priamo do hlinikovej vlozky, a to je velky preblem, tych je aj tu na fore v cube vlakne viacero ktorim sa tie sroby zlomili.

Za cenu neuron 8 by si vedel po zlave kupit ghost sl amr 4ku http://www.ghost-bikes.com/bikes/fully/bike/sl-amr-4-al/ ktory je na SLX 11kovom (rovnako ako neuron) a ma naviac aj kvalitnu teleskopku (lev integra). Bez nej by som uz dnes taky bajk nechcel. canyon ma zas vyhodu hrubsich noh na vidle.
22.02.2017 - 14:18:09
00
http://www.bike-forum.cz/forum/canyon-praskly-ram.html

Tu ich je celkom dosť :) moc to ľudia nechvalia.. avšak čo sa týka reklamácie, canyon nemá problem... len komu sa chce čakať na bike keď ho máš na reklamácií uprostred sezóny.. Ten ghost vyzerá pomerne fajn... Ja osobne by som šiel do toho Canyonu, ale bál by som sa toho rámu
22.02.2017 - 17:47:26
00
Ale veď to sú všetko staré rámy v tom linku. Pravdepodobne sa už žiadny z nich ani nevyrába.
22.02.2017 - 18:31:40
01
Prasknutia ramu by som sa nebal.Prdnut moze v podstate s rovnakou pravdepodobnostou hociktory.Ta je vsak prvych par rokov miziva.
22.02.2017 - 18:34:39
00
To je pravda, no ten rám musí aj niečo vydržať.
22.02.2017 - 19:22:43
00
S tými Trekmi je to ako písal marek_K , EX je univerzál-trail bajk, na jazdu hore kopcom aj z kopca, dá sa na ňom odjazdiť aj maratón. Kamarát má Remedy, čo je taký am bajk teda do trochu ťažšieho terénu, no tiež nie nejaké extrémy a dávali sme si občas aj trasy okolo 100 km a okolo 2500 m prevýšenie a dával to s prehľadom (aj keď určite je to hlavne o kondičke) a EXko na tom bude s dlhšími trasami trochu lepšie, teda myslím, malo by mať trochu nižšiu hmotnosť (pri porovnateľných modeloch s Remedy) a pokiaľ nejazdíš fakt náročný terén v štýle enduro, čo podľa tvojho popisu asi nejazdíš :) tak ti taký bajk musí stačiť skoro na všetko, bude rýchli a zároveň odolný. Výhoda u Treku je aj záruka, ak sa nemýlim a niečo sa nezmenilo, tak by tam mala byť doživotná záruka na rám, na zadnú stavbu 5 rokov, každý model to má trochu inak, no XC bajky a myslím, že až po Remedy to majú takto, no treba to pozrieť ak by si chcel v záručných podmienkach, ktoré nájdeš na nete, aby som ťa náhodou nechtiac nezávadzal :) Trek stojí možno viac ako niektoré značky, no máš tam pridanú hodnotu v tej záruke a zároveň renomé značky a jasné že nie len to, rôzne vychytávky ako som už spomínal v 1. príspevku. Ku Cube a Canyone sa vyjadriť neviem, nejazdil som ich a napísal by som ti len to čo tu bolo spomínané, prípadne prečítané informácie...o Treku to mám z vlastnej skúsenosti :)
22.02.2017 - 23:17:13
00
Imro ďakujem za vystiznu odpoveď. :)
Trochu som zablúdil aj ku drahšim značkám, avšak po nižších radách bicyklov, našiel som za celkom slušný peniaz (1850€) Cannondale Habit 5 2016, píšu, že po registrácii majú taktiež doživotnú záruku, a tento bike sa mi ako xc páči viac, či už vahovo alebo značkou.. Máte niekto nejaké skúsenosti s reklamáciou tejto značky alebo s bicyklom?
23.02.2017 - 00:06:56
00
jozluk001 pokial niesi velky priaznivec znacky tak nevidim dovod preco dat prednost cannondale na deore vybyve s rs recon vidlou oproti canyonu na novom slx 11x a Foxe. Ked uz cannondale tak aby mal aspon lefty.
23.02.2017 - 09:01:44
00
Jožko ako sme sa bavili ,Trek by bol ok,síce je o niečo drahší ale mal by niečo vydržať.Hovorím z vlastnej skúsenosti,jazdil som Trek 4500 päť rokov,po ňom Trek 8500 veľká spokojnosť.Verím tomu že na ňom ešte pojazdí aj ten magor čo mi ho ukradol.Boli to síce HT ale myslím že s Fullom to nebude horšie.
23.02.2017 - 11:42:52
00
Ďakujem za rady, asi nakoniec budem voliť Trek :)
23.02.2017 - 12:46:17
02
Nerozmýšlaj a kúp TREK:-) Sú to výborné biky. A znesú dosť veľa.
23.02.2017 - 14:11:48
01
alebo sa rozhodni pre Trek ako ja a nakoniec zober YT :D
23.02.2017 - 23:06:49
02
keyboard_arrow_up