Ahoj, chystám sa kúpiť bicykel a chcem sa opýtať či má pre mňa zmysel kupovať niečo takéto http://www.merida.sk/prodej/ONE-TWENTY-900-D-cierny-zeleny- (drahší už nie) alebo si vystačiť s nejakým hardtailom za 700-800e... Ide o to, že som na biku nesedel skoro 10 rokov a full som nikdy nemal, takže som v podstate začiatočník a neviem, či by som jeho výhody dokázal vôbec využiť. Chcel by som jazdiť prevažne po lese a lesných cestách. Ale skôr rekreačne, žiadne divočiacke skoky a tak :) Naviac to bude pre mňa dosť veľká investícia, nemám doma prilbu, pumpy, mazadlá, atd... všetko to musím tiež kúpiť.

Ďakujem.
08.06.2013 - 11:56:39
00
ak sa nechystáš jazdiť nejak agresívne tak asi ani nie,plus ako vraviš vybava tiež niečo stojí a myslím že HT okolo 1000e už zoženieš dosť dobré :) ak si si však istý že budeš bajkovať častejšie tak možno by bolo dobré porozmýšlať aj nad fullom... námatkovo vyberám čo asi by bolo dobré ak HT tak : http://www.bike-discount.de/shop/kS1/a78442/zr-race-6-0.html alebo http://www.canyon.com/_cz/mountainbikes/bike.html?b=3008 a ak investovať do fullu tak napriklad http://www.canyon.com/_cz/mountainbikes/bike.html?b=3025 (už za 100e naviac maš oproti tej meride ovela lepší spolahlivejší bike :) )

ale asi by som skusil ten HT :) a ak budš chcieť full tak ho po roku predáš a kupIš FULL :)
08.06.2013 - 12:23:49
00
Skus si od niekoho pozicat a vyskusat ake to je. Poznam mnoho bikerov co presli od HT k fullu ale neviem o nikom co to urobil naopak - i ked urcite taki existuju. Je to drahsie, tazsie ... ale ak prejdes vymletym zjazdikom, na ktory narazis aj pri miernejsom jazdeni tak zacitis rozdiel. Nehovoriac o tom, ze strucne povedane je kazdy hrbol na HT kopancom do riti, na fule zhojdnutim. :-)
08.06.2013 - 12:57:44
00
pista - pár bikerov tuto z fóra prešlo (2-3 čo viem). Inak pista a yourself to pekne zhrnuli.
08.06.2013 - 13:19:45
00
Ano napriklad misopetrovic tusim menil full za HT. Okrem toho si zabudol napisat aky si vysoky. Ten radon alebo canyon co postol yourself je fakt dobry. Asi by som tiez isiel do HT a potom ho predal a kupil full ;)
08.06.2013 - 14:33:19
00
Asi by som tiez isiel do HT a potom ho predal a kupil full ;)

to je rada nad zlato :tmi:
08.06.2013 - 15:57:45
00
ano ja som presiel z fulla na HT :)
08.06.2013 - 16:18:42
00
balu: bazarovy neriesis?
08.06.2013 - 16:30:56
00
Tu meridu som chvilu mal - bol som velmi spokojny ;)
08.06.2013 - 16:46:40
00
Ked chces pohodlie ber full a nevahaj, ked chces len sporadicky jazdit a menej investovat ber HT.
08.06.2013 - 22:50:12
00
scream blbo radis....

v cene 1200 eur ak chce mat bajk s obstojnou vybavou tak HT

v tejto cene bude full mat dost velke kompromisi vo vybave....

a za dalsie v cene do 1200 eur AK...

....chces pretekat ber HT


.....sa chces len vozit ber full ;-)

musis totiz porovnavat viac veci: vybava bajku, hmotnost, geometria,kvalitu odpruzenia....

HT za rovnaku cenu bude mat lepsiu vybavu alebo vidlu....popripade oboje :-) bude lahsie ako full

full bude mat nizsiu vybavu alebo slabsiu vidlu...bude tazsi ako HT....ale pohodlie bude vecsie...hore kopcom lepsie kopiruje teren cize zadne ti pri slapani bude menej presmykovat.... :-) ale stale bude pohupovat...(lepsie tlmice maju propedal) a nim tlmic uplne neuzamknes nikdy....takze tlmic aj ked priskrtene ale stale bude mierne hupat.....

a samozrejme najlepsie je kazdy bajk vyskusat osobne ;-)
09.06.2013 - 08:43:34
00
Jasne ja blbo radim a ty napises to iste :) Full je o pohodli, ak ti ide prioritne o pohodlie ozelies aj lepsiu vybavu, samozrejme len po urcitu hranicu... vidla a tlmic musi plnit svoju funkciu, to ci mas deore alebo XT az tak nezavazi pri hooby vychadzkach. Ak ti nejde o pohodlie samozrejme bude lepsie kupit HT, ziskas lepsiu vybavu za rovnaku cenu ale pokial vyslovene nejazdis vela tak HT za tisicku je zbytocny luxus (pre cloveka co zalozil thread). Ja som si napriklad kupil CTM rocker 3.0 vysiel ma 900E ma kvalitny tlmic, pouzitelnu vidlu, priemernu vybavu... a predsa je to 100x lepsie ako HT za 1000ku... a to len z jedneho dovodu, mam rad pohodlie a nekope ma do zadku...


...riesit vahu nema zmysel, mozno rotujucich casti, nejake 1-2kg sa tazko pozna pokial pokial jazdi "vikendovo" BTW moja HT merida za 550E mala 14,2kg pricom full ma 13,7.

...takze tolko nazor cloveka co mal HT, presiel asi na najlacnejsi pouzitelny full a jeho rit je spokojna.

No a samozrejme pohupovaniu sa clovek nevyhne, obcas to trosku lezie na nervy ale ale co ti pohupovanie zoberie pri pedalovani, to ti vrati kopirovanim terenu, cize co sa tyka energetickeho vydaju unava by mala byt s fullom dokonca mensia (niekde na to bola robena studia myslim). Dalsia vec, zadny tlmic bez locku by som asi nechcel, na asfaltke to vyrazne pomaha, v lese ho ani nezapinam.
10.06.2013 - 08:54:42
00
ty si napisal ze ak chce jazdit sporadicky nech zoberie full = to je poriadne odveci rada :) lebo aj na HT sa da jazdit maratony a dokonca aj vyhravat :)
10.06.2013 - 10:00:32
00
a skus porovnavat bajky rovnakej cenovej kategorie a nie nejaku doveci meridu a lepsi full :) to je totiz neporovnatelne :D
10.06.2013 - 10:01:26
00
a este jedna vec...treba si uvedomit ze ak do toho clovek nechce vrazat vela penazi tak mozno bude HT lepsia volba.... na fulle treba mysliet na to ze okrem repasu vidlice treba nechat repasovat aj tlmic tk isto treba po case menit capy zadnej stavby(loziska), popripade klzne puzdra tlmica...a to niesu lacne veci :)
10.06.2013 - 10:18:44
00
keyboard_arrow_up