Zdravim, uvazujem o kupe noveho bicykla 29" pre XC plno odpruzeneho a do posledneho vyberu sa dostali http://www.merida.sk/prodej/Big-Ninety-Nine-1000
a
http://www.canyon.com/_sk/mountainbikes/bike.html?b=3182
Jazdim rozbite cesty a teren v okoli Presova.
Budem rad za kazdy argument pre aj proti.
Ondre
30.07.2014 - 16:55:41
00
Canyon ma jednoznacne lepsiu vybavu a je lahsi. Ma lepsie brzdy, kluky, prehadzovac (Shadow + je velka vyhoda oproti normalnemu XT), kolesa su o dost lepsie (aj lahsie). Geometriu maju celkom podobnu ale Merida je viacej XC, pokial Canyon ma trochu kratsi a vzpriamenejsi posed. Merida je dobry bike, ale Canyon je trochu viacej muziky ale aj za viacej penazi. Vyhoda Meridy je ze budes mat lokalny servis a bike bude poskladany, ak zoberies Canyon, nemozes si ho vyzkusat a musis si ho poskladat sam a mozes mat drahsi servis (niektore obchody si pytaju viac za servis "internetovych" znaciek).
Takze kazdy ma svoje pre a proti, zvaz si co ti viacej vyhovuje a podla toho sa rozhodni, nespravis zle s ani jednym bikom.
30.07.2014 - 22:08:51
00
Poskladat sam u Canyonu znamena nahodit kolesa a vyrovnat riaditka :-)
30.07.2014 - 22:30:21
03
Diky za vycerpavajucu odpoved. S poskladanim by nemal byt problem, co som sa pozeral, tak nepride rozobraty do srubky. Tiez mensie opravy a nastavenia si viem spravit sam. Viac som nakloneny pre ten Canyon, akurat sa do hry dostala aj Merida s akciovou cenou. Meriam 175 cm, tak by to malo byt M u obidvoch znaciek. Asi si to este par dni necham prejst hlavou a potom sa pozriem na stav uctu a uvidi sa.
30.07.2014 - 22:43:29
00
Hej pokial si trochu zrucny Canyon poskladas, spomenul som to preto lebo pre niekoho to moze byt problem. Inak za budol som spomenut ze Nerve 29 ma 110mm zdvihu kym Big Nine len 100. Big Nine je skor XC bike, pokial Nerve je XC/Trail a v drsnejsom terene bude stabilnejsi, takze ak planujes aj nejake traily, a mas financie, potom jednoznacne Canyon. :-)
30.07.2014 - 23:00:11
02
Aj toto je veľmi zaujimava ponuka
http://www.mtbiker.sk/bazar/bicykle-celoodpruzene/208559/specialized-camber-evo-2014-29quot.html
03.08.2014 - 21:20:48
00
To je velmi dobra cena aj vybava, ak je v dobrom stave nevahal by som. Tiez som o nom uvazoval, no potom som sa rozhodol pre karbonovy ram. Akurat pozor na geometriu, toto je viacej trail bike ako XC (polozenejsi hlavovy uhol, kratsi a vzpriamenejsi posed). Urcite ho vyzkusaj.
03.08.2014 - 21:38:53
00
Pisal som mu mail o nejake dalsie info a realne fotky. Pozeral som sa na tu geometriu EVO, je fakt polozenejsia. Neviem zatial som taky bike nejazdil. Bolo by to treba vyskusat. Akurat, ze v PO nevyskas ani tu Meridu, nikto ju na predajni nema...
03.08.2014 - 22:03:34
00
Hej Camber Evo ma specificku geometriu, z tychto troch je najviac vhodny na trail jazdenie, Nerve Al 29 bude taka stredna cesta, univerzal a Big-Ninety-Nine skor na preteky a maratony.
Co sa tyka posedu, tak na jednej strane je Merida (dlhsi a natiahnutejsi posed), Canyon je v strede a Specialized na konci (kratsi a vzpriamenejsi posed).
Ale vsetky tri biky su dobre a vhodne na XC a celodenne vyjazdy a podla mna nespravis zle s ani jednym. Rozhodni sa podla toho co planujes jazdit. Ak chces jazdit primarne XC, obcas aj cesty, mas rad rychlost tak Big99 ci Nerve, ak chces jazdit hlavne v lese, singletracky, sem tam nejake skoky a strmnsie zjazdy tak Camber Evo.
Ak este nevies ci nie si rozhodnuty potom by som odporucal Nerve 29, to je taka zlata stredna cesta, na tom biku das preteky, celodenne vyjazdy, asfaltove cesty a zvladne aj zjazdy. A keby si casom zistil ze sa ti viacej paci trail jazdenie, tak ram zvladne aj 120mm vidlu, takze sa geometria posunie viacej ku Camber Evo.
04.08.2014 - 11:04:32
00
Hej, tiez som tak uvažoval. Ten evo je v uvwedenej vybave za 1700 a za 1350 je
http://www.bike24.com/1.php?content=8;navigation=1;menu=1000,173,87;product=66260. No vsetko je bez papierov. Nevadila by mi kupa z druhej ruky, ale s dokladmi a akou takou aj ked casovo obmedzenou zarukou. Canyon od včera ten Nerve 29 znizil o dalsiu 100, tak teraz je cena 1599 a to uz aj cenovo vychadza podla osadenia najlepsie.
Jazdim takmer vsetky povrchy, kym je este mokro tak asfalt, no su to cesty 4 cenovej, tak useky su riadne rozbite. Jazdim aj teren. Sem tam dam aj nejaky mtb maraton, ale nie je to priorita. Jazdi rad vo sviznom tempe, no ziadne rekordy uz lamat nemienim. Aj podla toho co si Filip80 napisal aj podla najnovsej ceny je najlepsou volbou pre mna ten Canyon. Som uz na 99 % rozhodnuty, cakam este na kamarata ktory ma cykloobchod ci vie ponuknut nieco lepsie. Dakujem za fundovane a podnetne prispevky.
Este som dost vahal s velkostou, ci to M-ko s kratsou geometriou nebude kratke, este raz som skontroloval urceine velkosti na stranke, premeral stary bike, a uvedomil som si ze rozdiel je maly a posunut sa sedlo a tiez zmenit predstavec, tak nakoniec zotanem pri velkosti M.
06.08.2014 - 17:17:11
00
@scater22 :-) za malo. S Canyonom nebudes sklamany, je velmi rychly, zvladne maratony a zaroven ta nebude brzdit v drsnejsom terene a je tam moznost casom zvysit trailovy potencial biku (dat 120mm vidlu) takze je to dobra volba. Ma velmi dobre recenzie, SK, CZ aj UK (casopisy aj net) takze sa nemas coho obavat.
Drzim palce, potom sa pochval v galerii nasich bikov. Inak velkostna kalkulacka u Canyonu primarne funguje na vnutornej dlzke noh, takze ta velkost nevyjde vzdy spravne. Ale ak si pomeral stary bike, tak uz mas dobru predstavu aku velkost potrebujes. Mne davalo Mko, lenze som na hrane M a L a mam kratsie nohy a ked som pomeral stary bike zistil som ze Mko by bolo male. Na tvoju vysku je M idealne, L by bolo velke.
08.08.2014 - 08:53:54
00
Tak nervak už je doma. Zatial som ho iba poskladal, nastavil sedadlo a riadidla. Dnes takmer cely den prsalo, tak az vecer po dazdi som ho trochu previezol po cyklistickom chodniku. Je trochu kratsi, ako bike co som jazdil pred nim, ale je to v pohode a uz som si na to aj zvykol. Zatial nemal moznost ukazat vsetky svoje kvality, no zrychlenie vdaka lahkym kolesam je podstatne lepsie a komfort jazdy po slovenskych cestach a chodnikoch je uz uplne o niecom inom. Dufam, ze ho cez vikend budem moct zobrat aj do terenu aby ukazal vsetko co v nom je.
21.08.2014 - 21:54:11
00
Super, tak vela stastnych km! :-) Posed je kratsi ako na typickom XC biku, je to pohodlnejsie a ocenis to hlavne v terene, lepsie sa ti bude pracovat s taziskom. Pozrel som foto a ten ram je krasny, Canyonu sa vydaril :-)
22.08.2014 - 08:35:25
00
keyboard_arrow_up