Ito prečítal si si to pozorne čo Kubad napisal?
10.09.2009 - 22:06:57
00
po dnešnom rozhovore s jedným predavačom z nemenovaného obchodu som sa dozvedel zaujímavé veci o meride... po prvé čo ma aj dosť zarazilo mi povedal že vraj merida sa nevenuje vývoju bicyklov a že celá merida je len nálepka na bicykli že vraj to je všetko made in taiwan, ďalej že sú strašne nekvalitné že tam robia servis a chodia im tam meridy s popraskanými rámamy, čo si myslím že je pekná hovadina , http://www.merida.sk/clanek/42 http://www.merida.sk/clanek/43 - viem že sú to reklamné ťahy že každý na každého hovorí v zlom, ale toto ma fakt zarazilo že merida je len nálepka na bicykli a že je to obyčajný made in china alebo taiwan product, jasné súhlasím a veľa sa tu aj o tom praskaní písalo ale toto si myslím s tým vývojom že to nie je pravda. ja vlastním meridu a som s ňou spokojný a nemám s tým bicyklom najmenší problém a uvažujem že v budúcnosti prejdem na full a možno to bude merida .. inak má tu niekto skúsenosti s fullom od meridy mission carbon team 2008 ? že či to tu niekto nejazdil a aké má skúsenosti?
04.01.2010 - 16:24:10
00
teraz viac umf praská http://bikemagazin.sk/forum/message/109120.html :D
tento bike myslíš? http://www.merida.sk/prodej/mission-carbon-team-d-08 Ak hej, tak ten by kúpil za takú cenu len blázon, za 1500e by sa dalo uvažovať :D
04.01.2010 - 16:28:00
00
jj presne ten myslím :D ale ja som ho našiel za 2500 éčok :D a majú aj moju veľkosť :) škoda že nemám peniaze :( ale aj tak je to dosť... ale čo som počul tak full pod 1700 eur ani nekupovať radšej... že full od 1700 hore ... ale tá merida to je môj sen
04.01.2010 - 16:31:03
00
dnes nájdeš super xc full hlboko pod 1700 eur ;) Tí, čo vravia že pod 1700e sa neoplatí kupovať musia byť nejaký ultra bohatí (a trošku divní) :)
04.01.2010 - 16:34:19
00
biker001: nuž keďže Merida je tajvanská firma tak asi že tam má aj otrokáreň, má ju mať kde, v Nemecku?keď majú doma pracovnú silu, ktorá maká za to, že ju nezbičujú? :D neboj, niečo aj vedia - ich vývoju v XC racing segmente by som celkom veril ... praskajúce rámy (tie vyložene postihnuté modelové rady) sú už dosť starého dáta, aj keď fakt je, že LRS silne posrali
bežné consumer meridy sú samozrejme bežná veľkosériovka ako každá iná (Merida koniec koncov zvára rámy pre zo 5 veeeľmi zvučných značiek)
ad Mission Carbon: meriďácke LRSko je VEĽKÉ ZLO
Ninety-Six je iné kafe, ale už som v žolde inej jadrovej mocnosti :P a vlastne - nepretekám :P
04.01.2010 - 16:37:51
00
však jasné :) proste teraz je taká konkurencia že tie ceny padajú a padajú a každý chce predať čo nás kupujúcich veľmi teší :D takže už začínam šetriť lebo na tomto xc-čku čo mám tak mi ide urvať riť :D ako jazdím iba rok ale zistil som že ja potrebujem full chcem aj niaky ten skok a proste keď idem cez niaku nerovnosť tak to somnou trasie riť mi naskakuje :D a nemôžem si hlavne dovoliť viac ako kamarát čo má fulla :D čo ma dosť štve :D

tulenik : ja viem že má merida továreň v taiwane - ale tušim to už aj presťahovali do nemecka ale nie som si istý... ale mňa to štvalo proste že merida nemá žiadny vývoj a pripadalo mi to tak ako keby to proste bol niaky šmejd aký predávajú v tescu alebo carrefoure a je tam nálepka merida.. však ten Ninety-Six sa mi zdá byť úplná bomba a keby to neboli dobré bicykle tak by na tom nevyhrávali toľko závodov ]:) :D ... nooo možno sa stane že vyhrám v lote alebo nájdem tašku plnú peňazí a zaobstarám si niečo fajné :D
04.01.2010 - 16:47:13
00
Sťahovanie otrokární na západ naozaj nehrozí. Ani za cenu vyhladovania západnej Európy - západoeurópske komerčné úradníctvo by to neprežvejklo :D by im vychádzali v Exceli menej čierne čísla :D
04.01.2010 - 16:50:21
00
njn máš pravdu... každý chce vyrobiť čo najlacnejšie a predať čo najdrahšie ... neviem čo som čítal že presťahovali do nemecka - tušim vývojárske centrum alebo niečo také tušim :D
04.01.2010 - 16:55:01
00
viem že má merida továreň v taiwane - ale tušim to už aj presťahovali do nemecka ale nie som si istý...

:lol:
z ktorého obchodu je ten chytrý predavač?
04.01.2010 - 16:55:20
00
no radšej nebudem menovať aby niekto nehovoril že tu kydám na niekoho :D ale ja to chápem však jasné že človek čo predáva napr. specialized povie že napr . kellys je lepší hej lebo on chce predať svoju značku ale toto s tým vývojom :D však merida patrí medzi najznámejšie značky bicyklov
04.01.2010 - 17:00:57
00
kydat taky klidně můžeš, muže prodávat co chce Merida je ale největší výrobce kol na světě :-)
a s tím vývojem bych se u Meridy taky nebál mají ho, :-) jen jim nefunguje asi jak by měl :lol:
nebo možná ve snaze vyvýjet za každou cenu produkuje velké množství neodzkoušených novinek
04.01.2010 - 17:04:52
00
kubad: do sériovej výroby sa nezvykne púšťať niečo, čo nevydržalo na testovacích mučidlách - na druhej strane je veľký rozdiel zvariť pár prototypov a nechať roboty zvárať 24 h denne
04.01.2010 - 17:08:47
00
nemyslím že by jim to rupalo :-) jen to občas nefunguje tak jak má :lol:
04.01.2010 - 17:11:00
00
no ja si myslím že sa snažia urobiť čo najľahšie rámy a na všetkom chcú ušetriť na hmotnosti a potom je to tak že kvalita je trocha nižšia ale tušim že už s tými novými modelmi niak nie sú problémy takže už sa asi poučili z tých lrs-iek
04.01.2010 - 17:15:13
00
keyboard_arrow_up