Zdravim,

chcel by som si kupit novy crossovy bike a na nete som si tak vybral ze http://www.merida.sk/prodej/crossway-tfs-100-comfort-v-09 by mohol byt najlepsi v tej cenovej relacii. Tak som popozeral zopar kamennych obchodov, nikde ho priamo nemali len na objednavku. Co ma vsak prekvapilo bolo ze v kazdom vacsom obchode tuto v okoli maju len author a podobne. No a dokonca mi tuto doma v meste jeden predajca tvrdil ze prestal predavat Meridy lebo mam s nimi same problemy s opravou a reklamaciami (tvrdil ze nestandardne diely? ak je nieco take vobec mozne). To ma trocha znepokojilo... ponukal mi takyto author http://velosprint.sk/shop/c.224_573/author-stratos-09.p.9753 ale neviem, nezda sa mi lepsi. Je na tom nieco pravdy alebo si mam kupit tu meridu a hotovo? Lebo to nie je nic moc kupovat bike v meste co je 20km a potom tam s tym este nebodaj ist to reklamovat alebo servisovat...
Dik za kazdu skusenost :)
11.05.2010 - 17:29:30
00
Neštandardný je predavač. Keď sa ti Merida pozdáva, kľudne si ju kúp. Nič tým nepokazíš.
12.05.2010 - 06:08:36
00
Dik, presne to som chcel pocut, tiez sa mi zda ze ten predavac je nestandardny :)
12.05.2010 - 11:33:34
00
Predavač je blbec!!! Chcel ťa len natiahnuť na ten Author!!! Tá Merida je síce len tak na pohodové ležérne jazdenie ale je to v prevedení comfort a pohodlie je pohodlie a radosť z pohodovej jazdy je úžasná, ovšem pokiaľ to nechceš na nejaké dosť dlhé jazdy. Tam by som už odporúčal niečo lepšie a samozrejme ľahšie. Inak treba si uvedomiť že to nekupuješ na jednu sezonu!!! Tak nebuď lenivý a choď kuknúť aj niekde po okolí nie len tam čo máš pod nosom! A ešte jedna dobrá rada skús sa opýtať v cykle (najprv doma) aj na nejaké iné značky ktoré by mohli zohnať len ich nemajú v ponuke. Ja som tak kupoval u nás GT-čko vybral som si ho v katalogu bikov a prišiel do cykla,ukázal som prstom naň zo slovami "tento chcem,viete zohnať?" a oni že jasné. Treba sa pýtať čo všetko vedia zohnať, nedržať sa len toho čo tam majú. ;)
13.05.2010 - 23:52:40
00
bicykel nie je auto, ze jedna znacka ma drahe diely a ta druha lacne :)
drviva vacsina dielov biku je standardizovana takze to, ze merida ma nestandardne diely som nepochopil :D
13.05.2010 - 23:55:51
00
No ved aj ja som bol prekvapeny, bude to asi tak ako pisete. Nakoniec ten bike asi kupim v BA alebo v Nitre aj ked to budem mat kusok dalej do obchodu.
Neviem preco, ale okrem jedneho obchodu v BA sa ma v kazdom z 4-6 obchodov kde som bol snazili presvedcit na jeden konkretny model co mali vystaveny v obchode. Na jednej strane chapem, ze chcu predat to co maju v obchode, na druhej strane ma to uplne odradilo. V jednom obchode som dokonca predavacovi hovoril ze ake ine znacky maju resp. vedia zohnat a aj tak to otocil naspat na ten 1 bike co mal rovno tam a ostatne odsudil. No ale nevadi asi si vyberiem skor podla toho co je na nete a pridem a poviem ze chcem presne taky a hotovo.

Neviete sa este prosim vyjadrit k odpruzenemu sedadlu? :) Lebo som tu na fore nasiel rozne nazory...
14.05.2010 - 13:49:57
00
Ja mam meridu už 4 roky a nemám s ňou problém. Zatiaľ som nemusel zháňať žiadne "neštandardné" diely :D
16.05.2010 - 18:57:36
00
Jediný neštandardný die čo ma napadá by mohla byť pätka na prehazku...
17.05.2010 - 16:08:20
00
keyboard_arrow_up