Nazdar cyklisti chystám sa kúpiť si nový bike ,ale nemôžem sa rozhodnúť medzi týmito:

1. http://www.author.cz/sk/kola/katalog/&cid=4857&pid=626006,2. http://www.merida.sk/prodej/matts-hfs-xc-3000-d-09, 3. http://www.merida.sk/prodej/matts-hfs-xc-pro-3500-d-09
skúste mi prosím poradiť ktorý z týchto bikov sa hodí najlepšie na pretekanie v CMS.
Napíšte svoj názor a odôvodníte prečo. Jazdim 85% terén a 15% cestu prevažne kopce. ;) :)
21.01.2010 - 13:23:52
00
najprv si ich niekde odskušaj ktorý ti lepšie sadne bo každý ma inu geometriu a podla toho sa rozhdoni ináč je to úplne jedno ktorý kupiš
21.01.2010 - 13:33:41
00
s tým rozpočtom by som skúsil nájsť aj niečo iné... napr. http://www.suncycle.sk/index2lapierre.php?nazov=PRO%20RACE%20300&id=1280 , alebo 09 modely pozrieť, tie budú lacnejšie...
21.01.2010 - 13:58:15
00
PatrikL pýtal sa aby sa mu poradilo čo si má kupiť? Ja nevidim asi chalan vie čo by chcel ked dal tieto dva odkazy nie? Ale slava tebe že si sem nedrbol odkaz na HAI :D
21.01.2010 - 14:10:49
00
Nepíš blbosti - nikoho nezaujímajú takéto stupídne príspevky bez hodnoty.
Keby sem dá niekto že sa rozhoduje medzi
http://www.olpran.cz/produkt/kola-a-kolobezky-horska-jizdni-kola/8957-horske-kolo-dominator-detroit-mtb.html?L=1
a
http://www.olpran.cz/produkt/kola-a-kolobezky-horska-jizdni-kola/8962-horske-kolo-olpran-apollo-mtb.html?L=1
tak by si mu neporadil niečo lepšie? Nikomu nič nenútim, iba navrhujem alternatívu. Vždy je lepšie zvážiť všetky možnosti ako neskôr ľutovať...
Ja nevidim asi chalan vie čo by chcel ked dal tieto dva odkazy nie?

3 odkazy...
21.01.2010 - 14:17:24
00
klidek chlapec skludni hormón ja som mu na rozdiel od teba poradil že nech si vyskuša na tých čo dal odkaz geometriu lebo o tu ide v prvomrade a Merida je známa dosť svojskou gemetriou čo nemusi každemu vyhovovať a podla toho si vyberie výbavou su si skoro rovnocenne.skor by som tvoj prispevok s prilepeným odkazom bez akejkolveh pridadej hodnoty považova za stupidny prispevok.Ano maš pravdu 3 odkazy dal moja chyba.Ale ako pišem nepýta sa čo mu poradime ale vyberá medzi tým čo sem dal odkazy a si myslím že keď chce jazdiťv CMS séri takčo to o cyklistike vie.Schvalne napiš prečo konkrétne ten Lapik keď si ho sem dal?
21.01.2010 - 14:26:39
00
tvoj príspevok bez hodnoty je len tento
PatrikL pýtal sa aby sa mu poradilo čo si má kupiť? Ja nevidim asi chalan vie čo by chcel ked dal tieto dva odkazy nie? Ale slava tebe že si sem nedrbol odkaz na HAI :D

ten s geometriou uznávam, takže to nemusíš rozpisovať...
prečo lapierre? Ak vynecháme komponenty, ktoré sú niektoré lepšie a niektoré horšie, tak oproti tým čo dal bude samozrejme iná geometria/hmotnosť rámu (možno aj najlepšia...), asi aj dlhšia záruka (3/5?) a samozrejme aj krašia nálepka... Veľa rozdielov medzi nimi nebude.
Prečo by som niečo okolo toho odkazu rozpisoval? Má tam všetky komponenty napísané, pozrie si to, porovná, nájde testy a buď ostane pri pôvodných možnostiach alebo sa rozhodne pre inú/vypýta si ešte iné možnosti...
21.01.2010 - 14:37:15
00
"poradiť ktorý z týchto bikov sa hodí najlepšie na pretekanie v CMS."
Ak by sa už chlapec "akože" vyznal tak sa nebude pýtať tak ako sa pýtal alebo sformuluje otázku inak...

Koľkokrát sme na otázku ktorý s týchto, 2, 3, 4 bicyklov nasúkali do vlákna ďaľšie linky.... na iné bicykle o ktorých sme si mysleli že su tie pravé...

Takže chlapci kľud ;)
21.01.2010 - 14:42:38
00
Chlapi pre tieto biky som sa rozhodol predovšetkým preto lebo môžem mať nane nejakú tu zlavu.
A rozhodnúť sa neviem predovšetkým preto, bo neviem či tie rámy na tých bikoch na pretekoch nezlámem ,zaujíma ma ktorý z nich ma lepší rám čo by bol ľahký a vydržal čo najviac.

PS: pozeral som sa nato http://www.suncycle.sk/index2lapierre.php?nazov=PRO%20RACE%20300&id=1280 je to zaujímave ale v mojom okolí ich nemám kde kúpiť a na servis dochádzať do KE nemám čas. A ešte by ma zaujímalo na tie vidlice na tých bikoch bo nepoznám ich tak dobre a neviem ktorý z tých bikov ma lepšiu vidlu. :)
21.01.2010 - 14:47:01
00
ja by som si tiez iny kupil ale z tych troch hlasujem za seba pre author :y:
21.01.2010 - 14:52:04
00
Na vidliciach ma zaujímajú predovšetkým parametre ako skúsenosť s chodom ,hmotnosťou, a údržbou.Ak mate nejaké skúsenosť kľudne sem snimy. A mate nejaké skúsenosti s udaními bikami kľudne môžte napísať, kľudne aj tie negatívne. ;)
21.01.2010 - 15:13:54
00
Patrik :handshake: prijmam tvoje vysvetlenie a argmenty prečo si dal aj iný odkaz (to s tým HAI bol naražane na to že tu bol jeden borec čo do každeho poradenia biku pchal HAI bez rozmyslu) ano maš prvdu že sa da poradiť aj niečo ine v tej cene čo napisal každý napiše niečo ine.Ja som naučený na konkrétnu otazku konkrétnu odpoveď.Takto by to tu potom išlo donekonečna.
Tadeáš ano máš pravdu,že sa to takto robilo a prave preto som reagoval ako som reagoval.Snaď sme si to s Patrikom vysvetlili.V podsate my to može byť jedno čo si kto kúpi ja som za vodou.
Potom ked si daš vyhladavanie tak ti najde na konkretny bike temu kde je vlakno s 10 stranami a iba prvých pár odpovedi ma s temou čo to spoločne a zbytočne sa to zneprehladnuje.
Ironman ramy budú na tom s hmotnsťou na porovnatelnej urovni.Ak budeš jazdiť ako prasa zlomíš všetko.Meridu nemusim to vie väčšina tu pritomných ale v tomto prípade to bude naozaj jedno krotý kupiš hlavne nech ti sadne geometria.A pozor tie Meridy maju 80mm vidlu Autor ma 100 a ešte k tomu s 15mm pevnou oskou vyššia tuhosť to sa hodi.Mne to nevadi ale treba si aj to uvedomiť 2 cm ti môžu chýbať.Ak ti sadne geometria všetkých troch tak by som volil Autor.
Rozhodnitie je ale ne tebe. Na tom Lapikovi mi vadi komponentový mix.Za mňa toľko.Štastný výber.
21.01.2010 - 15:26:10
00
Súhlasím s RASTOM vyskúšať a pokial stých troch tak jednoznačne by som volil AUTHOR,meridu akosi ani ja nemusím,ale neodsudzujem nech si jazdí kto čo mu vyhovuje a robi radosť s pohybu na ňom. Zaďalšie vidla na authorovi je 100mm s 15QR(je aj oniečo ťahšia) čo pridá výrazne na tuhosti a v zjazde istejšiu zmenu smeru kde nebude koleso uhýbať(sám som zmenil monoblok na mojej foxke na 15QR a tuhosť je vynikajúca o proti klasike) ak chceš vedieť kolko ti uhýba tak sa postav pred bajk daj si predné kolo medzi nohy poriadne ho zapri aby sa nehýbalo a rajdami sa snaž otáčať do niektorej strany a uvidíš ako sa krúti koleso poprípade vidlica v monobloku a vnútor.nohách(ovplyvňuje viacej faktorov:upínaky,príruby nábojov,kolesá-tuhosť výpletu,samotná vidlica,priemer vnút.nôh aj váha jazdca, citelné hlavne pri jazde dole kopcom poprípade v esíčkovitých zákrutách pri zmene smeru).Tá nová RS SID RACE na jednej s meríd je oproti tým FOX oniečo mäkšia lebo má kratšie vnútorné nohy a aj monoblok je ktomu uspôsobený(stáči sa pozrieť zo spodu na vidlu-plati pre všetky nové RS SID,ale nemysli si,že je to zlá vidlica ono rozdiel bude vždy niekde + či -),vo vnútri je FOX preciznejšie spravený.Vo svojej podstate nech sa rozhodneš ako kolvek budeš mať bike na velmi dobrej úrovni a hlavne poskúšaj a vyber si čo ti vyhovuje najviac.Prajem šťastnú ruku pri výbere a vela šťastných km v novej sezóne.
21.01.2010 - 21:44:17
00
Nazdar ,díky za odpovede mne sa tiež ten author celkom pozdáva len by ma zaujímalo prečo väčšina zvás meridy nemusí .Ja som s nimi ešte nemal tu česť lebo jazdil som len na authoroch, napíšte nejaké skúsenosti s meridami aj negatívne prečo sa Vám nepozdávajú. Lebo čo tak pozerám dosť ľudí jazdí na CMS na meridach. S tou geometriou mate všetci rech pravdaže treba si
tie biky oskúšať, nebudem kupovať bike z ktorého by som mohol mať viac škody ako úžitku.
A bol by som veľmi rád keby ste sa ešte mohli vyjadriť k + a - tých foxiek a tej RS SID .Iste je toho na nete dosť ,ale teraz momentálne nemám moc času surfovať lebo mam skúškové obdobie a len veľmi nerád by som schytal FX. Takže keď máte čas môžte mi napísať. Za vaše príspevky vopred ďakujem.
22.01.2010 - 10:34:04
00
Podľa mna je najvačší problém Meridy je zdvih len 80mm - u Foksu je to na furt pri SIDe sa to dá našťastie zmeniť.
22.01.2010 - 10:47:59
00
keyboard_arrow_up