caute,som tu novy,tak mozno budem mat divne otazky.som si kupil po 6rokoch novy bike a mam vela technických otazok.dostanem tu odpoved?
20.06.2011 - 20:45:10
00
skús, uvidíš :D
20.06.2011 - 20:46:41
00
ROCK SHOX Reba RL, 100mm
ako ju mam fukat? vrch a spodok?
mam asi 80kg je tam aj ta kontrolna gumicka ktora ukazuje ako bola stlacena a chodi to max na 80%.vie niekto tie tlaky.chodim dost razatne dole kopcom.ved co si vylapes si chces vychutnať aj dole!!!
20.06.2011 - 21:22:47
00
Tak pri tvojej vahe to mozes fukat okolo 100psi hore aj dole (pozitivna,negativna komora),ale ak mas pumpu tak musis najst sam svoj spravny tlak. gumicka je tam nato,aby si videl aky mas sag pri aktualnom nafuknuti. Sag je ta hodnota zanorenia vidlice,ktora je sposobena tvojim sadnutim na bike..posobenim tvojej vahy na vidlu. Pri 100mm by to malo byt cca. 15-20%,je to orientacna hodnota,musis skusat fukat tlaky a nastavit si to podla tvojich pocitov. Vrchna(pozitivna) sluzi na nastavenie tvrdosti chodu vidlice,spodna(negativna) zase ovplyvnuje citlivost chodu..tlak sa odporuca mat rovnaky,max malinko prefuknutu negativku ked chces trosku citlivosti na ukor ukrojenia trosku zo zdvihu. Reba je progresivna vidla,tak na doraz ju das pri spravnom nafuknuti len v extremnejsom pripade,dopade :). Vyfuknutie:spodna a potom vrchna..fukanie:vrchna a potom spodna komora

----
Sent from my HTC Desire Z using Tapatalk
20.06.2011 - 21:43:48
00
666biker:
dakujem,uzasna odpoved a este aka dlha.
Ked som sa konecne rozhodol si kupit novy bike tak niet sa co cudovat ze zhanam kde co ako.
este raz dakujem.
a mimo chodom ako moc pri nejakom naraze sa moze schovavat maximalne ta vidla?
ta kumicka mi ukaze tak 20% rezervu ze este ostalo nestlacenych,staci to?aby sa to nezrazilo.
samozrejme ze hovorime o vsetkom ak je vidla odomknuta,ze....
20.06.2011 - 21:52:50
00
keyboard_arrow_up