Caute,
vyberam si svoj 1. bicykel a neviem sa rozhodnut. Po prejdeni obchodov v BA, konzultacii so znamymi a predavacmi mi vo vybere zostalo tychto 5 kuskov:
Specialized Hardrock XC Comp
Felt Q600
Author Traction
CTM Zephyr Plus
Dema Asti
Nahadzal som parametre do tabulky, nech sa lahsie porovnava a pripojil som do prilohy.
Tak by som vas poprosil o pomoc pri rozhodovani s pripadnymi komentarmi, skusenostami, odporucaniami atd.
Dakujem

Prílohy:

Komentár súboru: porovnanie parametrov
bicykle.xls [20 KiB]

03.02.2008 - 23:45:12
00
zdar...mal som moznost jazdit ctm, ten predstavec a rajdy mu nepasuju zephyr je xc/am nie dh aj ked vyzera drsnejsie, hodia sa skor na tvrdsie pouzitie :? . ... felt je slusne postaveny
04.02.2008 - 01:41:57
00
máš tam dve fajn značky, ale Spešl má lepší rám a aj vidlicu!!! a to o veľa!!! takže je víťaz... a ešte je navyše aj suverénne najľahší :idea:
04.02.2008 - 11:47:39
00
áno, súhlasím s j.a .za zmienku stojí ešte aj author, ktorý má zase o stupeň lepšiu výbavu(alivio-deore).ostatné ma ničím nezaujali.
04.02.2008 - 11:52:41
00
Spesl alebo Author. Ostatne oproti tymto dvom nic-moc...
Spesl = lepsia vidla, Author zase lepsia vybava (ale slabsia vidla)

Ja osobne by som bral asi ten Spesl....

PS: pozeral si aj Trek? Nove ramy 4300 a 4500 su velmi pekne...(nazivo su neporovnatelne s obrazkami...)
04.02.2008 - 12:46:12
00
tiez by som z tohto vyberu bral spesl al. author; spesl lepsia vydla (snad uz neexistuje nic horsie ako rst, raz som skusil a uz nikdy viac) a ak ti sedia udaje v tej tvojej tabulke tak aj hmotnost ma vyrazne lepsiu spesl(nechce sa mi to ale overovat). inak na rame author traction som vyskladal priatelke bike len tam ma o nieco lepsiu vybavu ako ten v tvojom vybere a vidlu som jej dal manitou sliver (mimochodom myslim ze slusna vidla pre holku al. lahsieho bikera, pre kola na rafkove brzdy a za prijatelny peniaz). k tomu ramu author myslim ze slusna kvalita spracovania za tu cenu a priatelka je snim veeelmi spokojna i ked je to panska geometria (sadol jej).
04.02.2008 - 14:27:51
00
Vraj sa vidli RST zlepsili, ale ja ked som ju mal pred troma rokmi, tak to bolo velmi zle - slo o zivot (pri rychlejsejsom zjazde buchalo zelezo o zelezo - vidla sla na doraz)
Ta Dart 3, tu som mal zhodou okolnosti po RST, nikdy ma nesklamala, fungovala fajn (bola na mna tvrdsia, preto som ju vymenil, ale aj preto, ze som si zarobil na trosku lepsiu, inak by som na nej mohol v pohode jazdit)
A ked budes chciet prehadzovku a radenie ako ma Autor, tak v pohode sa zmestis do ceny Autora. Asi by som to aj odporucil ist na Deore hned, keby si to menil dodatocne, tak musis menit retaz, kazetu, radenie, poziadaj predajcu nech ti to vymenia hned.
Vyzera to komplikovanejsie ako vymena vidli na Autore, ale ide tak trosku aj o nalepku (na speslovi sa budes mozno lepsie citit :wink: )
04.02.2008 - 15:12:22
00
neviem, či je 9 stupnova kazeta nevyhnutnost.nevidim problem ani v 8 a ked ju zjazdi tak si moze kupit 9, ale aj tak nevidim dovod.na 8 stupnove su lacnejsie spotrebne diely ako kazeta a retaz.a potom niekedy v buducnosti podla potreby mozes upgradnut .moj nazor
04.02.2008 - 15:22:48
00
mam Felta Q800 vyse roka a musim povedat, ze je to fajn bike, rychly, vazi 12,2kg;zadna stavba je ale dost tvrda, chce to dobre plaste,sedlo...
Z tohto vyberu by som vsak bral Spesla kvoli vybave...tiez som na Feltovi menil Suntourku za RS J.
04.02.2008 - 16:48:16
00
tiez sa priklanam na stranu spesla...
04.02.2008 - 21:36:50
00
podla vybavy je fakt naj asi ten specialized...
ale neviem preco ale sa mi strasne nepaci...
akokeby na nom nieco chybalo...
04.02.2008 - 21:38:13
00
keyboard_arrow_up