Ďalšia hromadná téma, kde sa búdú hodnotiť bicykle podla tohoto : cena/výbava(vykon)
ja mam 1. kandidáta :
CTM Delta plus 08 + nejakú hydru do predu (dá sa zohnať za 19 100Sk) a hydra Deore za +/- 3200Sk
takže pod 21 000Sk môete mať bike s Radion-ou a hydrou v predu a výbavou LX/Deore
spravme napr. kategórie "
Do 22 000
Do 30 000
Do 50 000
a Viac
PS : beriem približný rozdiel medzi cenou týchto bŕzd.
08.07.2008 - 12:41:40
00
nemyslim ze ctm je najlepsi v pomere cena/kvalita uz len kvoli kvalite ramu :wink:
08.07.2008 - 12:48:23
00
vsetko do 20tis vychadza rovnako vybava/cena.. ram z taiwanu z jednej linky, vybava shimano deore/lx, brzdy ako kde.. pri bikoch ako scott alebo specialized to vyjde trocha nad koli znacke..
btw take veci ako prehadzovac, a radenie by som uplne osr... pri tychto bikoch by som sa skor pozeral na veci ako kolesa a vidla.. co z toho ze mas kotuc ked ti to rozbije vidlu za 50km.. dobre nastavene vecka za beznych okolnosti ubrzdia to iste ako kotuce.. rozdiel je v blate, snehu atd..
08.07.2008 - 12:57:33
00
vsetko do 20tis vychadza rovnako vybava/cena.. ram z taiwanu z jednej linky, vybava shimano deore/lx, brzdy ako kde.. pri bikoch ako scott alebo specialized to vyjde trocha nad koli znacke..
btw take veci ako prehadzovac, a radenie by som uplne osr... pri tychto bikoch by som sa skor pozeral na veci ako kolesa a vidla.. co z toho ze mas kotuc ked ti to rozbije vidlu za 50km.. dobre nastavene vecka za beznych okolnosti ubrzdia to iste ako kotuce.. rozdiel je v blate, snehu atd..
sranda ze mam na biku za 20000 sram a nie shimano.
08.07.2008 - 13:28:01
00
sranda ze mam na biku za 20000 sram a nie shimano.

to bude asi tym ze sram vychadza vacsinou o nieco lacnejsie ako shimano... :lol:
08.07.2008 - 13:38:44
00
ram z taiwanu z jednej linky

iba sa mi zda, alebo CTM sa vyraba na Slovensku ?? :wink:
a myslim ze co sa tyka XC tak sa o pevnost ramu nemusis bat, ide skor o hmotnost (13Kg za 20000Sk je celkom FAJN)
este by somm spomenul znacky ako Schwinn a Mongoose, ktore maju velmi dobry pomer vseobecne...
08.07.2008 - 13:48:03
00
Lacny hardtail (slaba vidla, Vcka):
http://www.transalp24.de/start.htm?d_03 ... II_MTB.htm
11,7 kg (bez pedalov) bike za cca 18 500 Sk.

Slusny hardtail (Tora + kotucovky):
http://www.transalp24.de/start.htm?d_03 ... sc_MTB.htm
11,68 kg cca 25 tisic Sk

Ram maju obidva z Taiwanu, co aj otvorene priznavaju (na rozdiel od inych akoze "znaciek"). A uprimne povedane asi by som skor bral ram od vyrobcu z taiwanu ktory ma takmer vsetko know-how na svete (s vynimkou absolutnej spicky, ale o tej sa tu asi nebavime), kedze vyraba viac ramov ako vsetci ostatni dokopy, ako od niekoho lokalneho kto robi tych ramov relativne malo. (znovu sa bavime len o zakladnych modeloch, ziadne ultra high tech rucne robene zazraky)

Slusny full
http://www.canyon.com/mountainbikes/aus ... usstattung
12,9 kg, cca 34 tisic Sk

A pevnost ramu nieje len o tom ci ho rozlomis na dva kusy ale najme o tom ako prenasa (alebo v horsom pripade absorbuje) silu ktorou slapes do pedalov. Cize na XC je to takisto dolezite. Dobrym ukazovatelom kvality je Stiffnes to weight koeficient, ale ten sa malokedy dozvies pri bikoch za 20 tisic.
08.07.2008 - 14:23:09
00
canyon alebo haibike ci ako sa to vola :P
08.07.2008 - 17:29:05
00
nesom extra odbornik ale co sa tyka CTM vsetkych a nie len delta plus tak kvalita ramu stoji za velke H.. a hlavne ked ten bike chces pouzivat na XC...
08.07.2008 - 19:50:22
00
iba sa mi zda, alebo CTM sa vyraba na Slovensku ?? :wink:
uz moja stara dema je made in taiwan ;)
08.07.2008 - 20:58:08
00
CTM sa montuje na Slovensku :idea:
08.07.2008 - 21:01:57
00
ako najskor je to jedno a to iste (akoze ramy) a potom zrazu nejaky super expert povie, ze prave ten CTM-acky je smejd a ze je na hovno, tak toto hadam nie :!: :roll:
ako momentalne mam ocelovy ram na bicykli za 8 000 spred 9rokov a vydrzal vsetko, a to som ho nesetril...
toto sa mi zda ako PORIADNA kravina a zbytocne ponizovanie znacky, ze ram je na hovno, viem ze CTM neni nejaka vychirena znacka, ale paci sa mi ze nekdo dokaze s takou istotou a presvedcenim posudit neco o com vie nic (tu malo byt ine slovo...)
pokial aspon hodis nejaky link na nejaky test, kde to v objektivnom prostredi premerajuu, tak v pohode, ale toto bol záder :roll:
08.07.2008 - 21:44:33
00
to miraculix: ked ma nepoznas tak nehovor o mne ze neviem o tom nic.Vies o mne akurat tak velke H.nepotrebujem sa tu predvadzat a robit zo seba velkeho odbornika.chcel som len poradit.robim servisaka v NZ uz zopar rokov tak asi uz nieco viem nemyslis? za rok my pridu tak dvaja traja ludia zo zlomenim CTM-kom tak co mam o tom povedat...hovorim len pravdu. A co sa tyka linku tak ten neviem a pochybujem ze vobec niekto bude robit testy zo znackou CTM.(nechcem ich urazit). mne osobne sa tieto bajky dizajnovo velmi pacia.
08.07.2008 - 21:55:49
00
:oops: mno, sory nechal som sa uniest, toto presne je nevyhoda internetovich foor, ze o nikom nist nevies (pokial to o sebe nenapise sam)
nechal som sa uniest, lebo nemam rad takych ktory kidaju na nieco co je zvelicene (tak to vyzeralo z mojho pohladu...) takze sory, moja chyba :idea:
PEACE ?
teraz k teme, mne sa CTM paci (dizajnovo, aj cenovo :lol: ) najviac, este ma pekny dizajn Schwinn Trek a Kona (tiez niektore modely meridy ujdu)
ale celkom dobry pomer maju aj TESCO bicykle = 4 000Sk a vozit sa na nich da, kostra tiez neco vydrzi (akoze nie v porovnani s niecim ale len tak, ze vydrzi :D ) ma to pomaly prevod, rychli, zvoncek to ma ... co viac moze clovek chciet ??
08.07.2008 - 22:12:12
00
k tej kvalite ramov -> ked mas bike s podobnymi komponentami a jeden vyrobca to vie spravit na 11,7kg a druhy z toho spravi 14kg (taky vertec je schopny spravit aj 15kg) tak mozes trikrat hadat odkial vacsina toho rozdielu pochadza -> takze moj usudok je ze pri vsetkych takychto olovenych bikoch je ten ram s principu na hovno lebo nesplna zakladne a lahko meratelne kriterium a to je ze ma byt lahky...

TESCO bicykel je fajn, pokym s nim nevlezes do lesa, nedajboze este aj na kopec... :lol:
08.07.2008 - 23:01:43
00
keyboard_arrow_up