tákže chystám sa na výmenu kolies .. mám viacero kandidátov no ťažko sa je rozhhodnúť ideálna cena okolo 10 000
:arrow: očakávam hmotnosť maximálne okolo 1800g (za tie peniaze to už nižšie pojde ťažko) tuhosť kolies -> akcelerácia, dostatočná pevnosť aj pri tvdom jazdení (nech nemusím centrovať po každom zjazde rozbitým terénom) ... farba nieje podstatná - no radšej by som bol striebornej ale biele nie :!:
:arrow: najradšej by som volil komplet zapletané koloesá priamo od výrobcu (v štýle komplet kolies napr. Mavic Crossmax a pod.)

moji kandidáti sú
[url=http://www.bike-discount.de/pictures/big/12929.jpg]DT Swiss
X-1800 Disc[/url]
hmotnosť 1800g

[url=http://www.bike-discount.de/pictures/big/12307.jpg]Fulcrum
Red Metal 5 Disk 6-Loch[/url] ... (lacnejšia varianta)
hmotnosť 1805g

[url=http://www.bike-discount.de/pictures/big/11606.jpg]Fulcrum
Red Metal 3 Disk[/url]
hmotnosť 1853g

[url=http://www.bike-discount.de/pictures/big/11006.jpg]MAVIC
CROSSTRAIL Disc IS2000/6-Loch[/url]
hmotnosť 1810g

[url=http://www.bike-discount.de/pictures/big/8245.jpg]Shimano
WH-M775 Disc[/url]
hmotnosť 1680g

[url=http://www.bike-discount.de/pictures/big/1477.jpg]DT Swiss
240S 6-Loch + Mavic XC 717 Disc[/url]
hmotnosť 1620g .... táto voľba by bola asi najlepšia ale aj najdrahšia preto som ich tu uviedol ... možno by sa podarili aj tie

rád by som počul aj nejaké názory. skúsenosti a podobne ... rád si nechám poradiť aké náboje a rafiky použiť aby som sa dostal čo najnižšie z hmotnosťou ale cena aby ostala na danej úrovni a podstatná je aj pevnosť
... ešte by ma zaujímalo či je ťažké zohnať náhradné diely na koelesá Fullcrum

... založil som tento therad (okrem toho že neskoro v noci) predbežne, ale do mesiaca by som rád už jazdil na nových kolesách preto kým je čas chcem vybrať čo najlepšie ...tak vďaka za rady


Naposledy upravil Lapierre dňa 15.07.2008 - 00:42:19, celkovo upravené 2 krát.

22.06.2008 - 01:30:26
00
vole! nevies po slovensky?
22.06.2008 - 02:08:22
00
Z tych co pises to vyzera fakt najlepsie pre 240S+mavic. Red metal 5 mi v bre pripadali ako crossride s lepsimi nabojmi, trojky uz vyzerali o cosi lepsie. Neviem na akych nabojoch su DT X-1800 ak na 240/340 tak by som zobral mozno aj tie.
22.06.2008 - 10:10:10
00
to marecej: viem ale trocha cudzieho jazyka nezaškodí

to Žigo: jo aj ja by som najradsej asi tie DT/Mavic ... ešte by ma zaujímalo ako budú na tom Red Metal 3 vs. DT/Mavic ... tých pár gramov by mi až tak nevadilo skôr mi ide o tuhosť

>ešte sa pokúšam zohnať za rozumnú cenu Crossmax SL alebo ST len neviem či sa podarí 8)

>inak pôvodnme mám na biku Crossridy ale sú dosť ťažké (okolo 2kg)
22.06.2008 - 10:31:47
00
No tiez to vidim najskor na tie 240s a mavic. Btw preco prave tie mavic 717, a nie napr. skor DT XR4.2d (je to tusim komplet rovnaka cena)? Asi su trochu lahsie tie mavic to je pravda... Ja napr tie rafy DT 4.2d jazdim uz nejaku dobu a maximalna spokojnost. Btw tiez som pred nejakou dobou riesil velmi podobny vyber, teda 240s/XR4.2d a nakoniec som na zaklade rad odtialto skoncil pri Hope a maximalna spokojnost. Ide konkretne o Hope Pro3 SP (na rafikoch DT XR 4,2d, spice supercomp) - kukni chainreactioncycles. Su sice trochu drahsie ako tie 240s/mavic (resp. aj DT) ale cena tusim rovnaka ako Crossmax ST a myslim ze za tu cenu je to lepsia volba (a tiez su to straight-pull naby), a to nehovorim o tom ako vyzeraju proste nadhera (tie DT sa teda vyzorom nechytaju, aj ked je pravda ze riesit vyzor pri nabach je uz trochu chore :oops: ). Este vaha tych Hope - 1664g
22.06.2008 - 16:18:29
00
no ale tak myslím že tuhosť Crossmaxov ST bude vyššia ako Hope/DT 4.2d pri tuhosti výpletu ide skôr o ráf a špice ako o náboj ...

uvidíme zatial DT 240s a XC 717
22.06.2008 - 20:34:22
00
No tie rafiky neviem porovnat kedze som mavic nejazdil ale preto som napisal ten hope ze prave tuhostou to moze byt zaujimave prave preto ze je to straight-pull uchyt podobne ako u mavic nabojov takze sa daju spice viac "nasponovat". Ale predpokladam ze tvoj zamer je nejake race XC takze tymi DT nabami urcite nic nepokazis, pocul som na ne zatial len same dobre ohlasy. Uprimne povedane mne mavic moc nereze skor DT alebo neco ine ale to je uz skor vec osobnych preferencii.
22.06.2008 - 21:33:34
00
no tak ja jazdím XC ale občas dosť tvrdé ... (myslím že bike so 140mm zdvihom by som využil) ... ale aj tak DT to isto vydržia toho sa nebojím no mne ide o to že Crossmaxy ST su komplet kolesá od Mavicu čiže perfektne utiahnutý výplet a navyše všade čítam na Crossmaxy chvály aké su to tuhé kolesá ...
22.06.2008 - 21:43:01
00
ja jazdim Shimano a max. spokojnost, nie je im co vytknut, takze moje doporucania su jasne...
22.06.2008 - 22:02:31
00
Na tie mavic som prave cital tiez dost vela nazorov, samozrejme aj pozitivnych ale odradili ma skusenosti niekotorych ludi co pisali ze im v podstate "ustrelila" spica - z tej konstruksie naby je vidiet ze v podstate ak by sa stalo ze prepruzi moc rafik tak ta spica moze zo svojho uchytu vyletiet (napr u Hope je ten SP system tak ze spica je prepachana cez nabu) - u mavicu je tam len tak zasunuta zboku a nie "prevlecena" - otazne je ako casto sa to stava resp. pri akom jazdeni. Dalsia vec je ze maju 24 spicov oroti kalsickym 32, aj ked to je scasti vykompenzovane prave tuhostou vypletu a inymi spicami (ktore moze byt btw problem zohnat). Na agresivnejsie XC by som do nich urcite nesiel, to je moj nazor, nech sa vyjadri niekto kto to jazdi.
22.06.2008 - 22:52:49
00
Na tie mavic som prave cital tiez dost vela nazorov, samozrejme aj pozitivnych ale odradili ma skusenosti niekotorych ludi co pisali ze im v podstate "ustrelila" spica - z tej konstruksie naby je vidiet ze v podstate ak by sa stalo ze prepruzi moc rafik tak ta spica moze zo svojho uchytu vyletiet (napr u Hope je ten SP system tak ze spica je prepachana cez nabu) - u mavicu je tam len tak zasunuta zboku a nie "prevlecena" - otazne je ako casto sa to stava resp. pri akom jazdeni. Dalsia vec je ze maju 24 spicov oroti kalsickym 32, aj ked to je scasti vykompenzovane prave tuhostou vypletu a inymi spicami (ktore moze byt btw problem zohnat). Na agresivnejsie XC by som do nich urcite nesiel, to je moj nazor, nech sa vyjadri niekto kto to jazdi.

k tomu "vystrelovaniu špicí" jazdim crossride ... je to tam riešené rovnako a výplet ma tiež 24 špicí týchto dvoch vecí sa nebojím nikdy sa mi nič podobné nestalo :wink:
23.06.2008 - 17:54:29
00
k tomu "vystrelovaniu špicí" jazdim crossride ... je to tam riešené rovnako a výplet ma tiež 24 špicí týchto dvoch vecí sa nebojím nikdy sa mi nič podobné nestalo :wink:


....mam tiez CROSSRIDY a tiez absolutne bez problemov....ja by som mozno trochu pockal a isiel do tych CROSSMAX-ov....preco?....mam jednu neprijemnu skusenost so zadnym nabojom DT SWISS sice bol to Onyx.....ale som ho pri stupani pod Lietavsky hrad pretocil.....(mozno nahov...o kus)... :( :( :(
06.07.2008 - 09:15:33
00

....mam jednu neprijemnu skusenost so zadnym nabojom DT SWISS sice bol to Onyx.....ale som ho pri stupani pod Lietavsky hrad pretocil.....(mozno nahov...o kus)... :( :( :(

Onyx ma uplne inak rieseny orech ako 240. Osobne si myslim ze system ktory je v 240 je najlepsi, oproti tomu je mavic orech ulozeny z polovice na klznom lozisku, ktore sa podla vyrobcu ma pomerne casto mazat, co ale malokto aj robi.
06.07.2008 - 09:20:31
00
Onyx ma uplne inak rieseny orech ako 240. Osobne si myslim ze system ktory je v 240 je najlepsi, oproti tomu je mavic orech ulozeny z polovice na klznom lozisku, ktore sa podla vyrobcu ma pomerne casto mazat, co ale malokto aj robi.


....moze byt....ale na druhej strane MAVIC je firma, ktora ma nieco za sebou a kolieska od nich su zarukou tej TOP kvalitet ......tot moj nazor (ono neutralny doprovodny voz na TOUR robi len MAVIC tak to tiez o niecom svedci....).... :D :D :D :D
06.07.2008 - 22:20:02
00
no ale tak myslím že tuhosť Crossmaxov ST bude vyššia ako Hope/DT 4.2d pri tuhosti výpletu ide skôr o ráf a špice ako o náboj ...

uvidíme zatial DT 240s a XC 717


to je relatívne... a pri tebou stanovenom cenovom strope aj bezpredmetné


a a ešte k tomuto "najradšej by som volil komplet zapletané koloesá priamo od výrobcu" - Veď to ťa prejde :twisted:
06.07.2008 - 23:20:54
00
keyboard_arrow_up