Ahojte, viem, že je teraz zložitá situácia s bicyklami, ale aj tak skúsim... chcem si kúpiť bicykel, do 900e, ale vôbec sa neviem zorientovať, na čo mám pozerať, rozmýšľam nad značkou merida, ctm, rockmachine,... a vôbec neviem akú znacku pozrieť... mám 196cm, 120kg +- a chcel by som jazdiť cesty, nespevnene cesty, ale aj po lesných cestách, teda by som rad ht, ďalej by má aj zaujimalo, či pozerať po jedno, alebo dvojplacke... viete mi niekto normálne poradit, ktorým smerom pozerať? Ďakujem pekne :)
14.04.2021 - 20:05:38
00
no si dosť vysoký...
máš teraz nejaký bicykel? alebo máš nejakého kamaráta, na ktorého bike sa môžeš posadiť a vyskúšať ako vysoko potrebuješ sedlo, aby sa ti pohodlne šľapalo (aj do kopca)? ak podľa profilu jazdíš BMX, tak si asi zvyknutý jazdiť na nízkom sedle s výrazne pokrčenými kolenami, ale ak chceš jazdiť dlhšie trasy na MTB, tak posed budeš musieť mať oveľa vyššie
prípadne si odmeraj výšku rozkroku, to je maximálna "výška dosky" nad ktorou obkročmo stojíš, bez toho, aby si sa staval na špičky.
tento údaj je pre začiatok dosť dôležitý. zhruba tvoja výška ja hraničná, kde končia najväčšie veľkosti bikov, aj to len od pár výrobcov. ak máš navyše smolu, že máš dlhé nohy, prípadne ti vyhovuje ešte aj vysoký posed, tak výber bude dosť malý

inak je tu pár vlákien, kde vysokí riešia kúpu biku, lepšie by bolo pokračovať v niektorom z nich
www.mtbiker.sk/forum/post1720733.html
https://www.mtbiker.sk/forum/xc-am-en-bicykle/poradit-ht-pre-195-cm-130-kg-chlapa-t42483.html
14.04.2021 - 22:55:18
00
To bmx som tam mal kedysi, už dávno to nie je pravda :D zabudol som na to :) ...ďakujem ...a doteraz som jazdil na rockmachine Manhattan 70-29 z roku 2016, ten som predal, tak hľadám náhradu :)
15.04.2021 - 04:23:44
00
mal si veľkosť iba 21"??
lebo 23" majú v katalógu až od 2017
akú dlhú sedlovku si tam mal? v niektorých špecifikáciách je iba 350mm

na tom strarom biku sa ti jazdilo pohodlne? nemal si sedlovku vysunutú na max., resp. nemal si ju chuť vysúvať vyššie?
15.04.2021 - 07:38:49
00
Ani nie, v pohode sa mi jazdilo, občas som mal pocit, že bol aj celkom veľký :D ale bolo to pohodlne :) ...čím viac čítam, tým viac ale rozmýšľam nad váhou, možno by som vedel ísť na hranicu 1000e za ten bike, ale neviem ktoré značky majú ake plusy/mínusy, plus aj ten jedno/dvoj Prevodník, vôbec neviem na čo hlavne pozerať
15.04.2021 - 07:49:50
00
pri tvojej hmotnosti by som mal prioritu pevné osky, boost náboje (príruby špíc sú ďalej od seba, teda tuhšie a spoľahlivejšie kolesá), sedlovku 30.9 alebo 31.6mm, 27.2 podstatne ľahšie ohneš a problém je aj s teleskopickou, keby si chcel neskôr doplniť.
brzdy v tej cenovej kategórii budú vždy najlacnejšie, aké sa vyrábajú, na asfalte aj zvážniciach to bude väčšinou stačiť, ale napr. pri zjazde z Inovca bez prestávok ich uvaríš. bolo by fajn ich hneď ako nové predať za 20 a kúpiť aspoň najlacnejšie 4 piesty (priplatíš 100€) (prípadne dať vymeniť predajcom)
vidlica bude tiež stáť zahovno, ale na tej sa chvíľu odvezieš, dávaj pozor, aby bola vzduchová
pohon by som riešil ako posledný. s dvojprevodníkom už veľa modelov nieje. zober čo bude a keď to zoderieš, môžeš skúsiť namontovať prešmyk, vyskúšať či tam vojde dvojpíla a potom to skompletovať. ak nebudeš jazdiť často a pohon moc namáhať, tak ti možno bude jednoprevodník vyhovovať
15.04.2021 - 08:07:33
00
No to mi je jasne, že brzdy budú treba lepšie, aj na starom som menil, ale tam boli mechanické... a znacku akú? Ja som rozmýšľal nad meridou, poprípade ctm? Fakt sa v tých značkách nevyznám a skôr pozerám na to, čo má zaujme vzhľadom... ten ten Prevodník som mal zatiaľ len troj, vôbec netuším, aký má rozsah jedno, alebo dvoj... bol by začiatočník schopný na jednoprevodniku vyšľapať napr ten Inovec?
15.04.2021 - 08:14:09
00
Tak nakoniec sme natrafili na https://sk.author.eu/horske/mtb-29/traction-29-2021-ua42935602
Máte s ním niekto skúsenosť?
15.04.2021 - 19:13:44
00
keyboard_arrow_up