Nazdar borci, stary bike dosluzil a zachvilu sa bude kupovat novy...jazdim rekreacne-sportovo(s kamosom ideme rychlejsim tempom po lesnych cestickach...a s otcom po polnych cestach na chatu)v meste len zriedka...bike sa bude kupovat na splatky takze davajte prosim odkazy na biky kde je mozna kupa na splatky(cez Cetelem)...najlepsie by bolo ak by to bol kamenny obchod v KE ako napr. http://www.jumpsport.sk ...ale moze to byt aj eshop...hodlam investovat okolo 400€(12 000Sk) plus/minus nejaka tisicka...myslim ze pre moju jazdu drahsi bike netreba...podmienkou je aby bola vidla so zdvihom 100mm..mne bude asi stacit aj Santour...kotucove brzdy asi v tejto cenovej hladine nebudu dobry napad ale ak na niektorom biku budu nejake dobre kotuce tak to uvitam...ak by bol bike s V-ckami tak v buducnosti by som chcel dokupit kotuce.....velkost biku bude tiez podstatna nakolko mam 194cm a 86Kg...
zatial som pozeral tieto:
Giant Yukon http://www.jumpsport.sk/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage_bicykle&product_id=703&category_id=64&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=267
Giant Terrago 3 http://www.jumpsport.sk/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage_bicykle&product_id=698&category_id=64&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=267
Giant Rainer http://www.jumpsport.sk/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage_bicykle&product_id=699&category_id=64&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=267
Kona Blast http://www.jumpsport.sk/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage_bicykle&product_id=534&category_id=64&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=267
Specialized P.1 AM http://www.jumpsport.sk/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage_bicykle&product_id=422&category_id=64&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=267
vrela vdaka za odpovede a odporucania...
31.01.2010 - 19:59:15
00
z toho co si tu dal by som si vybral asi "KONA BLAST" aj ked myslim ze tie kotucove mechaniky su tam úplne zbytocne, stacili by kludne aj klasicke V-ecka..no este sa ja poobzeram po nejakych bikoch :P heh, som zvedavy kto ako prvy ti tu poradi nejaky Hai-bike :P ... :!: inak aj ja som nadcencom Beara klobuk dole pred nim :y: a keby si bol jak on tak ti odporucim nejaku ťavu na vozenie alebo ovcu :D :D popripade klokana :D a ked budes smadny tak z ich zaludku sa aspon napijes :) camelback 4ever :D
31.01.2010 - 20:16:57
00
Kona nie je ta najhorsia,v tejto cenovej relacii budu vsetky biky +- to iste (ak nenajdes nejaku brutalnu zlavu :P ).Ja by som sa priklonil k Giantu Terrago 3 z dovodu,ze ma 9kolo :$ Ale mozno pre teba to nebude rozhodujuce kriterium;avsak vidlice su bud XCT/XCM/Dart2 takze dost porovnatelne,mozno Dartka by mohla byt trosku lepsia :angel:
Taktiez zavisi od toho,kedy by si tam chcel vymenit kotucovky,ak v nejakej dohladnej dobe,tak Kona bude lepsia (nebudes musiet menit naboje,nebudes mat ani navarky na Vcka),ak si myslis,ze ti Vcka postacia (co si myslim urcite),tak mozno ten Giant Terrago 8)

Ice/ ked si tak strasne prajes ten Hai :devil: Attack 09
31.01.2010 - 20:21:59
00
aj ja som bearov fanusik co si asi z mojho nicku pochopil... :)
ale k teme: preco by si vybral ten Blast?? v com je lepsich od tych ostatnych?
31.01.2010 - 20:24:34
00
na tvojom mieste by som si radsej neco vyskladal vidlu ram a kolesa bazar ostatne nove ale ako chces.
31.01.2010 - 20:25:05
00
tie kotuce by som chcel kupit v priebehu leta takze asi tak 3-5 mesicov po kupe biku
31.01.2010 - 20:27:45
00
nie skladat urcite nechcem...
31.01.2010 - 20:28:56
00
trencin/ skladat bike je dobre ak mas na to dost €,pri 400€ bikoch sa to neoplati :) skus si to preratat 8)

EDIT/ tak potom si zober Konu,upgrade kotucov bude lepsi na nej ;) ale potom rataj aj s tym,ze ak upgradnes kotucovky (na nejake lepsie predpokladam),bude ti treba asi aj lepsiu vidlu (IMHO nemozes na DARTa dat Juicy 7 :lol: ),takze dalsia investicia 8)
31.01.2010 - 20:29:34
00
to je pravda sry. co ja viem asi by som zobral nieco bez kotucoviek lebo do 400E z kotucovkami je hlupost a dal by som si tam v-cka ale tie trojzonove brzdia urcite lepsie ako mechaniky.

PS:ak chces kotucovky tak sa rozhodni teraz lebo ak ich budes v buducnosti chciet dokupit budes musiet vymenit naboj na kolesach a to ta uz neco vide + AKO sa pozeram na tie rafiky hned vymenis aj tie a to uz mas zbytocne prachy takze sa rozhodni.


Naposledy upravil TrencinBIKE dňa 31.01.2010 - 20:40:05, celkovo upravené 1 krát.

31.01.2010 - 20:34:11
00
podla mna je blbost skladat s takymto rozpoctom a predsa len nie kazdy vie sam poskladat bike cize by musel + platit za servis AK NEVIE POSKLADAT SAM ja by som sa osobne do skladania biku nedaval...naozaj sa teraz oplati chodit po kamenych shopoch a hladat zlavy a pozerat a netreba sa zbytocne unahlit a este by sa podla mna aj v niektorych obchodoch dalo na cene dohodnut treba mat aj kus stastia aby si nasiel to to najlepsie co sa da..ale musis pocitat s tym ze kazdy bicykel bude mat svoje plus a tak isto svoje minus napr. plus u tej KONY je vidlica a asi aj kotucove brzdy aj ked by boli lepsie V-ecka no ked mas tie mechaniky dobre nastavene stazovat by si sa stopercente nemal :) minus u tohto bicykla je napr. len 8kolo cize spolu 24 prevodov pricom pri tom giant-e je to 27 prevodov, respektive 9 kolo, ja by som odporucal hladat nieco so standartnymi v-eckovymi brzdami a lepsov vidlicou, prehadzovacom a nabojmi na kotuce a casom dokupit hydraulicke kotucovky...alebo pockat dosetrit peniaze a kupit rovno cely lepsi bike :P porozmyslaj
31.01.2010 - 20:39:42
00
co bude asi najlepsia moznost bude kupit tu KONU BLAST a pocase vymenit brzdy za napr. Avid Juicy 3 alebo Avid Elixir R a to pri tom ze by si kupil len packu a prasa a kotuce by si pouzil tie co by si mal na tej KONE(casom vymenis aj kotuc) http://www.kupkolo.cz/produkty/extra_180/zkola_207/Avid-ELIXIR-R-z-kola-predni-+-zadni,-bez-kotoucu_474.html ale neviem ako by tie elixiri zvladala vidla..(ale ta cena je fakt dobra)
31.01.2010 - 20:46:53
00
bear.grylls/ skusim ti to rozpisat,aby si bol trosku v obraze,kolko to asi vyjde ;)

Kona Blast - 444€
Shimano SLX BR-M665 přední + zadní, bez kotoučů - 140€
Kotuce XT - 33€
Spolu - 617€
Ak budes davat nejake lepsie hydrauliky,tak by som odporucal menit asi aj vidlu,takze dalsia investicia :P

Subtotal 617€
Suntour Epicon 2010 disc 130€
Spolu 747€

A tym padom mozno lepsie zobrat uz nejaky komplet,neviem,ci kubica predava aj na splatky,ale zasa sa dostavame k nasmu oblubenemu Haibiku :wasntme: RX 09 nevyzera zle,vybava je uz slusna,urcite lepsia ako na tej Kone aj kebyze ju upgradnes 8)

Mozno som do zoznamu na upgrade mohol dat nieco lepsie,ako napriklad Elixir R ako Ice Cube,ale chcem len ukazat na kolko by ten upgrade asi vysiel,nezaujimali ma teraz konkretne komponenty ;) Original kotuce by sa tiez mohli nechat,ale tych par eur nie je taka hrozna vec :tmi:
31.01.2010 - 20:49:48
00
bear.grylls ja by som ti ešte odporučil jeden kamenný shop v Košiciach. Je to Isako šport, tento obchod má milý pán Hošala, ktorý je veľmi ochotný a poradí prípadne vyskladá niejaký bicykel aj na splátky ( my sme brali od neho na splátky). Treba to aspoň vyskúšať veď za opýtanie nebijú. Ten obchod sa nachádza na sídlisku KVP, v obchodnom dome, centre alebo čo to je, proste Billa.
www.isako.sk
My máme s týmto obchodom len dobré skúsenosti :)
31.01.2010 - 20:57:39
00
ten hai-bike je velmi dobry no ale uz sme isli dost od ceny..nwm ci s tym bude suhlasit hovorilo sa o 400e. :/ ....ale naozaj by som ti odporucil radcej pockat dosetrit a kupit nieco poriadne :y: radim ti velmi dobre...aj ja teraz lutujem ze som si nekupil hned nieco lepsie som dal do upgrade-u skoro tolko co som kupil cely bike takze to zober do uvahy
31.01.2010 - 20:59:00
00
takze to este raz zhrniem...bicykel chcem za cenu okolo 400€ a skor by som potom chcel vymenit len prednu brzdu za avid juicy 3(v pripade ak zoberiem tu konu blast) zadna by mi mala stacit ta mechanicka co tam bude...takto by to nemalo byt ok?...alebo sa potom vykaslem uplne na kotuce...a zoberiem nieco s V-ckami..napr. ten terrago 3...ale v ziadnom pripade by som nekupoval brzdy za 200€ + vidla...vsimol som si ze aj na stranke http://www.velosprint.sk maju velky vyber bicyklov v mojej cenovej kategorii aj s kotucami aj bez...mohli by ste mi odporucit nieco odtial?...dakujem
31.01.2010 - 21:06:35
00
keyboard_arrow_up