Mám možnosť kúpiť tento bajk za 1150 Eur
http://www.kolokram.cz/cela-kola/horska-kola-29-palcu/horske-kolo-focus-black-forest-29r-20.html

Oplatí sa za tú cenu? Resp. nedalo by sa tú cenu +- nejaký doplatok kúpiť niečo o dosť lepšie? V podstate mi ani
nejde,aby som kúpil maximálne výhodne,ale o to,aby som mal istotu,že som nekúpil vyslovene zle...

ako je to napr. s porovnaní s týmto Radonom?

http://www.bike-discount.de/shop/k1860/a107999/zr-race-29-7-0.html?mfid=52
28.08.2013 - 12:08:07
00
ten radon je na tom urcite lepsie.. len mam obavy z tej foxy CTD co sa kazia jak na beziacom pase :)
focus ma mizerne brzdy aj slabsiu vidlicu
28.08.2013 - 12:49:34
01
hmm,neviem,až doposial som myslel že Magura MT 2 sú dosť dobré brzdy,nakoľko ich dáva na svoje bajky v porovnatelnej cene i Cube,napr.
28.08.2013 - 15:53:27
00
Tak nikdy nevieš akú zmluvu má výrobca bicyklov s nejakým dodávateľom komponentov a nikdy sa nemôžeš spoliehať na to, že komponenty na bicykloch sú tie najvhodnejšie pre všetkých "lebo predsa veľký výrobca musí vedieť čo je výhodné/dobré a čo nie".
28.08.2013 - 16:01:35
00
hmm,neviem,až doposial som myslel že Magura MT 2 sú dosť dobré brzdy,nakoľko ich dáva na svoje bajky v porovnatelnej cene i Cube,napr.

ked ich dostane od vyrobcu za par eur ,preco by ich tam nedal , ved to je znacka :D
28.08.2013 - 23:24:18
00
skus pozriet trek superfly al, isto ma lepsiu geometriu ako spominane bike
http://bycigle.com/web/index.php/menu/detail/4-29-hard/flypage/351-trek-superfly-al?sef=hcfp
29.08.2013 - 19:18:29
00
hm,že sa pýtam,ale ako sa dá odhadnuť geometria rámu podľa obrázka? resp. čo to vôbec tá geometria je:D
29.08.2013 - 20:02:52
00
Prečo by si ju odhadoval podľa obrázku keď takmer každá značka má minimálne pre súčasné modely dostupné tieto údaje na www stránke/v katalógu? http://www.trekbikes.com/za/en/model/fit_sizing?url=za/en/bikes/mountain/cross_country/superfly/superfly_al
Ale samozrejme niečo sa podľa obrázku dá zistiť, napr. či je zadná stavba krátka, stredne dlhá alebo dlhá, aký je asi hlavový uhol a pod.
A netvrdil by som že má "isto lepšiu geometriu", môže sadnúť a nemusí. Je veľa bicyklov ktoré sú v nejakom ohľade lepšie, ale aj horšie, plus samozrejme záleží kto skúša a aké má požiadavky.
29.08.2013 - 20:07:50
00
no,ja som myslel,že pod pojmom geometria sa myslí to, ako lahko/ťažko bajk zatáča,ako sa chová pri stúpaní / či dvíha predné koleso,resp. ako velmi.../ atd...čo sú faktory,ktoré asi ťažko ide vyčítať z obrázka,či schémy...ale učím sa za pochodu :)
29.08.2013 - 20:38:11
00
Však jasné že geometria ovplyvňuje celkové správanie a posed, ak vieš konkrétne údaje tak sa ten posed aj správanie dá porovnať s inými alebo aj celkovo zhodnotiť bez porovnania.
29.08.2013 - 20:42:06
00
chorobný tárajko- teoretik P...L a jeho rady :) posed a to ako ti "sadne" sa samozrejme upravuje povytiahnutím sedlovky,sklonom sedla a pohybom dopredu -dozadu v zámku sedlovky,prípadne náklonom riadidiel či zmenou predstavca...geometria sa nedá zmeniť či upraviť.jedine výmenou vidlice s iným zdvihom.dobrá geometria zjednodušene zabezpečí to,čo si pomenoval.a v Treku ju kreslí ten čo spravil prvý horák a neskôr i 29-iny. a isto to nieje PatrkL :D
29.08.2013 - 22:08:26
00
:tmi: Zase si neodpustíš nejaké urážky?
No poď, cituj kde som napísal niečo zle a oprav to. Pekne rad za radom, nech má "chorobný tárajko" šancu poučiť sa (a tomu ver že sa rád poučí nech môže inokedy lepšie poradiť).

Skúsim to napísať ešte raz a inak, sadni si k tomu, zapni mozog a pomaly to prečítaj. Samotná geometria určí v akom rozsahu a či vôbec bude možné ten posed ako pre koho nastaviť, niekto jednoducho na tom v tvojich očiach dokonalom Treku (najlepšie zo stránky http://bycigle.com/ ) nedokáže nastaviť správny/pre neho vhodný posed a to je fakt. Tiež samotné jazdné vlastnosti niekomu nesadnú na 100%, niečo čo sadne každému na každý štýl neexistuje a takmer každý výrobca má nejaký svoj prístup k dosiahnutiu kompromisu obratnosti, stability, tuhosti...

Chceš snáď tvrdiť, že všeobecne dokonalú geometriu má práve Trek a jednoznačne sadne rám (s jeho geometriou a vlastnosťami) každému kto naň sadne? Plus samozrejme komponenty a pomer cena/výkon to je bez debaty tiež dokonalosť, božechráň aby som sa opovážil spomenúť nejaké nedostatky, lebo ak to náhodou zbadáš tak napíšeš opäť hodnotný príspevok čo veľmi pomôže autorovi témy/otázky.
29.08.2013 - 22:46:19
03
paťo načo ho riešiš? škoda slov :)
29.08.2013 - 22:51:37
00
[quote=""]:tmi: Zase si neodpustíš nejaké urážky?
No poď, cituj kde som napísal niečo zle a oprav to. Pekne rad za radom, nech má "chorobný tárajko" šancu poučiť sa (a tomu ver že sa rád poučí nech môže inokedy lepšie poradiť). bla.bla,bla...

rob si čo chceš,ale mne sa zdá,že tu jazdíš akési víťazné virtuálne kritérium.čo keby si sadol na bicykel? najazdil nejakých 10000 ročne...a dal sem svoje skúsenosti ? ja mám 2 Treky a 2 Gianty,obľúbený obchod kde robia asi jediný poriadny servis široko ďaľeko....a asi za polovičné ceny oproti tým babrákom.tak to tu radím ľuďom...
30.08.2013 - 08:16:42
00
paťo načo ho riešiš? škoda slov :)

Veru, už nebudem, však má 2 Treky, 2 Gianty a svoj obľúbený obchod, to sú nepriestrelné argumenty prečo písať hlúposti :clap:
30.08.2013 - 08:26:22
01
keyboard_arrow_up