Čaute,

chcel som si dofúkať koleso ale nemal som tú správnu pumpu a koleso mi úplne vyfučalo :(. Potom som kúpil správnu pumpu nafúkal koleso a všetko vyzeralo ok. Ale ako som zistil, tak plášť a ráfik po obvode nie sú od seba rovnako vzdialené.

Našiel som na tomto fóre super návod:
http://www.mtbiker.sk/clanky/1242/vymena-duse-kontrola-a-obuvanie-plasta-a-duse-lepenie-defektu..html

a konkrétne:
Po nafúkaní duše sa niekedy stane, že plášť sa dobre neusadí do ráfika a koleso vyzerá, akoby na ňom bola tzv. osmička alebo vajíčko. V tomto prípade pomôže nafúkať dušu na vyšší tlak, vďaka čomu dosadnú pätky plášťa do ráfika. Ak by ani vyšší tlak nepomohol, použite ďalší trik: Naneste mydlovú vodu na strany plášťa a opätovne nafúkajte dušu.


Skúšal som nafúkať dušu na vyšší tlak ale bojím sa, aby mi nepraskla.

Nemáte nejaké tipy ako docieliť rovnakú vzdialenosť plášťa a ráfiku po celom obvode kolesa?

Vopred ďakujem za rady.
22.09.2012 - 19:11:48
00
asi chces povedat ze plast nesadol upplne na raf a hadze osmicku? ak ano tak potom to treba mydlovou vodou obliat a fukat na max tlak co byva tak 4-5 atmosfer a malo by ti to sadnut ak nie tak je mozno zly plast
22.09.2012 - 19:20:59
00
Presne to som myslel, len nemám merač tlaku a bojím sa, že mi duša praskne.

Myslíš, že keď si kúpim redukciu - galuskový/autoventil, tak budem môcť tlak kontrolovať aj podľa merača tlaku na autá?
22.09.2012 - 20:17:45
00
hej budeš môcť .
22.09.2012 - 20:40:48
00
mal si si radsej kupit pumpu s manometrom.
22.09.2012 - 21:42:09
00
keyboard_arrow_up