V tom Treku je v tej cene, som poslal o par prispevkov dozadu.
02.08.2014 - 22:05:03
00
Za seba ti poviem toto - predajca mi pride rovnaky typ, ako bol vo vedlajsom meste u nas a uz stihli medzitym skrachovat ako mali "mudre" rady. Ak na tom nebudes robit ziadnu divocinu, vystacis si s bikom za 400 € a nebudes mat vaznejsie problemy a mozno ani ziadne. Ja som skakal 2,5 m skoky na beton na starej "rekreacnej" XCR vidle pruzina (vraj urcena len na obrubniky) predne koleso este dokonca jednovrstovy dural = takmer blato a koleso stale drzi po 8mich rokoch ako nic - bez jedineho centrovania (az kym mi bike pred mesiacom neukradli). 80% jazdenia je technika !!!!! a nie "kvalita" biku. Ram musi mat vyhovujucu geometriu - o kvalite mozme pomlcat na taketo ucely, to sa len tak nerozsype - nema preco. Takze skor si vyber cenovu kategoriu a ram, ktory sa ti bude pozdavat, ked sa prevezies. Potom si daj do porovnania komponenty a ber co ti pride ako najrozumnejsia volba k cene. Keby som chcel jazdit co ty, do 400-500 € si vyberiem urcite a to v prvej predajni a chalani ti celkom dobre radia.
02.08.2014 - 22:47:40
00
Vcera som bol v obchode, kde mali ten mongoose... pacil sa mi, ale nebol som z neho uplne uneseny... predajca mi znova "poradil"... on by najprv riesil kvalitu ramu, potom vidlicu a potom prislusenstvo... a ten mongoose, ze ram ma tazky s dobrymi komponentmi... vravel, ze radsej zobrat kvalitny ram so slabsimi komponentami... navstivil som este jednu predajnu a tam mali TREKY... a poviem, ze sa mi zapacili... viseli na stene vedla CTM a bolo vidiet, ze su troska dlhsie ako CTM, to bude asi tou geometriou, ze? Problem je, ze su ale drahe :)
Tak teraz neviem... skusim pockat este na vypredaj CUBE a TREK aj CTM... vdaka za rady, uz sa v tom viem trocha lepsie orientovat...

Jeden uzivatel napísal xc-am-en-bicykle/bike-do-530e-t34789.html?view=unread#unread, niečo k tomu Mongoose. Ma napr. doživotnú záruku na ram...
03.08.2014 - 13:40:24
00
Za seba ti poviem toto - predajca mi pride rovnaky typ, ako bol vo vedlajsom meste u nas a uz stihli medzitym skrachovat ako mali "mudre" rady. Ak na tom nebudes robit ziadnu divocinu, vystacis si s bikom za 400 € a nebudes mat vaznejsie problemy a mozno ani ziadne. Ja som skakal 2,5 m skoky na beton na starej "rekreacnej" XCR vidle pruzina (vraj urcena len na obrubniky) predne koleso este dokonca jednovrstovy dural = takmer blato a koleso stale drzi po 8mich rokoch ako nic - bez jedineho centrovania (az kym mi bike pred mesiacom neukradli). 80% jazdenia je technika !!!!! a nie "kvalita" biku. Ram musi mat vyhovujucu geometriu - o kvalite mozme pomlcat na taketo ucely, to sa len tak nerozsype - nema preco. Takze skor si vyber cenovu kategoriu a ram, ktory sa ti bude pozdavat, ked sa prevezies. Potom si daj do porovnania komponenty a ber co ti pride ako najrozumnejsia volba k cene. Keby som chcel jazdit co ty, do 400-500 € si vyberiem urcite a to v prvej predajni a chalani ti celkom dobre radia.
04.08.2014 - 16:02:28
00
Za seba ti poviem toto - predajca mi pride rovnaky typ, ako bol vo vedlajsom meste u nas a uz stihli medzitym skrachovat ako mali "mudre" rady. Ak na tom nebudes robit ziadnu divocinu, vystacis si s bikom za 400 € a nebudes mat vaznejsie problemy a mozno ani ziadne. Ja som skakal 2,5 m skoky na beton na starej "rekreacnej" XCR vidle pruzina (vraj urcena len na obrubniky) predne koleso este dokonca jednovrstovy dural = takmer blato a koleso stale drzi po 8mich rokoch ako nic - bez jedineho centrovania (az kym mi bike pred mesiacom neukradli). 80% jazdenia je technika !!!!! a nie "kvalita" biku. Ram musi mat vyhovujucu geometriu - o kvalite mozme pomlcat na taketo ucely, to sa len tak nerozsype - nema preco. Takze skor si vyber cenovu kategoriu a ram, ktory sa ti bude pozdavat, ked sa prevezies. Potom si daj do porovnania komponenty a ber co ti pride ako najrozumnejsia volba k cene. Keby som chcel jazdit co ty, do 400-500 € si vyberiem urcite a to v prvej predajni a chalani ti celkom dobre radia.


Takže nema vyznam pre mna riešiť vidlu a komponenty? A teda ani ram? Tie bicykle okolo 400 maju xct alebo xcm vidlu... ako zase nechcem kupit a potom lutovat... ale mas pravdu, urcit si financny strop a to najlepsie v tom kupit a hotovo...
04.08.2014 - 16:13:56
00
Vychadzam z tohto: "Jazdit budem rekreacne, 1-2x tyzdenne do prirody, taka cykloturistika po polnych, lesnych a rozbitych asfaltovych cestach cestach... vyska 182cm , vaha 75kg"

Ram nejako extra riesit nemusis podla mojho nazoru. Ber to, na com sa ti jazdi dobre pri skusani. Samozrejme zobrat lepsiu vidlu je uz viac o komforte, takze lepsiu vidlu ma zmysel riesit, ale ram pri tomto style jazdenia prakticky vobec (geo ano, "kvalitu" nie). Ram sa ti nema preco znicit, ak ano, tak bol zle vyrobeny, na co mas zaruku.. Ostatne komponenty radsej horsie, ako horsiu vidlu na ukor lepsich komponentov (prinajhorsom vymenis). Ide vsak o to, ze je sice pekne mat kvalitny ram, ale ak budes chciet nieco ine, tak aj tak pojde bud cely bike prec, alebo ho budes mat ako rezervu. Nenechas si ram aby si tam nakupil nove komponenty - bud to budes po case menit (s tym ze to nebude nejaka zasadna polozka) alebo kupis uplne novy bike.

pri 26" kolesach by si nemal mat vecsi problem vybrat, pri 27.5 ti uz pisali, ze to budu najlacnejsie biky a aj ta kvalita vsetkych veci pojde dole.

PS: ja som preskladal po 2 rokoch polovicu veci zo stareho biku (8000 SK) na novy ram a 6 rokov mi vsetko drzalo - menil som len spaliky, plaste, kazetu, retaz. Prednu pilu a kluky s pedalmi len raz. A to som aj dost jazdil aj dost skakal, takze nevidim nejaky zasadny problem aby si ho znicil.
04.08.2014 - 16:34:18
00
Tak, dnes som navstivil dalsi shop, kde maju pre zmenu bicykle Specialized a Giant... predajca mi samozrejme hovoril, ze Specialized maju najlepsiu geometriu, ze oni s tym zacali a su lidrami v segmente atd... CTM predavaju tiez a tie mi vobec neodporucal prave kvoli geometrii... mozte mi z vlastnej skusenosti niekto povedat ako to je s tou geometriou? Ak mi predajca v jednej predajni povie, ze Cannondale je najlepsi a Mongoose by nebral... v druhej povie, ze Cube je super a iny by nebrat... v dalsej ze Trek je ono a ostatne by chceli byt tam kde je on... no velmi objektivne, fakt... takze CTM vsetci predajcovia velmi nemusia...

ako to je s tou geometriou, je to nieco podla osobnej chuti, alebo ak je tak dolezita, tak podla akych parametrov sa da vyznat v jednotlivych znackach? Vedel by niekto to porovnat? Tie 4? Cube, Cannondale, Specialized a Mongoose? podla tych nacrtov geometrii co vidavam pri bikoch, da sa povedat, ze ta je dobra, ta je horsia? Ako v tom obchode kde mali CTM a Trek, tak to som mohol vidiet, ze trek bol dlhsi asi o 2-3cm... mozno ak mate nejaky link, kde to uz bolo porovnane...

inak bol tam schopny bicykel http://www.specialized.com/sk/cs/bikes/mountain/rockhopper/rockhopper-29

ma vidlicu suntour xcm s olejom a pruzinou a predajca vravel, ze je v pohode... takze aka vidla je teda v pohode? Da sa kupit lacny bicykel so super geometriou s dobrou vidlou? Uff... pomaly ma to fakt nebavi...
06.08.2014 - 20:11:42
00
vtvojej cenovej kategorii je to vpodstate jedno tu vidlu kebyze mas aspon xcr ako sa tu odporuca aby fungovala,geometriu neries ale si vyskusaj aka ti pasuje a ctm robi slusne biky :-)nechcel by som.vidiet 400e specialized co ti pomoze nejaka geo
06.08.2014 - 20:38:25
00
inak ked obhajujem ctm ked xe clovek lacny bike a funkcny bike kamos ma ctm rambler 3.0 a je to celkom funkcny bike kebyze je viac lofky hrozne sa my lubil ghost 20xx neviem presne oznacenie sorry :-)ale to je ina cenova kategoria
06.08.2014 - 20:54:35
00
vsetci hovorite vyskusaj si geometriu aka ti pasuje... ako viem aka mi pasuje... doteraz jazdim na starom horskom vectore, takze ja neviem rozlisit co je dobra geometria a co nie... pre mna sadnut na akykolvek novy bicykel s akoukolvek geometriou bude asi skok o svetelny rok... keby boli vsetky bicykle pokope, z kazdej znacky a mohol by som si ich hned vyskusat zaradom, tak to by sa dalo... ale takto fakt neviem posudit...
06.08.2014 - 21:32:34
00
Práve preto nemá význam geometriu riešiť v tomto momente.
Vitipuj si, do ktorého biku by si šiel a vyskusaj si ho. Nedavaj moc na rady predajcov. Každý povie svoje.
06.08.2014 - 22:13:18
00
S CTM nieje absoutne ziadny problem. Vacsina predajcov(cest vynimkam) ti bude tvrdit ze je najlepsie to z coho ma najlepsi profit, hlavne ked vidi ze nevies co chces a vobec sa nevyznas. CTM ma taku istu geometriu ako aka kolvek ina znacka, vsetky HT maju +- rovnakiu geo. Rovnaky uhol hlavovej a sedlovej trubky, trochu sa lisia v dlzke ale to sa da doladit predstavcom. Nepocuvaj tiez rady ze na rozbity asfalt a polne cesty je jedno aku mas vidlu, aj tam to budes citit velmi. XCT XCM absoutne neries. A ak si sa uz rozhodol dat 600 tak neries ani XCR pruzinovu. Nevidim dovod neist do toho najlepsieho co vies kupit a to je CTM caliber 1.0, ked sa popytas v predajniach tak zrazis cenu aj pod 600€. Ma moderny 27,5" ram s dobrou geo. Slusnu RS vidlu vzduchovu a slusne komponenty ktore vydrzia roky rekreacneho jazdenia. Na vysku 180cm velkost 19".
07.08.2014 - 07:15:08
01
Ani toto nevyzera zle, ale je to už vyššia cena: www.bicykle.eu/bicykle/horske-27-5/cube/cube-analog-27-5-2014.html
07.08.2014 - 08:06:33
00
Ale v pomere cena/hodnota nema ctm veľmi konkurenciu.
07.08.2014 - 08:09:27
00
@forrestno1 Pod vyzkusanim geo sa mysli aby si si na bike sadol a trochu sa previezol. Ab ti bike sedel, aby si nebol velmi pokrceny, ani natiahnuty, aby si sa citil pohodlne.
Ten CTM Caliber 1.0. ti za rovnake peniaze (vidim ze RRP cena je taka ista ako na Specialized co si dal link) ponukne o trochu viac, hlavne lepsiu vidlu.
Ani Specialized nie je zly bike, je to taky zaklad a na tvoje jazdenie ti bude stacit ak je pruzina dostatocne tvrda vzhladom na tvoju hmotnost.Vidla bude sice horsia ako na CTM ale ak chces radsej znamejsiu znacku tak ho kludne zober. No urcite ho vyzkusaj, ci sa vidla velmi nezanara.
Tazko je presne poradit, lebo su to tvoje peniaze a ty sa musis rozhodnut. Na tvojom mieste by som siel vyzkusat Specialized aj Caliber a uvidis ktory sa ti bude pacit viac a ten si kup.
07.08.2014 - 08:57:56
00
keyboard_arrow_up