Ahojte, potrebujem posunut sedadlo smerom dopredu a neviem o kolko cm 1cm? 2cm? 3cm? to mozem posunut, je tam oznacenie max a min (0), ale neviem na aku hranicu sa "Max" moze dostat v tomto pripade, alebo teraz uz je sedadlo max posunute smerom doprava? ku riaditkam? Viete prosim Vas poradit. Dakujem.

Prílohy:

sedadlo.png
sedadlo.png 1.06 MiB thumb_up0thumb_down

17.08.2017 - 11:26:29
00
Vymen sedlovku s offsetom za rovnu a vyhnes sa problemom so sedlom.
17.08.2017 - 11:39:34
03
Ťažko to je z obrázka posúdiť. Máš netypický zámok sedlovky. ( Zadná časť je v spodnej časti predĺžená.)
Môžeš posunúť až tak, že ryska MAX bude na úrovni hornej zadnej hornej úchytky sedla zámku.
Ja som obdobný problém riešil výmenou sedlovky s nulovým ofsetom.
Pokiaľ je sedlo uchytené v strede lyžín, lepšie odpruží nárazy. Menej trpí riť a samozrejme aj materiál.
17.08.2017 - 11:48:25
02
ako pise galipe na ten max hornym uchytom kludne ,ak nebude stacit tak tu sedlovku ako pise bruco
17.08.2017 - 13:10:02
00
Mozes kolko dovoli zamok sedlovky.....skontroluj si ci mas koleno nad osou pedala.....potom nastav ako treba.....ak nejde inak......urob co ti radia chalani.
20.08.2017 - 15:20:47
00
da sa ta sedlovka otocit ?
t.j. offset nebude +X, ale -X
21.08.2017 - 13:01:35
00
Ahojte. Po bicyklovaní na cesťáku cítim tlaky v kolenách. Mám rám na výšku 165-172 a moja výška je 167 cm. Prikladám fotku sedadla v aktuálnej polohe. Dal som kľuky do vodorovnej polohy, nasadol na bicykel, tretry do pedálu a koleno vyčnieva asi o 2 cm pred os pedála (robil som to so šnúrou so závažím). Asi by som ešte potreboval posunúť sedadlo dozadu. Odporučte mi prosím inú sedlovku, nakoľko na mojej už nemôžem posúvať dozadu. Ďakujem za príspevky.
PS: Môžem práve kvôli tomu mať problémy s kolenami?

Prílohy:

WP_20180617_12_37_33_Pro.jpg
WP_20180617_12_37_33_Pro.jpg 419.03 KiB thumb_up0thumb_down

17.06.2018 - 12:59:12
00
Ahoj. Mňa boleli kolená skôr keď som mal sedlo viac vzadu. Pozri ešte nastavenie výšky sedla a kufre na tretrách.
17.06.2018 - 13:05:41
00
Sedlo mám v takej výške, že nohy mám skoro vyrovnané (minimálne ohnuté v kolene), keď je pedál v najnižšej polohe. S kuframi už som šteloval... Ako zistím, že moja sedlovka má aký offset?
17.06.2018 - 13:09:38
00
V com moze byt problem pri sliapani na biku (najma do kopcov) ma bolia triesla noh, po rovine je to lepsie bez bolesti..sklon sedla na fulle je v rovine a myslim, ze aj vyska a predozadna poloha sedadla je v poriadku..fakt neviem
16.07.2018 - 20:01:04
00
Podľa foto máš na tej sedlovke minimálny ofset. (od oka tipujem tak 1 cm???)
To uchytenie sedla v sedlovej zámke nie je OK. Lyžiny nebudú správne tlmiť a budú na okraji namáhané a zrejme sa skoro aj "odporúčajú".
Sedlovku s ofsetom 2,5 cm zoženieš. Robia sa aj 3,5 cm (FSA a Truvativ) ale je problém ich zohnať.
Ak sa jedná o bicykel, ktorý máš v profile, skôr sa mi vidí, že by si mal dať dlhší predstavec.
16.07.2018 - 20:18:58
01
Dobre ti pise pan nadomnou, sedlovka s offsetom a dlhsi predstavec a na mierka ci riska ci ako to nazvat je tam aj na to aby si nesiel za jej hranice. V tvojom pripade vytvaras paku na zadnu cast sedla, aby sa nestalo ze pri vacsom hupaku v sedle natrhnes gule. Daj si na to pozor, lyziny by mali mat znacky max max.
16.07.2018 - 23:59:51
00
Marci 81 skús sa dobre zmerať... ideálne s asistentkou :D :D :D a nahádž údaje sem... záložka doporučená veľkosť - celková výška, dĺžka vnútornej nohy a potom aj záložka nastavenie kola... je tam tých rozmerov viac... a samozrejme nastaviť typ kola atď... treba sa s tým pohrať...

http://www.setthebike.com/cz

dlho som špekuloval nad nastavením sedla, všelijako som stále posúval... až potom som tu zistil, že síce výškovo spadám do kategórie bicyklov 21,22" alebo pri cesťáku 60,61 ale mám asi kratšie nohy a tam mi vyhovuje 19,20" resp. 58,59 cesťák... a je to tak, kúpil som 21" a musel som špekulovať s výškou a offsetom sedla... teraz som ho vymenil za taký istý 19" model a šecko v porádečku... rozdiely v kostre sú tam "malé", ale sú...

a s tretrami síce nemám skúsenosti, ale akurát tu niekto v téme písal, že aj nastavenie "šmatlavosti" (neviem ako to správne nazvať... že nie len poloha dopredu, dozadu, ale aj "vyosenie" tretry voči rovnobežnej osi môže hrať svoju rolu...

tutoka offset 22 mm napr. https://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/sedlovky/pevne/force-basic-p6-4-karbonova-sedlovka-27-2-350-mm-cierna-mat.html
17.07.2018 - 07:09:38
00
Na sedlovej zámke nevidím žiadnu "čiarku", odkiaľ by sa nastavovalo sedlo podľa rysiek na lyžinách. Kde by mala byť nula na ryske, ak chcem nastaviť maximálnu zadnú polohu sedadla?
Ináč vymenil som pedál na bicykli (dal som klasiku+SPD), pedálujem bez SPD a zistil som, že špičky mám viac vytočené smerom von. Asi to bude problém. Skúsim nastaviť kufre do tejto polohy.
17.07.2018 - 12:13:36
00
Nastav si to na tej stránke... Možno dávaš sedlo zbytočne dozadu - kvôli čomu sa ti zle šlape, a ako tu už odznelo možno pomôže dlhší, alebo nastaviteľný predstavec na riadítka na zmenu posedu...

Poloha stredu a výšky sedla voči stredovej osi kľúk ti vylezie z tých výpočtov... a rieši šliapanie... A k tomu nastavenie kufrov teda este.... To vychádza z geometrie rámu a proporcií tela jazdca...

Predstavec - jeho dĺžka, sklon a vzdialenosť od sedla riešia druh posedu...

Lenže funguje to všetko dohromady... Posunutím sedla dozadu síce dosiahneš športovejší posed, ale bude sa ti horšie šliapať... extrémne dávať posed dozadu pomôže len vtedy, ak máš malý rám, sklon posedu sa rieši predstavcom a riaditkami
17.07.2018 - 12:29:12
00
keyboard_arrow_up