Zdravím ľudia.
Chcel by som poprosiť o radu. Pri výbere bicykla.
Som v tom nový a veľmi som načatý ostatnými, ktorý jazdia. Veľmi by som si chcel kúpiť bike.
Z dôvodu, že som mladý a nemôžem zarábať mám veľký limit peňazí.. moj limit je okolo 400e naj do 400 e. No ja som amatér v bicykloch ale mám zhruuba predstavu čo by som chcel.
Chcel by som to mať aj na normálnu prepravu aj po asfalte ale chcem aby bol bicykel orientovaný na traily no proste aby to bol horský bicykel. Taká zlatá stredná cesta. :) Len ja som si chcel dať sám rady ale som dosť obmedzený sumou peňazí. A v podstate je horšie pre mňa a ešte horšie sa vyberá bike, ktorý by sa vopchal do tejto ceny keď som vysoký 185 cm a moja váha je 86 kíl.. Mal som vyhliadnuty a rozmýšlal som o ctm rein 2.0 čo si myslíte?
ja sa vôôbec nevyznám v značkách. Poznám ctm a leaderfox a ktm a to je všetko. :D v úvahu padol len ten ctm. Ale aj tak som stratený lebo neviem nájsť ani second hand ctm rein 2.0 v dobrom stave...
Rád by som bol keby bicykel mal aj úroveň. A aby niečo vydržal.
Veľmi by som sa rád aj spýtal koľko palcový rám by mal byť a kolesá. Ja len viem že by bol ideál 29´´ kolesá a rám ani moc neviem. A ani kvalitu ja moc nerozoznám. Ale rád by som bol keby ten bike niečo vydržal ale aby aj vyzeral a aby sa zmestil do môjho budgetu.. JA VIEM. Trošku som v štichu... A obmedzený. No je to tak. Peňazí viac niet...

Ďakujem za každý koment! cením si vaše rady :)
18.07.2020 - 21:54:05
00
Najskôr toto: https://www.decathlon.sk/st-540-cerveno-cierny-275-id_8500757.html ; inak toho veľa nenariešiš.. :)
18.07.2020 - 22:39:55
02
Ešte otázka,.. Aký je rozdiel medzi kotúčovými brzdami mechanickými a hydraulickými? teda čo je lepšie a pohodlnejšie a čo má dlhšiu výdrž?

ďakujem za odpoveď
18.07.2020 - 23:55:17
00
Aký je tam - rozdiel? No značný... :D Všeobecne sú "lepšie a pohodlnejšie" povedzme hydraulické, no "výdrž" závisí skôr od platničiek a kotúčov..
19.07.2020 - 07:39:34
10
keyboard_arrow_up