Zdravim neviete mi niekto poradit kde na svk zozeneim pruzinu na tlmic Bos . A este aku tvrdost pruziny a vynutie by malo byt vhodne na 82kg a tlmic 240 mm ..?
26.07.2017 - 11:31:41
00
Nemusis priamo Boss ak nejde o specialnu progresivnu, pojde aj Fox,Canecreek, Manitou, Rockshox a ine, ale ak mas uzsi tlmic, tak idealne asi Fox, ten robi tusim 2 alebo 3 verzie sirky, a uzsia pruzina je lahsia /idealne titanova/, v kazdom pripade potrebujes vediet sirku na ktoru je to robene (podla koncovych podloziek, ktore drzia pruzinu a sroubuju sa na tlmic). Dalej potrebujes vediet zdvih ramu a dlzku piestnice .. z toho zistis pakovy pomer a podla toho urcis tvrdost cez pocitadlo napr. http://service.foxracingshox.com/consumers/Content/mtbspringratecalculator.htm (su aj ine, Canecreek ma malinko iny a este sa nejake najdu). Ale ak potrebujes specialnejsiu verziu, progresivne vinutie pruziny, tak v tom neporadim.
26.07.2017 - 11:41:52
00
Dakujem za radu potrebujem vnutorny priemer pruziny 36.5mm to su vacsinou cane creek a bos a neviem ich neako na ziadnom e shope najst .
26.07.2017 - 11:56:31
00
Ah ano, mas pravdu, Fox su o kusok uzsie .. zda sa mi ale, ze Rockshox , CC a Manitou maju rovnaky rozmer , nasiel som na nete takuto tabulku
http://www.lite-spring.com/fitting .. tak aj MZ.
Canecreek asi na Slovensku nie, najblizsi dovozca je v CR , ja som kupoval z bike24 /ak by si hladal inde, tak ID alebo inner diameter/
26.07.2017 - 12:03:41
00
Dakujem za radu idem daco googlit teda
26.07.2017 - 12:17:18
00
Ako napísal ITO, potrebuješ vedieť rozmer tela tlmiča (šírku valca), ktorý ti určí, aká vnútorne široká pružina ti tam vojde. Preto udávajú výrobcovia pružin tzv.ID (internal diameter) pružiny. Tieto všetky majú plus mínus podobný vnútorný rozmer:
- BOS
- Elka
- Cane Creek
- Diverse
- Fox
- Manitou
- Marzocchi
- Progressive
- X-Fusion
Avšak niektoré sa líšia aj o 1mm. Čo môže byť rozhodujúce.

Bacha ale aj na samotnú dĺžku pružiny. Nemusíš mať dostatok závitov na tlmiči, aby sa ti tam vošla aj kratšia pružina. Preto si to zmeraj keď budeš objednávať, či ti daná pružina vojde a počítaj mínus cca 1-2cm na základné napnutie (zatočenie pružiny). Keď všetko zadáš do kalkulátora, vyhodí ti orientačnú hodnotu sily pružiny v librách (lbs).

Pozor ak by si chcel titánovú pružinu, alebo odľahčenú oceľ (napr. Fox SLS, Nukeproof SS a pod.), tieto bývajú o niečo mäkšie, takže miesto napr. 400lbs kupuj radšej 450lbs.

Ja som to robil tak, že som si kúpil dve klasické oceľové pružiny, na základe kalkulátora, a skúšal som, ktorá je vhodnejšia. Po tom som si vybral titánovú.
Držím palce pri výbere!
26.07.2017 - 12:33:34
01
Dakujem pekne
26.07.2017 - 13:00:51
00
keyboard_arrow_up