Zdravím.. Potrebujem poradiť s výberom biku. Konkrétne mám vyhliadnutý bike Kona Shred 2014 http://www.kona.cz/kolo/shred# . Po minulé roky to bol čisto dirt bike no posledné dva roky upravili geometriu a v anotácií sa píše (výcuc) - je to perfektní kolo pro kohokoliv, kdo hledá skutečně všestranné kolo.- . Chcem bike na také srandovné jazdenie v lese po chodníčkoch (ano aj po lesných cestách roz....ných ťažbov) rozpumpovať to v rovinatejších lesoch, poskákať. No problém je že by som ho chcel sem tam zobrať aj na dlhšie trasi (tour) do hôr, kde treba dosť šlapať do kopca (bike má 15 kg uf). Tak ma zaujma či by to šlo vyťiahnuť sedlovku vysoko, pohodlne a pritom sa moc nenakláňať dole k rajdom... a vobec aké to bude mať nevýhody ako tour bike? Dík
09.08.2014 - 16:42:52
00
Ahoj. Najväčšiu nevýhodu vidím v tej vidlici. Za akú cenu ho môžeš mať?

Ak by si zobral normálne HT-čko ktoré má nižšiu hornú rámovku a solídnu výbavu so 120mm vidlicou tak to poslúži lepšie ako tá Kona, kde hodnotu má len rám a jediná väčšia výhoda je jednoduchý pohon v základe.
09.08.2014 - 16:57:35
00
Čo je z vidlicov? Okrem toho že ani google o nej nič nevie? :) Cenu tak píšu tam 18 800 kč čo je asik ... no dosť na eurá :) taký moj strop na ht ale ked mne sa veľmi páči a navyše to posledný ht model od kony s 26 kolesami. Som pozeral že na budúci rok majú len 27 a 29, škandál. A pohon je tam pre mňa na nom fajn že 2xneviem ani kolko, jednoduché je to a navyše s rringom. Inak dík za odpoveď.
09.08.2014 - 17:17:27
00
ja byť tebou,kúpim si nejaké overené čistokrvné XC Htčko so 100mm vidlou a nakoľko určite budeš chodiť aj po asfalte tak klasika 3x9...
09.08.2014 - 17:24:06
00
Z Kony Five O spravili nového Shreda. Geometria je veľmi podobná a Five O bol All Mountain Hardtail. Značku Spinner som nevidel nikdy v živote, takže tá vidlica sa podľa mňa posúdiť nedá, ale problém je Shimano Altus skoro za 20000kč?? Táto rada je na treking a nie na všestranné bicykle. Rám je dobrý a sedlovka sa mu bude dať vytiahnuť do výšin. Ale to je asi všetko, mal by si sa poobzerať po niečom s lepšov výbavou.
09.08.2014 - 17:28:08
00
3x9 je nuda.
Ja som jazdil 2x9 a už aj ten najmenši ma prestal baviť tak som presedlal na 1x10 direct mount a vôbec mi tie dva prevodníki nechýbajú.
09.08.2014 - 17:31:55
00
No xc mám na asfaltek do práce ... praveže som chcel niečo tvrdšie, nepotrebujem to ťahať do kopca jak Sagan skor sa baviť. Tie tour dávam aj tak len občas s frajerkov. No ale dakujem za rady a hlavne MiroviN za ten altus, som nevedel že to je trekvýbava- to znamená že to do kopca asi nebude dobre radiť?
09.08.2014 - 17:56:42
00
Podľa mňa je jedno či do kopca alebo z kopca. Shimano Altus sa montuje väčšinou na lacnejšie bicykle a v podstate je to kus plastu z pružinou, bez nejakých technických vychytávok. Radiť ti zaradí ale nejaký dobrý pocit od neho nečakaj :D, určite neni stvorený do lesa alebo na skákanie.
09.08.2014 - 19:53:26
00
Myslel som to tak že v horšom teréne sa s ním bude zle radiť (keby dačo tak ja si už poradím:). A možeš mi prosim ťa vysvetliť čo znamená že prehadzovačka nieje vhodná na skákanie? Či sa ako k celému biku vyjadruješ? Alebo sa bude rozladovať pri skokoch, vyskakovať z pastorkov reťaz?
09.08.2014 - 20:41:23
00
Nie iba k pohonu, bike má super hravú geometriu. Využitie tejto rady je maximálne na xc. To je takto ťažko povedať možno ustojí aj väčšie nárazy len myslel som tým, že to nie je jej primárne využitie. Proste je hlúposť kupovať si niečo čo sa mi možno nepokazí. Ale to radenie je tam preto lebo je to 8speed a na 8speed sa už vyššie rady nevyrábajú, všetko je na 9 alebo 10.
09.08.2014 - 20:59:20
00
No presne totok som si myslel že je to tam z dovodu 2X8. Tak ale ja som myslel že na xc je práve vhodný večší rozsah aspoň 20 - 30 rýchlostí (nije týchto 2x8), a ďalej čo lepšie potom môžu dať na taký hravý bajk s jednoduchším radeným keď vyžšie rady su neni... to by museli tam švacnuť 2x9-10 aby to malo výbavu za tu cenu v poho !?. Príde mi to fakt dosť čudné že je tam taká šit :) prehacka. A že najdlhšie vyrábaný model od kony. No hold smola ešte raz ti dakujem za postreh, ja to možem akurát z fotky posudiť a to je ťažko rozoznať plast - neplast. A ešte takto nieje možné že by tá nižšia rada nabrala na kvalite od toho modelu ktorí poznáš ty? Lebo je to fakt škoda.
09.08.2014 - 21:41:33
00
Ak sa ti páči a chceš ju tak choď do toho, ja som konu jazdil a sú to dobré bicykle, časom si nejaké komponenty pomeníš. Ale podľa mňa je za tú cenu ten setup slabí.

Pozri sa na toto je to o 100€ drahšie ale na hranie sa úžasné. Ak už xc máš tak do kopca budeš šlapať s ním.
http://www.mtbiker.sk/bazar/bicykle-pevne-a-hardtail/209036/bike-nukeproof-snap-4x-.html
09.08.2014 - 22:08:17
00
Dakujem ti pekne že si sa snažil a našiel mi tento bike, rozhodne má lepšiu výbavu (aj ked sa do tých rád moc nerozumiem ale komponenty majú svoj cveng :), no xc som zošrotoval momentálne sedím na bobku lebo sa na nom už bojim do hory, jazdím s ním len do práce, práve preto by som chcel niečo jazdivejšie ale aj na tour. Takže ten bike mi rozhodne nehrá do karát. Totok s tou konou bol (je) taký plán b. Ja si chcem totiž kupiť (možno) fulika a ked nie (z dôvodov prachy, rodina, nedostatok skúseností,..) tak nejaké ht do 650 aby som si spravil radosť a súčastne nebanoval že mám "iba" ht lebo full som ešte nejazdil.... dúfam že rozumieš. :)
09.08.2014 - 22:30:12
00
Zdravím oživím tému ešte jedným bikom ktorí by ešte pripadal v úvahu tento http://starbike.sk/shop/commencal-el-camino-3-2014/ ...Je lacnejší než kona , lahší ale má lepšie komponenty? Prosím dakoho o názor!
10.08.2014 - 21:17:10
00
O trochu má lepšie komponenty a celkom je aj pekný.
Pozri si toto, je to full

http://www.mtbiker.sk/bazar/bicykle-celoodpruzene/187077/rock-machine-adrenaline-4000.html
11.08.2014 - 08:43:18
00
keyboard_arrow_up