Pozri toto s tebou nikam nevedi, uz vymyslas take debiliny, ze to uz nie je ani vtipne a len sa tu strapnujes, ozaj, katko, chcelo by to video, kde byvas :D
22.01.2012 - 19:24:01
00
no len keď v našom dome dôchodcovia nebývajú...asi ja len ostanem medzi svojimi tu, i keď sme už odsúdení na stagnáciu a zánik...;(


Ja som písal len o tom, že stagnuje priemerná rýchlosť cestných bicyklov, ktorá sa za posledných 50 rokov v podstate nikam neposunula. Toto je známy FAKT. TOTO je podľa mňa stagnácia. Naopak, horské bicykle prešli podľa mňa slušným vývojom za posledných 10 rokov. O tom, že ty stagnuješ, som sa nikde nezmienil. Pravdepodobne si oveľa lepší a silnejší cyklista ako ja. Ja mám za sebou asi dva a pol mesiaca jazdenia, takže sa stále považujem za začiatočníka. Vlastne vôbec nechápem, prečo beriete moje príspevky osobne a prečo nedokážete diskutovať o FAKTOCH nezaujate. Potom sa stane, že nejaký šašo tu napíše, že klasika je rýchlejšia ako bent alebo velomobil. Ukážem mu video, ktoré dokazuje, že to tak nie je, ale on už medzitým napíše ďalšiu *****. Ako keby som útočil naňho, keď napíšem, že benty sú rýchlejšie.

Iné by bolo, keby som napísal, že som lepší cyklista ako napr. ty a že ty si sračka. To by bol osobný útok. Ja som však nič také nenapísal. NIKDY. Píšem len fakty, ktoré by nikoho z vás nemali urážať. Teda ak nevezmete ako osobný útok napr. to, že svetový rekord v šprinte na bente je 133,3 km/h... Ak to ako osobný útok beriete, chyba bude kdesi vo vás. Naposledy mi tu niekto z vás poslal link, kde cyklista na klasike išiel z kopca 117 km/h. Zobral som to ako fakt a nesnažil som sa to spochybniť. Prečo potom niektorí z vás majú problém prijať fakty, ktoré predložím ja?
22.01.2012 - 19:43:05
00
120? Na youtube som našiel jedno jediné video, kde išiel profík na TdF necelých 100 km/h. 120 je proste blud.



Toto nie je nahodou spochybnovanie faktu ?


Mam pocit, ze nikomu nevadi, ze sem pises, ani tema aku si zvolil, je to urcite zaujimave, len problem bude skor v sposobe ktorym to tu presadzujes.
22.01.2012 - 19:49:06
00
ja som nemyslel, že stagnujem ja, ale klasická cyklistika...ale zatiaľ pri nej ostanem...
22.01.2012 - 19:54:32
00
no ja by som si ten parochod vyskúšal
sedíš opretý,krútiš , vajcia si škrabeš a ešte na pupku aj šálku kávy možeš mať
22.01.2012 - 19:56:52
00
Toto nie je nahodou spochybnovanie faktu ?


Mam pocit, ze nikomu nevadi, ze sem pises, ani tema aku si zvolil, je to urcite zaujimave, len problem bude skor v sposobe ktorym to tu presadzujes.


Len čo bol poskytnutý dôkaz, hneď som sa dotyčnému ospravedlnil. Ale to si asi prehliadol. :)
22.01.2012 - 20:01:21
00
no ja by som si ten parochod vyskúšal
sedíš opretý,krútiš , vajcia si škrabeš a ešte na pupku aj šálku kávy možeš mať


V podstate si vystihol jazdu na bente. :) Ináč, ak má niekto okolo 177cm, je z KE a okolia a má záujem skúsiť bent, na jar dám kľudne vyskúšať.
22.01.2012 - 20:04:13
00
Mám pocit, že sa tu bavíme o dvoch úplne iných veciach.
Okrem cyklistiky sa venujem intenzívne potápaniu a to rekre aj technickému. Baviť sa o tej trojkolke a cestnom biku je ako hovoriť o potápaní v ponorke a klasike s fľašami na chrbte. Samozrejme s ponorkou sa dostaneš hlbšie, si suchý ( to môžeš byť aj pri klasike - dáš si na seba sucháš :-)) ) môžeš si dať kávu, škrabať sa na vajciach.
Skúsil som to aj v ponorke - nikdy by som to nevymenil za klasické potápanie. Aj keď je to často drina. Vynosiť fľaše niekde do jaskyne, alebo na iné neprístupné miesto.
Ale ide o ten POCIT !!! Feeling sa tomu tuším hovorí.
23.01.2012 - 08:12:57
00
Mám pocit, že sa tu bavíme o dvoch úplne iných veciach.
Okrem cyklistiky sa venujem intenzívne potápaniu a to rekre aj technickému. Baviť sa o tej trojkolke a cestnom biku je ako hovoriť o potápaní v ponorke a klasike s fľašami na chrbte. Samozrejme s ponorkou sa dostaneš hlbšie, si suchý ( to môžeš byť aj pri klasike - dáš si na seba sucháš :-)) ) môžeš si dať kávu, škrabať sa na vajciach.
Skúsil som to aj v ponorke - nikdy by som to nevymenil za klasické potápanie. Aj keď je to často drina. Vynosiť fľaše niekde do jaskyne, alebo na iné neprístupné miesto.
Ale ide o ten POCIT !!! Feeling sa tomu tuším hovorí.


Moja reč. A práve ten pocit (alebo zážitok z jazdy) je na bente a velomobile neporovnateľne lepší. Ležíš v pohodlnom "kresle" a popri tom si vychutnávaš úžasný panoramatický pohľad na okolitú krajinku a v spätnom zrkadle máš dokonalý prehľad o situácii za tebou... Čo viac si cyklista môže priať? Toto na klasike proste nie je možné zažiť. A ako "malý" bonus je tu ešte aj podstatne vyššia cestovná rýchlosť bentu či velomobilu. Tvoja metafora o potápaní je síce pekná, ale je to presne naopak. ;)
23.01.2012 - 11:27:22
00
ty máš podla mna daleko od cyklistu ked povieš niečo takéto...
23.01.2012 - 11:45:52
00
no tak ale za 2 mesiace bicyklovania toho asi moc nezažil...každopádne, ja sa dnes teším na tú Fabinhu s 2 velomobilmi na streche :)
23.01.2012 - 12:20:30
00
no tak ale za 2 mesiace bicyklovania toho asi moc nezažil...každopádne, ja sa dnes teším na tú Fabinhu s 2 velomobilmi na streche :)


To, že z bentu je svet krajší, nie je len moja osobná skúsenosť. To tvrdí každý bentista a velombilista, ktorý predtým jazdil dlhé roky na klasike. Ak tisíce ľudí jednohlasne tvrdia, že na bente majú lepší zážitok z jazdy ako na klasike, niečo na tom asi bude. A čo sa týka tej Fábie a dvoch Questov... musím sa ti ospravedlniť, ale do večera to nestihnem. Väčšinou totiž trvá 4-5 mesiacov, kým ti Quest vyrobia. :)
23.01.2012 - 12:40:27
00
[ZV] ALF [SK] napísal:
ty máš podla mna daleko od cyklistu ked povieš niečo takéto...


Ja môžem na rozdiel od teba porovnávať. Ty nie, lebo máš vyskúšanú len jednu stranu... Ak vyskúšaš bent a aj potom povieš, že klasika je lepšia, budem tvoj názor akceptovať ako tvoju vlastnú osobnú skúsenosť. Bola by síce iná ako u všetkých ostatných bentistov, ale bola by tvoja a nikto by ti ju nemohol spochybniť.
23.01.2012 - 12:44:53
00
Mám pocit, že sa tu bavíme o dvoch úplne iných veciach.
Okrem cyklistiky sa venujem intenzívne potápaniu a to rekre aj technickému. Baviť sa o tej trojkolke a cestnom biku je ako hovoriť o potápaní v ponorke a klasike s fľašami na chrbte. Samozrejme s ponorkou sa dostaneš hlbšie, si suchý ( to môžeš byť aj pri klasike - dáš si na seba sucháš :-)) ) môžeš si dať kávu, škrabať sa na vajciach.
Skúsil som to aj v ponorke - nikdy by som to nevymenil za klasické potápanie. Aj keď je to často drina. Vynosiť fľaše niekde do jaskyne, alebo na iné neprístupné miesto.
Ale ide o ten POCIT !!! Feeling sa tomu tuším hovorí.


:y: s tými flašami máš pravdu, ale čím som starší, tým sa mi moje 2x15l zdajú tažšie, asi zmením zostavu :lol:
a aj s tým, že Cougar splieta hrušky s jablkami, ked sa mieša medzi cestnú cyklistiku s trojkolkou ( sorry recumbentom), ktorú by na žiadne cestné preteky nepustili.
Mal by si vytvoriť svoj vlastný thread mimo cestnej cyklistiky a tam si môže písať o svojom zázraku, obhajovať ho aký je dobrý, o koľko rýchlejší a či sa na strechu bežného auta tie rakvy vôjdu dva či tri...

btw: nie nikdy som v tom nesedel, ani nebudem, chýbal by mi ten dobrý pocit :P

Katko
myslím, že sa toho tak skoro nedočkáš :rofl:
23.01.2012 - 12:47:34
00
Tak teraz si ma fakt nasral. Hneď zajtra si idem kúpiť Fábiu a dva velomobily a potom uvidíš, či sa dá alebo nedá. :)


tak ale chlap predsa drží slovo nie? inak tú úlohu som ešte nevyriešil, aby si sa necítil blbo :) (teda nenašiel som podobnú v zošite)
23.01.2012 - 13:17:32
00
keyboard_arrow_up