Na Slovensku má nové auto málokto. Alebo teda hej, aj ja som minule kúpil nové, keď sa už nijak nedalo prejsť cez STK žigulom. Nové do rodiny, vekom 15ročné. A dúfam, že ešte pár rokov pôjde
19.07.2021 - 13:44:14
00
CyclopathicLaughs napísal:
Tu kde ja byvam je vekovy priemer aut, tak 15 rokov, ale tak beriem, ze Tvrdošín to je kusok Slovenska kde ludia maju slovenske ceny ale svajciarske platy ... :-)

Veď to nie je, že všetci si to samozrejme môžu dovoliť. A auto je status aj na Orave.
corsair aj keď sa často menia jazdenky, tak tie autá niekto musel predsa kúpiť nové, potom predať a kúpiť si ďalšie. Keby ľudia tak často nemenili auta, tak by neexistoval trh jazdeniek. Tie autá nerastú na stromoch. V minulosti si musel na auto dlho šetriť alebo/aj vystáť radu a nebol priestor na extrémne konzumný život. Dnes konzum narástol do extrému, kedy sa každý rok kupujú nové mobily, lebo predsa nebudem mať rok starý mobil, to dá logiku nie... Ja sám mám starý iPhone SE a 5S, 15 ročné auto, v živote mám len 3. MTB odkedy viem bicyklovať (do prvého MTB som jazdil čo dedkova pivnica dala)...
19.07.2021 - 14:20:32
01
No neviem, ty zrovna nedavas malo veci fo postarky a nie lacnych. Aspon mne to tak vzdy pride ze mas z coho rozhadzovat. Ale mozno len zdanie.
19.07.2021 - 14:26:13
00
Neboj sa, už budem dávať menej, Teddyho mám hotového, už sa bude meniť len to čo sa zničí (ale vidím to na jazdenie do mŕtva keď už ani kazetu a reťaz nekúpim) a na Boniho potrebujem ešte jeden kotúč a sedlo a tiež bude hotový. Myslím že logické, keď som skladal Teddyho tak som do poštárky prispieval častejšie. Hlavne pridávam do výjazdov, tzn. že jazdím...

A áno, aj cykloveci si kupujem drahé (dokonca dvojmo aby som nemusel každý deň prať) ale deriem ich roky, našťastie aj cyklošatník mám už dlhé roky zastabilizovaný, len som zdvojoval nejaké veci a netuším kedy bude nutná výmena...

To že si to môžem dovoliť, neznamená že si nesporím vo veľkom pre budúcnosť a nejaké deti. A hlavne som nedávno mattovi písal, že som asi najhorší zákazník, lebo presne viem čo chcem a nutné alternatívy pre nedostupnosť dlho zvažujem a porovnávam, kým vôbec niečo kúpim. Môj štýl nákupu nie je: "pozri zľava, kupujem" :) Ja niečo objednám a čakám aj mesiace :)
19.07.2021 - 14:31:03
05
https://svet.sme.sk/c/22704751/privalove-dazde-znicili-trat-z-ceska-do-drazdan-vlaky-stoja-az-v-rumunsku.html?ref=trz
nielen lode ale aj vlaky budu meskat
19.07.2021 - 15:40:11
00
milos21 to sú všetko/väčšinou autá z vonku, kde sa už neoplatí mať 3ročné auto
19.07.2021 - 15:51:32
00
A o tom presne vravím, ja to nevravím ako o Oravskom probléme, ale globálnom...
19.07.2021 - 16:27:10
00
branomelis napísal:
valecek...ty si z Košíc..ako ty hodnotíš túto situáciu s oceľou na stavebnom trhu, keď číňania si robia čo chcú aktuálne s cenami a u vás je oceliareň skvelých parametrov (ďaleko prevyšujúca kvalitou čínsku oceľ) a v US Steel sledujeme správy, že ľudí presviedčajú na to, aby najlepšie vôbec nechodili do práce. ...Mne to je celkom podozrivé.


Od začiatku korony na EU trhu nie je čínska oceľ - opozdene dali limity na dovoz + čína nevyváža
a kvôli číne bola utlmená celková výroba v EU,
Huty kvôli číne znížili výrobu a bezhlavo znižovali stavy , až tam neostal nikto kto tomu rozumie, ako vo vedení tak aj vo výrobe
a teraz to vidno - nie je oceľ - hocijaká
resp. dopyt brutálne prevyšuje ponuku, tak cena rastie a rastie
19.07.2021 - 23:08:37
00
Veď tak ako píšeš Srsen. Ja ten zvýšený dopyt po stavebnej oceli pozorujem ešte pred r2019. Preto aktuálne takmer denné správy o USSteel s neustálym prepúšťaním a skracovaním pracovnej doby sú veľmi protichodné s aktuálnym stavom. Podbrezová bude na tom asi podobne len to menej medializuje. Dopyt enormný a ja čakám kedy v Košiciach ukončia výrobu ocele. Aj keď tam vyrábajú skôr plechy..neviem prečo tam v minulosti neprebehla adaptácia výroby.
20.07.2021 - 09:11:34
00
USS neinvestoval takmer nic do modernizacie vyroby. Co museli natlacili do ekologie, vacsinu ziskov posielali domov. Preto teraz nedokazu kvalitou konkurovat a ide to s nimi dole vodou.
20.07.2021 - 10:37:27
00
Viac investovali do železiarní v Srbsku
20.07.2021 - 20:50:38
00
Hope skrachovala? Už prestala vyrábať napr kotúče? Strácam hope že niekedy zoženiem jeden kotúč :(
22.07.2021 - 19:40:31
00
Aj ja som chcel kotúče a podľa DE eshopov nestíhajú.
A keď som im písal osobne na FB tak odpoveď bola taká klasická PR: že je všetkého dosť a mám kontaktovať svojho lokálneho dodávateľa Hope :)
Vyzerá, že budem musieť prejsť na magura kotúče.
23.07.2021 - 10:11:46
01
hope kotúče https://www.gravity-shop.sk/mtb-brzdove-kotuce/?stock=1
23.07.2021 - 11:09:30
00
Červené 203 nemajú ani tam...
23.07.2021 - 11:25:51
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle)
keyboard_arrow_up