Ahojte. Máte tu niekto prosím priamu osobnú skúsenosť s týmto bajkom? Santa Cruz Hightower 2 na 29kach v osadeni R Kit? Alebo podobnom? Ďakujem.
23.08.2021 - 11:32:19
00
Ahoj mam prvu verziu. Neviem, co konkretne ta zaujima. Chcel by si hlinik alebo karbon R kit? Tie hlinikove su strasne tazke, to vies u lacnejsich znaciek iste poriesit lepsie.
26.08.2021 - 17:05:49
00
kozaq napísal:
Ahoj mam prvu verziu. Neviem, co konkretne ta zaujima. Chcel by si hlinik alebo karbon R kit? Tie hlinikove su strasne tazke, to vies u lacnejsich znaciek iste poriesit lepsie.


Ahoj. Pokia viem, takt tato druha verzia vazi v ALU verzii 16kg, co mi nepride nejaka extremna vaha na ten typ bajku. Zaujimau ma skor skusnosti s udrzbou, nejake poznatky s jazdenim, na co si prisiel, co sa ti pozdava, co nie...
27.08.2021 - 08:17:38
00
Cauko, ja som mal do vcera Hightower r.v. 2018 v karbone vo velkosti XL oranzovy. Ukradli mi ho. Neviem ci nie na zakazku. Ak zvazujes kupu a niekto ti ponuka Santu Hightowera daj si pozor pripadne sa mi prosim ozvi ak by sa nahodou ponuka podobala na moj bike.
27.08.2021 - 08:42:19
00
kysela napísal:
Cauko, ja som mal do vcera Hightower r.v. 2018 v karbone vo velkosti XL oranzovy. Ukradli mi ho. Neviem ci nie na zakazku. Ak zvazujes kupu a niekto ti ponuka Santu Hightowera daj si pozor pripadne sa mi prosim ozvi ak by sa nahodou ponuka podobala na moj bike.


Ahoj, ziaľ, všimol som si to FB. Samozrejme, ak by som videl nejaky inzerat, budem ta kontaktovat. Drzim velmi pacle, aby sa ti bajk vratil.
27.08.2021 - 08:46:55
00
starsi Hghtower (ako mal kysela) je lepsie slapatelny do kopca ako novsi model s tlmicom zvisle
27.08.2021 - 09:54:40
01
Pokial ide o udrzbu, tak tam mam pozitivnu skusenost - bike mam cez 3 roky a nikdy sa nic neuvolnilo, nehrkalo, loziska som menil az teraz na jar a bolo to este stale OK (zaroven SC ma program na dozivotny replacement lozisk zadnej stavby). Vyhoda je tiez ze ma zavitovy stred. Jazdenie je samozrejme prudko individualne, ale mne ten bajk sadol. Ide dobre do kopca, z kopca tak akurat vramci mojich schopnosti. Jazdim s tym po karpatoch a povazkom inovci. 1-2 krat do roka nejaky bikepark - vacsinou cervene traily. Kazdopadne - ja to mam spravene dost na lahko z dnesneho pohladu - lahsie plaste/kolesa, karbon ram atd cca 13.7kg. Tych 16 kg co spominas je na slapanie uz fakt dost. to maju harcore endura s inym urcenim.
27.08.2021 - 10:15:20
01
Mal som HT1 (nie LT), teraz mam HT2, oba S kit a skor mam pocit (z geometrie a prepakovania), ze do kopca ide lepsie HT2. Na starom sa v prudsich vyslapoch dost dvihal predok + v technickejsom vyslape sklbal retazou (LT to vraj nerobi). Novy drzi na zemi ako prikovany (hlavne kvoli polozenej vidlici a strmsej sedlovke), ale je to uplne iny bike. Stary bol taky svihacky lahky AM, novy je uz dost enduro, vsetko je hrubsie, tazsie. Aj ten C karbon ma cosi malo pod 15kg.
Udrzba je bez problemov, inbusom 5 a 8 rozoberies zadnu stavbu, ale v podstate tam nemas moc co udrzovat, funguje to stale.
27.08.2021 - 10:25:16
02
Ďakujem obom za odpovede. Mám teraz trosku dilemu z toho šliapania a váhy, ale to bude asi aj pomerne dosť individuálna záležitosť.
Aj keď ohľadom tej vidlice na HT2 som roho dosť prečítal na zahraničných stránkach a nezdá sa to byt ako veľký problém, keď sa s tým človek žije pri jazde - hlavne teda vo vyslapoch myslím.
27.08.2021 - 12:35:43
00
Ja so Santa Cruzmi mam nulove skusenosti, ale mozno trochu ohladom vahy ta ukludnim v tom, ze som donedavna mal 15,5 kg 27,5" bike, malicko cez 16 kg s pedalmi a par blbostami a nezdrzoval som velmi kolegov z prace, ktori mali HT 29" XC bikey a to pritom silovo a kondicne by som sa hodnotil ako taky zdravsi podpriemer vikendovych jazdcov. A mal som este asi celkovo 3kg batoh s vodou a par vecami (vacsina ostatnych nemala). Ano, bolo poznat, ze sa im ide asi lepsie ako na mojich 2,6" 27,5" plastoch s malym tlakom na tazkom bikeu, ale pokial neplanujes chodit na maratony alebo jazdit so zapalenejsimi XC kamosmi, tak asi ani nepoznas, ze bike ma cez 16 kg. Uz ci ma bicykel 14,5 alebo 16,5 kg je fakt skoro jedno, pokial si nemerias watty, casy a podobne :D. 10+ kg raketa to nebude, ale s tym asi pocitas. Zober si kolko sam vazis, pripocitaj bike a potom ake percento z toho su 2 kila hore dole? Pre gramarov najdesivejsia nocna mora, pre bezneho cyklistu minimalny rozdiel, ak bike sadne vo vsetkom ostatnom.
Ak sa ti paci, a nezda sa ti Santa Cruz iba ako predrazeny ram s par prihodenymi lacnymi komponentami, tak ber. Ale nie, viem, ze Santa Cruz ma dobre ramy, zaruku, atd., ale nie je to pre mna, tak som si neodpustil ustipacny koment :D.
27.08.2021 - 20:05:55
02
hightower 29 M-ko tusim S-kit prisiel znamemu zhruba pred mesiacom. je z BA. spytam sa ho ci ti mozem dat kontakt na neho. btw bike som skusil a postupne menim nazor na 29. neuveritelne hrave a zive (sice pre mna ta jeho velkost bola o cislo mensia)
28.08.2021 - 10:52:04
01
keyboard_arrow_up