prosím neviete niekto, či sa dá na tento bike namontovať teleskopka? V obchode pri nákupe mi tvrdili, že áno. Ale etraz keď som to chcel riešiť, tak si už neboli taký istý :^) A zas experimentovať sa mi moc nechce. Plastovvá záslepka v ráme je bez diery na bovden, stredové je pressfitt. Takže je s tým dosť roboty s neistým výsledkom. Budem rád za osobnú skúsenosť, ak s tým niekto už máte :bow: https://www.bike-life.cz/horske-kolo-scott-contessa-scale-930-2021/d38853

Prílohy:

scott-contessa-scale-930-2021.jpeg
scott-contessa-scale-930-2021.jpeg 112.19 KiB 2 thumb_up0thumb_down

18.05.2021 - 11:38:11
00
Daj foto co je pod tou zaslepkou. INternety hovoria, ze bowden tahat ako na presmyk a potom dovnutra bud cez dieru na kosik, alebo rozsirit prechodku na presmyk
18.05.2021 - 13:48:11
00
Ved podla obrazka vidno kade sa ma viesť bowden. Tak nerozumiem v com ta neistota? A co mas pod tymi pladstovymi zaslepkami?
18.05.2021 - 13:52:58
01
...tak predajca mi tvrdil, že to pojde len cez stredovú mufňu a budem musieť vylisovať pressfit a potom možno kúpiť nový aj s ložiskami:/ Plastové koncovky na bovden do rámu sú nedostupné, že čakačka 3 mesiace....a na pankáča sa mi to teda vrtákom riešiť nechce. To tomu biku neurobím. Nakoniec som sa nasral a teraz objednal Reverb AXS. Akože fakt smart dobu žijeme. Tak ale šťať proti vetru sa mi nechce. Ďakujem za snahu pomôcť a ak náhodou niekto toto bude niekedy riešiť, som zvedavý či to nejako prešťal:)))
18.05.2021 - 17:25:06
00
niekde som ti odpísal ale neviem kde :) ano dá sa to mám to tak aj ja, bowden ide celý vo vnútri. stred som musel meniť. uvazoval som tiež nad axs ale kupil som klasiku usetril som 500€ co pojde na karbonove kluky, kazetu a retaz..
19.05.2021 - 12:25:32
00
Ahojte,tiež som to riešil,no bajk bol pôvodne s prešmykačom, takže dieru som v krytke mal.Trosku som maturoval ako pretiahnuť bowden vnútrom rámu,nakoniec som to vyriešil šnúrkou s malou podložkou ktorú som hodil do rámu cez dieru po odstránení krytky a cez sedlovú trúbku to vytiahol paličkou s magnetom.Potom prichytil bowden a v pohode pretiahol až von.Netrebalo ani vyberať stred,trvalo to chvíľu.Na bowden som dal aj pôvodnú buzirku aby to v ráme neklepalo.
02.06.2021 - 19:40:20
00
Možno to niekomu pomôže do budúcnosti. Ja som tiež veľmi maturoval ako to spraviť ani magnet nepomáhal, cverna a vysávač tiež. Nakoniec som pretlačil lanko cez sedlovu trúbku do spodnej ramovej celkom ľahko a následne som dal dole vidlicu a ostal mi tam krásny prístup k lanku ktoré som pretiahol cez vývod a následne som na lanko len ľahúčko natiahol bowden. Síce sa nejedná o konkrétny rám aký spomínate ale myslím že je to univerzálne riešenie.
02.06.2021 - 22:23:15
00
keyboard_arrow_up