Ak sa mam vyjadrit k tomu Ransomu, tak by som ho nebral uz len kvoli atypickemu tlmicu, pritom nespochybnujem jeho jazdne vlastnosti.
30.01.2010 - 20:40:00
00
...ehm, no čo ti k tomu napísať, jedná sa o to, že tento bike je totálny hybrid, čiže ani ryba ani rak...
...za posledných pár rokov je to nová kategória bikov, ktorá nemá priame využitie, jedná sa len o takpovediac víkendové, resp. príležitostné jazdy buď po rovnej ceste s prípadným radikálnejším zjazdom po nespevnenom povrchu alebo tak podobne...
...je to ako porovnávať SUV s OFF ROADom a SUPERšportovým aftomobilom, ak vieš čo tým myslím...
...nikdy si s tým neužiješ to "pravé orechové"...
...ale ako alternatívu medzi týmto všetkým by som to bral, pretože si s tým môžeš zajazdiť pár pekných kilometrov či už po klasických trasách alebo o niečo viac náročnejších trailoch...
...a na druhej strane, čo tu už zopár ľudí spomenulo, to sa týka toho atypického zadného tlmiča vlastnej výroby Scott Equalizer 2, ktorý je tuším vyrobený v spolupráci s DT Swiss...
...neviem, z môjho pohľadu je to tak komplikovaný systém pruženia, že ak sa tam niečo dodrbe (a tomu sa skôr či neskôr aj tak nevyhneš), tak to nebude ľahké a ani lacné na tom prevádzať nejaký ten "značkový" servis...
...keď tak by som doporučil radšej tento tlmič po určitej dobe pokiaľ už bude vykazovať známky opotrebenia vymeniť za nejaký iný, napr. FOX Shocks DHX AIR 5.0, ktorý tam bez problémov sadne...
...no je to na zvážení, určite to nie je zlá voľba pokiaľ nie si v tomto moc náročný čo sa týka seriózneho downhillu a vyhovuje to popri všetkom aj tvojím ďalším požiadavkám klasického bikovania tam a sem...
01.02.2010 - 20:04:30
00
billyroman aj tieto biky maju svojich zastancov z radov bikerov,co si chcu uzit zjazdik,ale hore si chcu vyslapat na biku,popripade nejaku dlhsiu AM tour...Suhlasim,nieje to "ani ryba ani rak" ako pises a zjazd si najlepsie uzijes s cistym DH/FR,ale zase vyslapat na nom hore by bola smrt,takze je to kompromis.Osobne si myslim,ze sa na takom biku da zjazdit vsetko co na cistokrvnom FR/DH,len treba preciznejsiu techniku...
Ked tak nad tym dalej rozmyslam,tak pomenovanie "ani ryba ani rak" mi uz v dnesnych casoch pri celej tej skale jazdenia a bikov pride trochu ciernobiele...
Ransom je hodnoteny ako jeden s najuniverzalnejsich bikov v tejto kategorii,cize v pohode na nom uslapes aj dlhsiu tour,ale nestratis sa s nim ani v parku.Mimochodom mal v testoch velmi dobre hodnotenia jazdnych vlastnosti(Nem.Bike magazin,myslim,ze 2008,ale aj recenzie na nete).
Velkym minusom je jeho atyp.tlmic,ktory sa zvykne kazit,hlavne ked sa neodomkne ked sa ma-ako som uz spomenul.Da sa sice nahradit typickym tlmicom,ale myslim,ze to nesedi dobre(mam pocit,ze to naraza do ramu pri doraze,opytam sa byvaleho majitela ako to bolo...).
Takze do toho biku by som siel,ale pokial by mal platnu zaruku na SK.
A este cosi-vyvaroval by som sa karbonovej verzii,zvykla praskat :)
01.02.2010 - 20:58:36
00
Billyroman mozes mi prosim ta objasnit toto tvoje tvrdenie?
"za posledných pár rokov je to nová kategória bikov, ktorá nemá priame využitie, jedná sa len o takpovediac víkendové, resp. príležitostné jazdy buď po rovnej ceste s prípadným radikálnejším zjazdom po nespevnenom povrchu alebo tak podobne..."

Lebo ak tymto naozaj myslis vsetky AM a Enduro biky tak sa len z chuti zasmejem na tebe a tvojom ako tu uz bolo povedane ciernobielom a hlavne obmedzenom a zastaralom nazore.

Nakolko kategoria AM a Enduro je momentalne asi najpredavanejsia kategoria bikov v cenovej kategorii nad cca €1500 a je to presne to co vela ludi chce od biku.

lol umrem, ze kategoria ktore nema priame vyuzite :)
07.02.2010 - 17:12:35
00
keyboard_arrow_up