Servuste ľudkovia (: Rád by som len pootvoril menšiu "diskusiu" s mojím výberom HT okolo 1000e...
Sú tu 3ja kandidáti vybratý podľa komponentov v pomere cena/"výkon"...

https://www.bicyklehlohovec.sk/bicykle/product/21341/nirvana-essential-riot-red-dark-red

https://www.sadesport.sk/sk/bicykle/14146-scott-scale-970-2021-dark-grey.html

https://www.velocity.sk/bicykle/orbea-alma-h50

Samozrejme neponáhľam sa s kúpou no rád by som počul názory dalších fanúšikov 2kolesových tátošov :D

Budem rád za každý názor ;)
29.07.2021 - 15:23:52
00
Tem "Vyber HT za cca 1000ku" je tu neurekom. Preco si ich najprv nekuknut?
29.07.2021 - 17:16:35
00
Neboj sa :D kukol som... no po zvazeni +ov a -sov v tejto cenovej hladine... som sa zameral na tieto 3... spomenute vyssie (: a tm aj smeroval moj prispevok... k otazke ohladom tychto 3och konkretnych bicykloch :)
Ale cakal som aj takuto reakciu jak mam pravdu povedat :D Kazdopadne aj tak dik ;)
29.07.2021 - 17:28:56
00
Cital si a napriek tomu ides vyberat bike podla komponentov. Chyba.
29.07.2021 - 17:48:42
00
To klišé o tom že si to musíš vyskúšať osobne som už počul... no :D nie je to tak ťažké napísať k jednej vyššie spomenutých možností že tento je taký a taký a odporúčal by som to a to... Ale chápem že sú aj taký (a to nechcem nikoho uraziť :D ) ktorý radi poučujú (:
Toto je čisto o komponentoch... sú tu linknuté 3 možnosti a teda nič nekonkrétne :D to... je to čo ma zaujíma :D názor na tie 3 bajky... a potom je tu už subjektívne okienko v podobe preferencií ohľadom dizajnu...
29.07.2021 - 18:23:53
00
Ja mozem s obmedzenymi skusenostami povedat ze Orbea ma velmi dobre spracovane ram/lak, su to zdielane skusenosti z mojho "kruhu". Viem ze nie kazdemu na tom zalezi ale mozno pomoze pri vybere. Ja mam orbeu occam, syn ma mx20, a v robote su este 2 orbea a absolutna spokojnost. Mozno by som do vyberu este zvazil canyon, ale spominas ze temu ht do 1000 si klikal takze skor predpokladam ze su nedostupne grand canyon 6.
29.07.2021 - 18:39:26
01
Dík :D Tiež mi ta Orbea pripadá o trochu "kvalitnejšia" :D a teda zdielam tvoj názor... (: a zaujímavý typ ten Canyon... je okolo 1000 a nevypadá zle... čo sa rámu týka (: zvážim aj ten Canyon
29.07.2021 - 18:55:26
00
BicykelKoloman007 Bohuzial je tazke cloveku vysvetlit takto na fore (cez mobil) ze ak chces vybrat ozaj dobry bike tak sa mas v prvom rade zamerat na ram a jeho geometriu. Komponenty budu vsade +- rovnake. Dat tuna ale prednasku o geometrii a co ma aky vpyv na jazdne vlastnosti a posed...komu sa chce?

Toto su veci co si vies nacitat sam na nete. A su to veci co sa rozoberaju dokolecka dokola.

Nedal si o sebe ako jazdcovi ziadne info. Clovek nema tucha CO a AKO chces na biku jazdit. Ci skor XC..ci skor traily.

Vyberat bike podla toho aku maju prehadzovacku je zakladna chyba. Moja rada teda je - nastuduj si ake rozne kategorie bikov existuju. Nasledne si zrovnaj v hlave do ktorej spadas. A az potom vyberaj a porovnavaj ktory ma aku geo, komponenty, ceny, vzhlad, zaruky, max nosnosti a dostupnost. ?
29.07.2021 - 18:56:02
11
Da sa to, vsetko je na nete. Len treba chciet.
29.07.2021 - 18:59:07
00
BicykelKoloman007 napísal:
To klišé o tom že si to musíš vyskúšať osobne som už počul... no :D nie je to tak ťažké napísať k jednej vyššie spomenutých možností že tento je taký a taký a odporúčal by som to a to... Ale chápem že sú aj taký (a to nechcem nikoho uraziť :D ) ktorý radi poučujú (:
Toto je čisto o komponentoch... sú tu linknuté 3 možnosti a teda nič nekonkrétne :D to... je to čo ma zaujíma :D názor na tie 3 bajky... a potom je tu už subjektívne okienko v podobe preferencií ohľadom dizajnu...


To ze bike najlepsie vyskusat je FAKT. Nic ti nenapovie o biku viac ako sa na biku realne previezt. Ale ved rob ako myslis.
29.07.2021 - 19:01:51
00
Vo vybere su o nieco lepsie ako zakladne verzie ht bikov na jedno prevodnikoch, zjavne podla sympatie aj. Clovek co vybera ht do 1000 nebude s tebou diskutovat hlavovy uhol a celkovu geo.
Ku komponentom este napr subjektivny pocit , mne osobne sa viac paci shimano radenie , ked som porovnaval s sram, pocitovo tiche a precizne. Naproti tomu sram na mondraker biku malo mechanickejsi chod aj zvuk, niekomu sa to paci. Bike su hlavne pre radost a myslim ze su to orave detaily co u nas amaterov prevazia, z tych troch by som ja vyberal medzi scott a orbea.
29.07.2021 - 19:06:06
01
LiPiNo Prepac ale pises nezmysly. Len preto ze rozpocet je 1000€ tak geo bude vsade rovnaka? Resp. clovek s takymto rozpoctom nebude geo riesit? Moj brat kupil Nirvanu min rok ktora je trailovejsia a hravejsia..ked skusil bratov Rascal 2 2020 (mam 2 bratov) tak bol rad ze sa rozhodol pre Nirvanu. Oba biky su okolo 1000€ eur. Pocit z jazdy na kazdom uplne iny.
29.07.2021 - 19:14:33
00
imajoros napísal:
To ze bike najlepsie vyskusat je FAKT. Nic ti nenapovie o biku viac ako sa na biku realne previezt. Ale ved rob ako myslis.

:D Ty si tento pokus o načerpanie informácií a zdieľanie rád a názorov hneď zo začiatku odfajkal tou tvojou vyskúšanicou... :D je jasné že si ho skúšať budem keď si ho budem kupovať... Veď keď ti nebude "sedieť" z akéhokoľvek dôvodu... existuje aj taká špeciálna sranda ako vrátenie... Vážne si ani nemusel reagovať tunak ako "chytrolín" (znova nič v zlom... ale chápeš...) Takže ver mi... z tvojho príspevku som nič nezískal... akurát tak len stratil... čas. Aj tak ďakujem za tvoje úsilie sa vyjadriť ;)
29.07.2021 - 19:23:46
00
imajoros napísal:
LiPiNo Prepac ale pises nezmysly. Len preto ze rozpocet je 1000€ tak geo bude vsade rovnaka? Resp. clovek s takymto rozpoctom nebude geo riesit? Moj brat kupil Nirvanu min rok ktora je trailovejsia a hravejsia..ked skusil bratov Rascal 2 2020 (mam 2 bratov) tak bol rad ze sa rozhodol pre Nirvanu. Oba biky su okolo 1000€ eur. Pocit z jazdy na kazdom uplne iny.


Aaale... predsa len niečo ;D takto si mohol začať (:
29.07.2021 - 19:25:54
00
BicykelKoloman007 Cas som stratil predovsetkym JA. Prepac ale ty nemas ani sajnu o tom co vlastne hladas a miesto toho aby si do kupy biku investoval cas a vybral bike ktory bude ako vysity na teba ako jazdca, tvoj styl a teren v tvojom okoli..skusas tu lahsiu cestu. A to napisat na forum bez akychkolvek informacii o sebe a dufat ze ti vyberie bike za teba niekto iny.

Ano da sa aj tak ale moze to skoncit tak ze po pol roku ho budes predavat lebo zistis ze sa dalo kupit aj nieco lepsie.

Mne je to jedno. Ak si z mojich prispevkov vezmes ze len mudrujem,taram alebo utocim..fajn. Vyber podla farby, kvality laku a prehadzovacky ako ti radi LiPiNo To ze ludia v jeho okoli su s Orbeou happy je co za prazdny argument?

Mne je to fuk, snazil som sa ta nasmerovat spravnym smerom ale vidim ze si lenivy a radsej nechas ludi ktori o tebe nic nevedia aby ti vybrali tvoj bike. ?‍♂️
29.07.2021 - 19:42:02
03
keyboard_arrow_up