tak to hej...

este mam tak cosi cez rok cas na kupu 20" tak uvidime co dovtedy pride...
chcel by som lahky bike s kotucmi, pruzenie nemusi..ale potesi...

http://www.commencal-store.com/meta-ht-20-yellow-2016-c2x16198398 len o cosi lacnejsie :D
09.12.2015 - 13:34:36
00
Kotúče nebrať!! Deti si ľahko vopchajú prsty do kotúča a keď sa náhodou pootočí koleso...
Pre deti sú klasické V-čka viac ako dostačujúce - s aliviom vie malý zaflekovať úplne hocikedy a bez nejakej extra námahy.
A vidlica je otázna - je to cca 1,5 kg viac oproti pevnej, má malý zdvih, ale malý si ju pochvaľuje.
09.12.2015 - 14:38:35
00
súhlasím, pre deti sú kotúče nebezpečné a dobré V-éčka na ich bajky a ich hmotnosť sú úplne postačujúce
09.12.2015 - 16:37:12
00
skor sa mi to pozdava pre lahkost ovladania a lepsie anstavenie ako Vcka - paka ku riaditkam, mala sila...a tak...

ale mozno mate pravdu
10.12.2015 - 07:00:43
00
Packa ku riaditkam sa da aj na V-ckach - mas tam taky isty nastavovaci sroub ako na kotucoch.
Sila zavisi od predpatia pruzinky - ja som musel trochu pridat, lebo ked bola uplne jemna, tak mi nechcelo vracat lanko naspat, ale uz je to OK :-D
10.12.2015 - 08:18:12
00
Neda mi neprispiet do tejto vdacnej temy. Popri snivani sme vyskusali niekolko desiatok detskych bajkov, samozrejme to boli vzdy jazdenky. Zakladom uspechu su dobre nastavene brzdy a prehadzovacka. Vacsia hmotnost, na to som prisiel az neskor detom az tak velmi / pokial nejazdite sutazne, to je ina tema/ NEVADI. Spominali sa tu vyssie kotucove brzdy. Syn ich sutazne jazdi od styroch, ano su nebezpecne, ale na dobre vecka na bajku ktory pouziva kazdy den sa nestazuje. Pre "divotvorcu" : jazdime magury HS11 aj 33 na malych bajkoch, napis SS, poradim ak budem vediet. A vysnivany bajk pre prckov je u nas tento: http://www.tfbikes.cz/
16.12.2015 - 20:41:34
00
Minulý víkend sme boli trochu v blate a V-čka nemali ani pri veľmi zablatenom ráfiku problém. Proste malá váha a sú dostatočné
16.12.2015 - 21:13:09
00
V poriadku :) tak teda stacia v buducnosti V-cka...prehovorili ste ma :D (iked v kutiku duse sa nevzdavam este) Ajked si myslim ze dieta nebude pchat prsteky do kotucov... ale je jasne ze niekedy to moze pokusat :)

no ja neviem..mna ta vaha stale drzi...jasne ze dietatu nevadi 11kg olpran...rovnako ako mne by nevadil 20kg freeride.... ale ked vidim ze jej letny najazd na 16" bol daleko cez 150km tak viem ze 8kg bike je pre nu dost velka uspora..:)
17.12.2015 - 08:46:06
00
To s tymi kotucmi je vyskusane na vlastnej kozi, ked som mal bike na stojane a (nie moj) maly prisiel a zacal pchat prsty do kotuca. Sa mu tam nieco pacilo, alebo co - koleso bolo vo vzduchu a pootocit ho nebol problem.
17.12.2015 - 09:39:45
00
no, mam nejake skusenosti s detmi a s bajkami pre ne aj s prstami v kotucoch... mam 3 malych bajkerov (8,5,5) a potvrdzujem ze na bicyklovanie po cyklochodniku/sotoline/polnej ceste uplne stacia V-cka, ak sa vsak chcete s detmi pustit na nieco vaznejsie, urcitet kotuce (a mimochodom k tym prstom v diskoch,, vobec nepomoze ked bude mat dieta V-cka ked strci prst do vasho kotuca)... mam dvojicky (5-rocne) a zhodou okolnosti maju uplne rovnake bicykle akurat v case ked sme isli na turu (Geravy - Podlesok) tak na jednom som este nestihol prehodit kotucovky.... a musim povedat ze to bolo vidiet - jeden na kotucovkach nepipol celu cestu ani raz ze ho bolia prsty, ten na V-ckach (pripominam ze neslo o povodne V-cka ale upravene so servow-wave, so skutocne lahkym chodom, dobre nastavene) pri zjazde napriklad ku chate na klastorisku z glackej cesty alebo pri zjazde na podlesok musel kazdych 100 m stat a vytrepavat prsty....... bicykkle som im trochu tunoval - kotucove brzdy, vzduchove vidly, 9-kolo atd.. a ked som sa spytal co je na bicykli najlepsie tak obidvaja nezavisle povedali ze brzdy...
17.12.2015 - 18:31:02
00
https://www.facebook.com/pethorvath/videos/10206324117333509/?l=4894994487684047084

Prílohy:

hanka glacka.jpg
hanka glacka.jpg 154.43 KiB thumb_up2thumb_down

adam glacka.jpg
adam glacka.jpg 174.08 KiB thumb_up2thumb_down

17.12.2015 - 18:37:14
03
a este co sa tyka vidlice odpruzenej - zase zavisi od toho kde budete jazdit, a ten rozdiel vo vahe neviem ci je 1,5 kg ale to by musela pevna vidla vazit okolo 50 gramov lebo tie vzduhcove spinery co som detom montoval maju okolo 1600 gramov a to je pri cene 90 eur myslim celkom dobra vaha...
17.12.2015 - 18:41:53
00
ak ostavate pri v-ckach, odporucam s detmi dookola pilovat techniku ovladania brzd. velmi dolezity je spravny uchop riaditok, malicky musia mat referenciu s koncom riaditok, tym sa zabezpeci rovnaka poloha ruk na nich. az potom vysvetlovat detom kde mat prsty na brzdovej packe. netreba sa bat ucit ich brzdit jednym prstom, lebo ukazovakom pekne na konci packy kludne svoju hybnost ukontroluju aj v-ckami. to vsetko plati za podmienky, ze v- cka su dobre nastavene, maju spravnu polohu od konca riaditok a brzdove packy su dostatocne blizko ku riaditkam vzhladom na velkost detskej ruky. takto potom aj maly jazdec zvladne dlhsi zjazd bez zastavok a vytrepavania prstov ako pise "petho" a jeho technika ovladania brzdovych paciek bude dokonala, co oceni pri prechode na lepsie kotucove brzdy, kde je to cele trochu jednoduchsie :)
17.12.2015 - 22:13:17
00
Toto som chcel urobit, ale nastavit brzdu na jeden prst je trochu problem - kedze nema rovne riaditka a ma dlhu packu - vdaka tomu vychadza miesto kam uchytit packu az niekam do toho ohybu riaditiek a je to problem. Takze zatial viac prstov a ked to vyriesim, tak uberieme.


A teraz velmi teoreticka otazka - od akej vysky je vhodny 24" bike? Zatial mame 20" a celkom spokojnost, ale na mudrom internete som sa docital, ze 24" moze byt od 135 cm, co sa mi zda nejako sialene malo...
17.12.2015 - 22:16:51
00
matko001 napísal:
Toto som chcel urobit, ale nastavit brzdu na jeden prst je trochu problem - kedze nema rovne riaditka a ma dlhu packu - vdaka tomu vychadza miesto kam uchytit packu az niekam do toho ohybu riaditiek a je to problem. Takze zatial viac prstov a ked to vyriesim, tak uberieme.


A teraz velmi teoreticka otazka - od akej vysky je vhodny 24" bike? Zatial mame 20" a celkom spokojnost, ale na mudrom internete som sa docital, ze 24" moze byt od 135 cm, co sa mi zda nejako sialene malo...


problem: by som riesil vymenou riaditiek / mala investicia nutna / osvedcilo sa na pomyslene miesto pre prst na packe vyvrtat dierku. pocas jazdy pripominat jazdcovy ukazovak nedavat vobec dole z packy a drzat ho na dierke :)

otazka: zalezi na konkretnej geometrii ramu, pokial je ramova sedlova trubka kratka, t.j. horna trubka sa prudko zvazuje smerom ku sedadlu tak vyska jazdca sa moze znizovat. z vlastnej skusenosti 115 cm prcek zacal jazdit 24" a za nic by ho nevymenil / 5.r./
17.12.2015 - 22:33:03
00
keyboard_arrow_up